Мултикомпресионен пистолет Зораки (Zoraki HP-01)

  • Автор на темата Anonymous
  • Начална Дата

Б.Богданов

Потребител
Благодаря много, колега! Ще си взема с къса цев - впоследствие ще е много по-лесно да си набавя дълга! Благодаря още веднъж за разяснението!
Не е лесно набавянето на дълга 4,5 мм цев, но това друга тема.
 

Detelin

Редовен Потребител
Здравейте, купих си пистолета от колега и искам да му сложа бързомер. До сега не съм имал досег с такива и се надявам за съвет от кой тип да си взема. Не търся нещо скъпо и видях тези два:
http://olx.bg/ad/nov-barzomerets-op...tsel-zelen-pritsel-la-ID5KdwY.html#bf303464cf
http://olx.bg/ad/opticheski-pritsel...rvena-i-zelena-tochka-ID5NICA.html#bf303464cf
 

Detelin

Редовен Потребител
Благодаря за мненията. И аз се бях ориентирал към Бушнел, поръчвам го и дано да се оправи времето да има прострелка. :)

Зравейте, някой може ли да ми каже какъв е размера на О-пръстена срещу цевта. Понеже явно брат ми като си е пострелял с пистолета и е паднал и нямам база за сравнение. Взех си 5х1.8, но явно не е той понеже на 2 помпи изкача по малко.
 
Последна промяна от модератор:

YuriTanev

Новодошъл
Колеги,някой сменям ли е уплътнителите на зоракито и имали ли сте проблеми с испускане на въздух?
 

Demi

Потребител
Здравейте нов съм във форума и искам да попитам дали освен zoraki hp1 има други пистолети с такава технология за около 280лв или 300лв максимум.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
На нашия пазар няма да намериш аналог.
Преди време се продаваше по чуждите сайтове Уебли Алекто, но го спряха от производство.
Той също беше мулти-пъмп и на практика беше пълно копие на Зоракито.
http://www.pyramydair.com/s/m/Webley_Alecto_Ultra_Air_Pistol/2580
 

Demi

Потребител
:'(
Значи единствен пистолет с такава технология и за толкова пари е само зоракито.
 

Petar petrov

Новодошъл
Колеги,някой да има впечатление от тази пистолетна оптика "Walther 2 ×20" благодаря.
 
Последна промяна:

Petar petrov

Новодошъл
Явно ,ще трябва да си я купя Аз и да ви кажа как е тази убава пистолетна оптика
:)))
 

Карлсон

Потребител
г-н Петров, не се занимавайте, сложете му на Зораки-то някое леко бързомерче, ако имате финансовата възможност да бъде нещо по-лъскаво и си стреляйте с кеф... Ще му сложите оптика, после ще осъзнаете че и приклад трябва, после по-голяма оптика, после дълга цев и то Зоракито стъпило на едни 700лв. Ето ви един разкошен бързомер за пример - http://gunshop.vertex-bg.net/product-9.html
 

tvt1968

Редовен Потребител
Здравейте, колеги!
Без да съм имал за цел да купувам въздушен пистолет по благоприятно стечение на обстоятелствата се сдобих със Zoraki HP - 01 в калибър 4,5 мм. В интерес на истината бях малко скептичен към оръжието, но стрелбата с него си се оказа голямо забавление, особено за племенниците, дето не искаха да хванат пушката понеже ги беше страх а с пищова си зареждат и си пуцат за кеф....Питането ми към Вас е за смазването на пистолета, понеже няма в куфарчето флакона с неговото си масло да ми кажете какво и откъде да закупя. В темата има писано и за силиконово масло от магазините за електронни компоненти, но нямаше потвърждение някой да го е ползвал.....И още нищо - само оста
на помпата ли смазвате или и вътре - питам понеже четох за някакви напътствия за вдигане на скоростите, като аз останах с впечатление, че с помощта на спринцовка се вкарва масло в помпата....
Благодаря, Ви предварително!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Вътре в помпата 1-2 капки силиконова смазка на 2 кут.чашки, иначе всички метални части с тънък филм на балистол.
Така практикувах аз със моето зораки.
Пистолета е много готин и точен, ще имаш приятни моменти с него.
 

tvt1968

Редовен Потребител
В помпата трябва да се капне със спринцовка през двата малки отвора - иначе не виждам откъде може да се вкара смазка......Още утре ще си взема и ще свърша тази работа....
Благодаря , колега!
 

ithilieth

Новодошъл
Здравейте,
На скоро си купих Zoraki HP-01 Ultra. Искам да попитам, знае ли някой на колко грама е настроен спусъка "заводски"?
За момента нямам с какво да го измеря...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Преместих темата в компресионна пневматика.
Нямам идея как и защо е създадена или попаднала в купува - продава!
И някак странно ми изглежда темата.
Като че ли е създадена със сбирщина от постове, местени от различни теми.
 
Нагоре