ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

methaa

Редовен Потребител
Чашката тръгва напред а дотиквача назад. На 50 метра въздуха стига да закара съчмата до мишена А4 при същите джаули.
 

didarai

Редовен Потребител
Чашката тръгва напред а дотиквача назад. На 50 метра въздуха стига да закара съчмата до мишена А4 при същите джаули.
Т.е. заключен дотиквач или не , чашката излита със същата скорост , така ли да го разбирам ?
 

rifle

Потребител
Здравейте колеги!
Днес чистихме на един приятел гаража и намерихме тези "дивотии", някой може ли да каже каво е това и за какво се ползва?
http://cannibalbg.snimka.bg/other/divotii.941971
Наистина се ползват в разпределителите в пневматиката,но не за утайници. Това са така наречените шумозаглушители,материала се нарича бронзографит. Когато разпределителя отвори към атмосфера тая джаджа заглушава въздуха,за да не се чува неприятното,,пуфкане"
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Разбира се че не, Евгени.
Зависи от конструкцията и докъде е стигнал дотиквача.
Ако е кух дотиквач, влиянието на загубата на налягане е най-малко, но при незаккрит трансфер..
Ако е с плътен, зависи докъде е втъкнат, т.е. дали уплътнява на О-пръстена или не.
Но дори и да уплътнява все още, зависи от мощността.
Хода на дотиквача назад е много малък и при еднаквото налягане на въздуха върху чашката и дотиквача, когато се отвори назад преди чашката да е напуснала цевта, ще имаш загуба на налягане.
Затова влияние оказва и конструкцията на механизъма за движение и заключване със съпротивлението от масите и триенето което оказва.
При големите калибри и мощности това незаключване може да доведе до проблеми не само за механизма, но и за стрелеца(предимно за булпапите, защото бузата ти е близко)
 

didarai

Редовен Потребител
Разбира се че не, Евгени.
...когато се отвори назад преди чашката да е напуснала цевта, ще имаш загуба на налягане.
Затова влияние оказва и конструкцията на механизъма за движение и заключване със съпротивлението от масите и триенето което оказва.
...
Е тва ми е чуденката . При затворен както си трябва , но незаключен дотиквач , с достатъчна маса (а ако трябва и пружина) , дали чашката ще излети преди дотиквача да е отворил !!! С други думи говоря за принципа на свободният затвор .
 

methaa

Редовен Потребител
Т.е. заключен дотиквач или не , чашката излита със същата скорост , така ли да го разбирам ?

При мен излита след като се върнал дотиквача - задния край на цевта остава отворен и газовете напускат цевта, налягането спада и чак тогава съчмата напуска цевта. Има много малко сила но удря долния край на листа.

Е тва ми е чуденката . При затворен както си трябва , но незаключен дотиквач , с достатъчна маса (а ако трябва и пружина) , дали чашката ще излети преди дотиквача да е отворил !!! С други думи говоря за принципа на свободният затвор .

С пружина може да се получи но дали ще е комфортно зареждането ??? Другата възможност е много тежък ударник в комбинация с по-дълъг дотиквач.
 

lynx

Редовен Потребител
Евгени, гледай така да го направиш, че дори и да се измърда леко назад дотиквача да не издухва въздух към лицето на стрелеца.
Не е приятно за стрелеца, а и се разнася силен пукот. При по-голяма мощност ще ти писнат ушите.
Явно ще трябва да минеш през етапите проба-грешка, докато намериш сам нещо работещо и без недостатъци.
 

didarai

Редовен Потребител
То не е задължително да е така . Просто се чудех случвало ли се е на някой и какъв е резултата . Иначе разбира се сигурността на първо място , после комфорта и т.н.
 

Dominus

Редовен Потребител
Преди години правих експерименти с незаключен дотиквач, плътен. Загубата се изразяваше в 2-3м/сек. Това беше основата на заигравката ми с противооткатни системи, чиито варианти бяха доста докато стигна до крайното решение.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Наистина се ползват в разпределителите в пневматиката,но не за утайници. Това са така наречените шумозаглушители,материала се нарича бронзографит. Когато разпределителя отвори към атмосфера тая джаджа заглушава въздуха,за да не се чува неприятното,,пуфкане"


Да да , ама не....

Ти говориш за това:

ramka_15107.jpg


Човека е показал е това жълтото в чашката:
filtri.jpg



DSC02408.JPG


Материала е същия, но предназначението друго.
 

Sen

Редовен Потребител
Някои има ли мнение за Discovery 6-24x50 че се колебая или Discovery 5-20x44 да взимам
И на 6-24 го дават да е такъв ретикъла. Тази, обаче, няма сенник „медна пита” като 5-20. Малко са им постни описанията и според тях са със сходни характеристики, с изключение на увеличението. Чудех се защо двете версии са с почти еднаква цена, питах и не можаха да ми отговорят :D Аз смятам да си взема 6-24. Всеобщото мнение е, че оптиките са много добри, доста хора си взеха.
 

dberov

Редовен Потребител
Имаше една партида на Discovery 6-24x50 с медна пита но сега виждам че е изчерпана, също не вярвайте на снимките на ретрикъла. Китайците слагат каквото им падне и в различни сайтове може да се види един и същ модел на Discovery с разлика в кухата част на ретрикъла а идва с друга скала. Не е нещо фатално но не е и правилно да се прави търговия така.
Заради не вярната информация която китайците пишат, за една година съм купил 7 видео регистратора и в момента осма камера пътува към БГ и това все над 100$ за парче като нито една не отговаряше на описанието, все имаше нещо преувеличено или пропуснато.... та в този ред на мисли, гледайте какво е писано тук и реалните снимки които съм качал а не инфото в китайските сайтове.

2017-02-25_235552.jpg
 
Последна промяна:

rifle

Потребител
;)OK, не споря. Да, за този материал говорим...(а според мен това от снимката на Калоян е просто заготовката, преди да е нарязана резбата.....) Но няма никакво значение,само окакахме темата:cheers::cheers::cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Колко "кубика" отиват за един изстрел в 6,35 мм и с 60-70-80 джаула ?
 

dberov

Редовен Потребител
С air_spent може да се изчисли но трябва да се зададат показателите в таблицата.
Приачам я ако имаш нужда.
 

Attachments

  • air_spent.xls
    36 KB · Прегледи: 21

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Един въпрос този калкулатор предложен от dberov неможе ли да бъде сложен в страницата на форума "Калкулатори". Мисля, че полезен
 

dberov

Редовен Потребител
Павка, мисля че няма да стане понеже е екселски файл.
 
Нагоре