ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

joro_ihr

Редовен Потребител
Стрелял съм с такива и кръгли съчми приблизително 4.5 , не помня колко нули бяха, но определено е над 16 джанки.
 

lynx

Редовен Потребител
Навремето имах детски пистолет с метални капси, пукаше като назлобена Суматра на метан.
Светльо, мисля че с нормалните метални капси имаш шанс да изкараш повече джаули :), може и да бъркам-трябват проби!
Не знам само дали съчетанието капса+чашка няма да се приеме като противозаконно самоделно огнестрелно орУжие :p
http://zarimex.eu/ammunition/caps/geco-caps/geco-6mm-caps
geco_caps_6mm-1200x700.jpg
 

sts1969

Редовен Потребител
Не знам само дали съчетанието капса+чашка няма да се приеме като противозаконно самоделно огнестрелно орУжие
Напълно съм сигурен че ще се приеме като такова, но аз само питам от любопитство...нищичко няма правя. :-[ :cheers:
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има си такива револвери но нарочно са в калибър 4 или 6 мм.
Патрончетата тип Флоберт са с намален заряд и по-лек проектил. Вадят до 7,5Дж.
strelivo_flobert6mm_big.jpg
strelivo_flobert4mm_big.jpg

В Чехия например се продават свободно (е искат 18 г поне да имаш).
http://www.alfa-proj.cz/en/products...guns/flobert-guns-6-mm-me-flobert-4-mm-randz/
Има и карабина
http://www.alfa-proj.cz/en/products/firearms/unlicensed-arms/carbines/revolver-carbines-and-rifles/
 
Последна промяна:

gary m

Редовен Потребител
Hi,
Petko are the Flaubert 6mm rifles legal in Bulgaria? ( I do not want to buy one...... causes too much conflict:() I ask because I already have one from my time working in Poland. Would be nice to try the Flaubert in my garden here.
thanksg
 

tamiestef

Потребител
До колкото знам,на карабината у нас и казват пчеларка ,за контрол на пчелоядите,преди да ги защитят.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не са по-шумни от пружинка, само дето ти замирисва на барут.
По сегашния Закон хем не са забранени, хем не са разрешени.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Щом е за експерименти, за това някой сещал ли се е ?
Трябва да се види кой цвят, колко джаула е?
Калибърът мисля, че беше около 6,8 мм.
Според силата се нареждат така: жълт, зелен, червен,черен.
Между 8 и 12 лв са за 100 броя.
Хилти.JPG
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Даньо, пропуснал съм те, извинявай. Ето пускам ти тук отговор, защото темата я затвориха вече.
Кавичките са заради значението на думата "пич" и вероятния и превод от какъвто и да е онлайн речник.
В Българския тълковен речник, само едно от значенията и може да се приеме за положително, което повечето от нас използваме в разговорния си език.
Знаем се, никога не си позволявам словесни или писмени обиди, камо ли във форума.
Ако си приел друго значение на тез кавички, извинявай пак.:cheers:
 

mario321

Редовен Потребител
Харесал съм си оптика на Konuspro, какво ще кажете за тази марка оптики, дали виждат ясно, заслужава ли си парите.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Харесал съм си оптика на Konuspro, какво ще кажете за тази марка оптики, дали виждат ясно, заслужава ли си парите.
Аз си ги ползвам и съм доволен, едната ми е от около 6 години другата на 1 година нямал съм проблеми от рода да не ми държи прострелката на пружинката.
 

sts1969

Редовен Потребител
Харесал съм си оптика на Konuspro, какво ще кажете за тази марка оптики, дали виждат ясно, заслужава ли си парите.
Моята е Konus-pro M30 8.5-32x52 с вграден нивелир под скалата, сигурно е сменила 5-6 собственици, но си работи перфектно.
 

mario321

Редовен Потребител
Одеве поръчах една, 6-24х50, малко е тежка 700гр, утре сутринта ще я чакам с нетърпение :)
 

hlapeto

Потребител
Да , така определено е по-добре.
Току-що разбирането ми за въпросните кавички пое в друга посока.
:cheers:
 

mario321

Редовен Потребител
Задължително си я огледай добре преди да платиш, като си постреляш повече после може да споделиш мнение :cheers:
Оптиката вчера пристигна, днес я монтирах на пушката, почнах да я прострелвам на 40м, почти е готова.
Оптиката е много добра, много чиста картина дори и на големи дистанции , почти няма сенки, кръста е постоянно един и същ, никаво изчезване или размазване дори и за стотна от секундата като на някой оптики, ами много съм доволен :)
 

dberov

Редовен Потребител
Имах възможността да стрелям през новата Hawke Sidewinder 8-32x56 Half Mil Dot и съм много приятно изненадан, нищо общо със стария Хоук дето на пълен зум става боза. Тази на пълен зум в мрачно помещение се вижда супер бистро. Сега ме е клъвнал петела и ще си купя новата Hawke Sidewinder 6.5-20x42 (17110) за да видя имат ли разлика в качеството със старата 6.5-20x42 (HK4026).

На долните видеа най новата Hawke Sidewinder 10-50X60



 

dberov

Редовен Потребител

sts1969

Редовен Потребител
Хайде честито на тия които харесват Half Mil Dot скалата на Hawke, вече има бюджетна оптика със същата скала.
Мите, този жълт нивелир от горе бих го преглътнал ако ми се наложи...но тумблерите модел "тасове на кола" ще ми дойдат в повече :wall: :D:D:D:cheers:
 
Нагоре