ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

astra

Редовен Потребител
Немските ДЧЛ работят с Български пощи. Като получат пратка ги пускат на скенер и като видят оръжие я спират. След това ти се обаждат да отидеш на място и се събира комисия .
Не беше точно така при мен, когато си получих въздушния пистолет право от немско на адреса ми по DHL-България.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Зависи от Изпращача каква пратка ще заяви и през кой минава. Ако е Дойче пост=ДХЛ, минава после през нашите Пощи. Ако е заявен ДХЛ Експрес си минава само по куриерската линия.
Но и там имат скенер контрол и в Немско и в Маджарско (разпределителния център) и у нашенско.
Когато пратката е заявена като ВО, понякога куриера отказва да я вземе(защото попада в забранените неща), освен ако Изпращача няма договор с ДХЛ и е подписал всичките нужни документи за носене на отговорност.
Отделно, много зависи от Контрол-а , дали ще отдели пратката или не.
В последно време, откакто Пощите станаха и Митнически Агент, са заяждат за всяка дребна пратка и искат контрол и на стойността за пратките извън ЕС.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако има други варианти, не се занимавайте с ДХЛ.
Васко прекара вече една пушка с Габко, значи минава номера засега.
С ДХЛ е малко въпрос на късмет, някои пушки ги изпускат а други ги задържат.
Навремето моята пушка и на колеги ги арестуваха, но имаше чат/пат и свободно преминали през контрола :)

P.S.
Единственото неприятно при услугите на Габко е, че няма гаранция или застраховка, не се знае какво ще пристигне тук.
Пушките не са евтина стока, а са обемисти и има опасност при транспорта да станат бели.
Габковците миналата година ми сгазиха една пратка с мотокара и си замълчаха.
След като вдигнах джабала, че пратката не пристига в БГ, а имам мейл от куриерската фирма, че стоката е получена в Габко-ЮК .....оправихме нещата.
Извикаха ме, представих им всички документи и ми платиха загубите.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Такаааа. Случи ми се следното. Провеждах разговори с Уелс във връзка със Световното другата година. Проведох и няколко разговора с Гърция във връзка с последното ни участие на състезание там.
Раносметката: 30лв. в бързинката сметка.
Какво се оказа? Оказа се, че ако звъниш от роуминг в страна от ЕС максималната ставка на операторите е около 12 ст./минута за изходящи и около 2 ст/мин за входящи разговори.
Следва поредната законова простотоия, която никой не е променил паралелно с тъй наречения "роуминг". Ако звъните от България в страна от ЕС, то тогава гилотината все още е наточена и заредена, и чака да наберете номера, и да натиснете зелената слушалка. Всички номера в ЕС набрани от територията на България ви се таксуват, като "МЕЖДУНАРОДЕН РАЗГОВОР"!!!!!!!
Накратко ... в пъти по-евтино е да звъните от РОУМИНГ където и да е в ЕС, отколкото да звъннете от Родината си, в която и да е друга страна от ЕС!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това зависи от плана ти при Оператора. Имат "скрити лимонки" в плановете.
Затова, когато си избираш план, трябва да оглеждаш всички "полета" за "мини".
Моят тарифен план, затова е избран. включва безплатни 300 минути към страни в ЕС(+ още няколко държави) от тук, освен неограничените към всички в Бг а роуминга вече не е интересен. Той така или иначе, догодина ще е равен на тарифния ти план. Но пък, ако "отскоча" до Турция, ма "подрязват" с 3,40 на минута входящи а пък изходящите тройно. Така че и като премахнат роуминга, очаквайте не "заровени лимонки" ами направо противотанкови мини в плановете на Операторите.
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Божо ако си на ментел провери си и разпечатката за следващия месец, като нищо ще ти добавят още един два разговора с чужбина.
Преди години ми го причиниха и имах скандали с тях, вината беше моя че не си потърсих адвокат и да ги накажа, но аз и сега си ги наказвам когато ми се обадят и ме приканват да мина към тях аз си ги соля както си знам. Не че им пука особенно.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Оги, както по-горе писах, няма значение на кой оператор си в случая!
От повече от 10 години съм абонат на Мтел и никога не съм имал надписана сметка. А съм имал периоди, в които съм плащал между 200 и 300 лева на месец.
Въпросът е, че изходящите към ЕС от България са солени и при трите оператора (проверих вече).
И пак казвам, не е въпроса за парите, а за недомисленото правило за Роуминг и Междунродни разговори! За мен лично, като потребител е напълно алогично в Роуминг да говориш в пъти по-евтино, отколкото ако се обадиш от България в ЕС.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Аз те разбирам какво имаш предвид.
Провери си фактурата следващия месец.
Дано да се отказали от тази практика.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте,искам да попитам дали смятате е възможно да направя заглушена цев с "изместен център".
Разстоянието ми м/у цевта и резервоара е малко.
Дали ще си заслужава правенето на всичките му там детайли или да мисля др вариант?
Със здраве.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Възможно е, но много зависи от майстора където ще го прави.
Другия вариант е вдигане на цевната кутия, но той е по неудачен.
 

lynx

Редовен Потребител
Да, роуминга го намалиха, но международните никой не ги е пипал.
Аз затова към чужбина винаги въртя от стационарен, към Англия е 18 стотинки, а от мобилен към същия номер е тройна тесла.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами предоговорете си тарифите.
Нашия договор има клауза, че ако се получи средномесечна разлика повече от 10%, идва личния консултант и предлага нови тарифи, така че да падне пак фактурата на другия месец.
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте,искам да попитам дали смятате е възможно да направя заглушена цев с "изместен център".
Възможно е, руснаците масово го ползват този вариант. И на мен ми се върти в главата такова заглушаване за следващият ми проект за зимните месеци. Не е толкова проблема в заглушаването на цевта на зад, от колкото да се направи детайла на заглушителя пред цевта да е с изместен център...там е малко по-сложно...но и него съм измислил. :)
 

georgi dimitrov rashev

Новодошъл
имам въпрос купих си хатсан страйкър едге вортекс 5.5 каква читава оптика да и търся знам сигурно е писано по темата просто някой който има такава да ме светне каква оптика да взема благодара предварително
 

Marto.

Потребител
Преди време имах hatsan 125 вярно беше с газово бутало,но leapers-a му удържаше,и около 5000 изстрела не беше мръднала оптиката.Вече година по късно новият и собственик продължава да стреля и не се е оплакал.
 

lynx

Редовен Потребител
Колега от форума раздрънка за нула време няколко фиксирани Липърса, от тогава сме по-пестеливи в рекламирането на издържливи оптики.
Ако пушката рита здраво, няма оправия.
Газовата пружина става задължителен атрибут и куп други екстри, иначе си абонат в магазина и честичко сменяш оптики.
 
Нагоре