ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Dominus

Редовен Потребител
Новите са по-добри. Поне на прима виста летят с около 2-3 см по-високо на 50м.
 

refleks

Потребител
Някои пробвал ли е JSB Beast cal .22 2,20гр . Стават ли за барабана на БТ65 . Как са като точност и с каква скорост ги стреляте
 
Последна промяна:

noangel

Потребител
Днес пуснах и няколко от новите чашки 0,67 грама Ултрашок ...
Оказаха се най-точни за пистолета ми Комета индиан на осем метра. На второ място остават екзакт хеви в същия грамаж, а на трето - металмаг и стандартни чашки на H&N.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
The .177 weighs 7 grains, the .22 is at 10.9 and the 25 caliber measures 19.9 grains.
Read more: http://www.ammoland.com/2017/01/new-umarex-havox-ammo-expands-maximum-lethality/#ixzz4WwbFZHIq

.177 - 0,454 грама, .22 - 0,76 грама, .25 - 1,29 грама.
С тези тегла ще летят с доста висока скорост. При 45 Дж в .22 сигурно ще е надзвукова скоростта. Как ще им се отрази това на точността???Ето и отговора: The company states that these rounds are hunting accurate to 20-30 yards. Obviously the gun used, skill of the shooter and environmental factors will affect how far you are able to bag game with these or any air rifle projectile.
И тука идва "чука" с цената!!!
25 pellets will come in each package and will range in cost from $13.99 to $15.99 MSRP.

Едва ли ще са много желаещите дори да ги тестват само.....

Аз бих си купил 1 такава чашка за 1,50 само за колекцията ми.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Абе аз като тествах Аир Вентурито в 9мм , дето с доставката ми се вързаха около 1,5 лв на брой , чак стрелбата не ми вървеше . Нещо ми присядаще с всеки изстрел , като знам с ловната бренекета дето не пропускам паничка 11 см на 80м ги вземам на 80 стотинки .
 

Sen

Редовен Потребител
И тука идва "чука" с цената!!!
25 pellets will come in each package and will range in cost from $13.99 to $15.99 MSRP.

Едва ли ще са много желаещите дори да ги тестват само.....

Аз бих си купил 1 такава чашка за 1,50 само за колекцията ми.
Именно, абсурдна е цената. Дано с времето я ревизират.
Междувременно може да направим паричен фонд umarex havox - за да съберем пари един да ги тества :lol::lol:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
След като Производителят си признава, че за лов стават само до 30-на метра максимално (hunting accurate to 20-30 yards),
струва ли си изобщо да се пробват на листа???

За мен си остават само интерсна чашка за колекцията.
Виж, другите техни нови видове ARX с пластмасова ризница(PolyCase) в големите калибри (.357, .40 и .45 )по ще хванат желаещи да ги пробват.
Остава и да добавят и модел с "шотшел"(тази пластмасова кошничка би поела доста дреб) и аз бих ги пробвал.
 

MTR-77

Потребител
От Умарекс казаха така:"Да не се дават на "пишман" стрелци със "несъществуващи" дворове и слаби нерви.Защото според тях:D ако не уцелят от три поредни пъти,то тичащият със 80-90 км/ч.лъв може да отнесе черепните им "кутий"с един замах !!!!! "Не отговаряме за постъпките на такива господа" споделиха те с възможно най-учтив тон....;)
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
Теа па!!
Аз лъвовете ги давя с голи ръце.
Т'ва 5.5 си го представях за бели мечки и носорози....
 

mario321

Редовен Потребител
Ако може да ми помогнете, в 6,35мм по тежки от 2,2jsb от къде мога да си купя, но без корейските на 2,8 че те нещо имат лоша група, по сайтовете не намирам други варианти
 
Последна промяна:

Sen

Редовен Потребител
Ето ти един линк, не знам дали лесно ще дойде до тук поръчка от янките:
http://www.mrhollowpoint.com/6722.html
Също Dae Sung 2.4 грама, но казват, че са пълен боклук за дистанции над 30 м.
Момчетата от един западен форум ми пратиха и това, малко ми е трудно да повярвам, че 6.35 пушка ще избута сачма тежаща 70 грейна с някаква ефективна скорост :eek::
http://www.rlairgunsupply.com/ammo-pellets-bbs/sniper-m-bullets-.257-70-gr-flat-nose/
Имало го същия вариант с холоу пойнт:
http://www.rlairgunsupply.com/ammo-pellets-bbs/sniper-m-bullets-70-gr-hollow-pt/
 

anibis

Редовен Потребител
Момчетата от един западен форум ми пратиха и това, малко ми е трудно да повярвам, че 6.35 пушка ще избута сачма тежаща 70 грейна с някаква ефективна скорост :eek::
Поразгледай на тоя пич клипчетата и ще видиш за какво става на въпрос.

 

Sen

Редовен Потребител
Поразгледай на тоя пич клипчетата и ще видиш за какво става на въпрос.
Здрасти, anibis. Не изгледах цялото видео. Впечатляващо е. Дано и пушката на Марио да е толкова ъпгрейдната.
Моля те да имаш предвид, че цитираното от теб изказване беше с леко риторичен характер, изразявах повече учудване, не толкова недоверие ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Всяка Суматра в този форум правена от мен или Янко ще ги засилва с 280-290 м/с. При положение, че 3.6 гр. ги стрелят с 310-320 м/с.
 

mario321

Редовен Потребител
Мойта суматра не е тунингована, но въпреки това 2,2jsb след 45м ги вее, трябва да я намалям от кликовете близо до минимума, за да бъде точна в по големите дистанции , но така не мога да и използвам силата която има, ако имаше точни проектили до 3 грама за 6.35мм щеше да е супер.
 
Нагоре