ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

arnaudov80

Новодошъл
Здравейте колеги !
Аз от около 7 години стрелям с въздушни пушки в 5.5, но отскоро разбрах за форума и се регистрирах !
Стрелял съм с китайски оптики до 16х увеличение !
Но мисля за финансиране на някоя добра оптика за растояния над 130 метра !
Стрелям само по хартиени мишени !
Цената да е до 250-300 лв.
Има ли добри оптики за тези пари ?

Мнения за BSA 8-32x40
 

Sen

Редовен Потребител
Мнение за тази оптика и изобщо за тази марка, уж са италиански

http://pushka.eu/product/Оптика_KONUSPRO-6--24x44-MIL--DOT

http://konuspro.com/site/product_description/6x_24x44mm
F30 серията им е хубава, ама чини доста лев... FFP, кво да се прави. Според мен е добра идея нивела в оптиката и ми харесва това, че версията с мил-дот кръстачка е с тумблери в милирадиани, а не МОА, както е при доста марки и модели. Leapers, например, са хубави и на сносна цена, ама mildot reticle с moa тумблери е малко дразнещо... Моята е такава, преживява се :)

Здравейте колеги !
Аз от около 7 години стрелям с въздушни пушки в 5.5, но отскоро разбрах за форума и се регистрирах !
Стрелял съм с китайски оптики до 16х увеличение !
Но мисля за финансиране на някоя добра оптика за растояния над 130 метра !
Стрелям само по хартиени мишени !
Цената да е до 250-300 лв.
Има ли добри оптики за тези пари ?
Виж моделите на Discovery в AliExpress. Не се плаши, че са китайски. Много хора във форума си взеха такива и всички са доволни. И на мен ми ги препоръчаха тук. Ето ти два примерни линка, реплики на Hawke:

https://www.aliexpress.com/item/DIS...lgo_pvid=f039ce53-226d-4c68-b3a8-ea894c0331ad
Тази е 163 $.

https://www.aliexpress.com/item/Dis...lgo_pvid=f039ce53-226d-4c68-b3a8-ea894c0331ad
Тази е 158.50$

И при двете не се плаща доставка, но се чака малко повече, сигурно знаеш, ако си поръчвал от братята китайци ;)
 
Последна промяна от модератор:

methaa

Редовен Потребител
Пак аз.
Някой знае ли дали "такса пренос" на природна газ се плаща ежемесечно или еднократно при свързване към мрежата?
 

barbaron

Редовен Потребител
чака се 14 дена.. и оптиката е уникат!!! Само монтажите са пластелинени, ама не е болка за умиране. Поръчваш пак на бати АЛИ да ти прати стоманени и си 6.Мойто дискъвъри дойде на 143-4 долара (5-20х44)

п.п поръчват се по-тънко през мобилно приложение...... ама как става - не знам - жената ми ги поръчва тия работи...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Двете неща са си различни услуги, като се и таксуват отделно. При включване, естествено е еднократна, като в зависимост от доставчика и броя на включваните абонати може да варира, дори и да е "промо"=безплатна.
Такса преносна мрежа при всички видове доставчици(ток, парно, вода, газ) е месечна.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Аз очаквах да стане казало,а то само изфъска. Предполагам ще е по-страшно с стоманен цилиндър.
 

Нуцо

Новодошъл
Здравейте колеги.
Тъй като ми трябва оптика която да използвам и денем и нощем и след дълго ровене в нета се спрях на този вариант Yukon Photon XT 6.5×50 L. Ползвал ли е някой тази оптика и какво е мнението ви за нея. Ще бъде поставена на Херкулес 9мм. Нужна ми е за стрелба 80-120 метра.
 

оги-пз

Редовен Потребител
За през нощта при пълен мрак ще ти трябва допълнителен фенер. Ако има някакво слабо осветяване може и да минеш без фенера.
 

didarai

Редовен Потребител
Случвало ли се е на някой с ПЦП , да стреля , преди да е заключен дотиквача ?
 

methaa

Редовен Потребител
На мен и то редовно. Ако дотиквача е съосен с цевта няма да имаш никакви проблеми освен трясъка и въздушната стечруя насочена в очите.
О—пръстена на дотиквача съм го сменял само веднъж и то профилактично. Нямам изкривявания по заключващия механизъм при условие че ударника ми тежи повече от 200 грама.
 

didarai

Редовен Потребител
За колко джаула изстрел иде реч ?
Значи да разбирам , че не чашката е тръгнала напред , а дотиквача е дал назад и въздухът е излетял назад така ли ?
Ако е така силно ли "рита" дотиквача или му трябва не голяма сила за да го задържи напред ?
 

lynx

Редовен Потребител
Хубаво рита, но се удържа с пръст дотиквача. Това е при петдесетина дж.
И на мен често ми се е случвало, особено ако разполагаш с 5 секунди да сграбчиш пушката, да се прицелиш и да стреляш :D
Понякога мишената не иска да си стои на мястото...
 
Нагоре