Всичко за Фийлд Таргет

Dominus

Редовен Потребител
Една страхотна джаджа. Край на механичните рулетки. Мисля че ще е изключително полезно, както за паралаксни отметки, така и за редене на трасе. Единствено е нужно да се монтира на пушка и да се гледа през оптиката, тъй като точката не се вижда с просто око на 50м а и ръката трябва да е бетон стабилна.
 

Attachments

  • tmp-cam-1334356755.jpg
    tmp-cam-1334356755.jpg
    114.9 KB · Прегледи: 110

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Павка, сверявал ли си го по механична ролетка дали мери вярно?
 

lynx

Редовен Потребител
Много са добри, даже и цените им вече са смешно ниски.
Преди години бях мераклия на такава и като огледах цените ми стана лошо.
Сега вече са по-достъпни за всички.
 

Dominus

Редовен Потребител
Абсолютно вярно. Цените им тук ич не са добри, но навън са ок. В Практикер гледах една 40м на примоция - 235лв. Тия са пили нафта. Тази е от UK на 65лв. с доставката. Е как да дам 20-25лв. за 50м. механична, дето ако трябва да я местя по редовете на Липник трябва да я навивам като бесен.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Абсолютно вярно. Цените им тук ич не са добри, но навън са ок. В Практикер гледах една 40м на примоция - 235лв. Тия са пили нафта. Тази е от UK на 65лв. с доставката. Е как да дам 20-25лв. за 50м. механична, дето ако трябва да я местя по редовете на Липник трябва да я навивам като бесен.
Я дайте едно линкче от УК де я има...или как да я търся в ebay.co.uk...щото на мен ми се скъса механичната и вярно гледам рулетки механични 50м за по 40 лева. Та това ще ми свърши идеално работа
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
До 40м има на лайка за около 100 паунда. На дневна светлина е доста трудна работа, но сложих един лист светлоотразително фолио и като опра рулетката за пушката стабилно почнах да намирам фолиото бързо. Даже си паралаксирах новото колло. Мери много точно. Като минус само, че лазерчето е слабичко.
 

andi

Редовен Потребител
Моя Никон 3 мери с точност 0,5м , 5цата е до 0,2, а 7цата е с 0,1м точност - много бързо . И това са ниския клас далекомери . 0,1м не е ли достатъчно за паралаксното колело ? И ако ти трябва може да мери и на 500м .
Иначе за вкъщи ще е полезно .
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Анди, колко струва тоя Никон дето е 0,1 ? Сравни го с 65-те лева дето е една лазерна ролетка...
 

Dominus

Редовен Потребител
Анди, ако взема да правя паралакд с точност половин метър ще е ебати паралакса. По-добре да пусна крачкомера. И какво значи точност 0.1м? Само мери с такава точност или я и индицира? Аве а стига глупости. Паралакс с далекомер. Туй не е сериозно по никакъв начин.
 

astra

Редовен Потребител
Здравейте!
Може би най-малоумния въпрос за ФТ, но така започвам в този "занаят"...
Колко дълъг трябва да е конецът от мохер, който да се вее от капачката на quick fill на моя Щаер, за указване скорост и посока на вятъра?
Благодаря
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Колкото ти е удобно и както му свикнеш . Няма стандарт . Някой ползват 2 броя (лек и тежък) ,някой пера , някой синтетични всичко е въпрос на личен избор.
 

lynx

Редовен Потребител
Сложи си на първо време към 30см., после ще си го скъсиш малко като му свикнеш.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дължината трябва да бъде такава, че като седнеш да стреляш да не опира във средно висока трева, защото нищо няма да ти показва. Значи си зависи от стойката на стрелба.
Материала е без значение, важно е да се знае при каква скорост на вятъра колко се отклонява от правата. Въпреки, че при мишената на 50 метра вятъра може да бъде съвсем друг.
Това му готиното на ФТ.
Успех
 
Последна промяна:
Нагоре