Моето видео

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Колега БТР ако правя такива групи на 15 метра ще се разрева от яд и ще си увия цевта в първия дирек.
С такива резултати като твоите (от седнал ФТ, не от опора), лично аз съм доволен от себе си когато ги видя в дистанцията 35-50 метра.
 

ilian

Потребител
Колега БТР ако правя такива групи на 15 метра ще се разрева от яд и ще си увия цевта в първия дирек.
С такива резултати като твоите (от седнал ФТ, не от опора), лично аз съм доволен от себе си когато ги видя в дистанцията 35-50 метра.
Или ще идеш до бай стругар да резнеш цевъта:lol:
 

didarai

Редовен Потребител
Не е толкова зле . Особено като се отчете факта , че става въпрос за ПП с все пак (предполага се ) силна пружина . На практика , тази група му гарантира смъкването на близките мишени в ФТ . От упора и маса обаче е добре да се поработи по техниката тази група да е на 25 м . , ако позволява пушката . Нагоре вече , ще е отлично .
 

MTR-77

Потребител
Не е толкова зле . Особено като се отчете факта , че става въпрос за ПП с все пак (предполага се ) силна пружина . На практика , тази група му гарантира смъкването на близките мишени в ФТ . От упора и маса обаче е добре да се поработи по техниката тази група да е на 25 м . , ако позволява пушката . Нагоре вече , ще е отлично .
Отчитайте и фактите,че пушката е с газова пружина(има силен откат) и един от най-калпавите и дървени спусъци изобщо когото ще подменя съвсем скоро.:cheers:
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Направи си прицелната точка малко по-малка. Примерно колкото 10 ст. Така ще ти е по-лесно да свиеш групата. Може да пробваш и прицелната точка да е черно кръгче по средата неоцветено - така кръста се фиксира на едно място и не играе. Мисля, че пушката може повече особено щом е с газово бутало. Именно то ти дава предимството на еднаквост на изстрелите. Тази дистанция не е сериозна за група за пушка, защото се използва за пистолет. Задължително 25 метра. На толкова се стреля за група с пружинна пушка. Някои колеги дори стрелят на 30, 40 и 50 м.
 

dberov

Редовен Потребител
Анди, ако снимаш с HS камера която обработва видеото в Slow Motion, за да имаш качествен продукт не трябва да снимаш на повече от 240 кадъра в секунда и да има светлина, после ако искаш си го забавяй допълнително със софтуер, защото камерата не е компютър, няма мощен процесор който да рендира записа и се получава този шум в картината която се вижда на твоето клипче.
За да усетиш разликата спретнах набързо едно демо в четири режима: стандарт, 240к/с, 480к/с и 1000к/с и това в стая където слънце не влиза, на светло е друга бира.

 

andi

Редовен Потребител
Не снимах аз ,нямам такъв апарат. Колегата от Бургас има такова Касио мисля, той снима . Стана доста късно и тъмно за този клип и е нормално да е много шумен .
Този които снимахме през деня стана доста по добре.
Идеята беше неделя да се забавляваме с новата ми пушка 4.5 mm , клипчетата бяха импровизация.
 
Последна промяна:

PetioStoianov

Редовен Потребител
Видеото приключва прекалено рано. Не е заснета частта, в която внимателно се събират стъклата.
 

dberov

Редовен Потребител
Резонанса се получава не само от ударника а и от движението на въздуха в резервоара при рязкото напускане при изстрел и от това вибрират стените на резервоара и че чува пинга. При монтране на депингер, външната му част успокоява вибрациите на стените на резервоара а по малкия му вътрешен отвор забавя и успокоява движението на въздуха в него.

"Tube guns are more prone to “ping” but bottles can do it to. The air is stored and is stable, when the shot is fired the air moves as tries get out the valve, as the valve shuts the air still has momentum, and bounces about until it stabilise again, resulting in a ping.

A de-pinger is a device that acts as a damper to disrupt the air ability to bounce about, this can be an engineered set of baffles or a simple brush inserted in through the neck of the bottle."
 
Последна промяна:
Нагоре