Кой каква музика харесва?

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Който не обича, никога няма да бъде обичан!

В последно време, по незнайно каква причина, започнах да обръщам особено внимание на текстовете на любимите песни които слушам.
Прави ми впечатление, че текстовете на абсолютни хитове от миналото са глупави и/или почти лишени от смисъл.
Съвсем наскоро, ровейки се из дискографията на Адриано Челентано, попаднах на един сингъл издаден през 2002 година,
който предшества албумът му "Per sempre" със заглавие "Confessa" - признай си. Признавам си, че тази песен и аз не бях я чувал.
Челентано изобщо не харесва песента и не я включва в нито един от сборните си албуми и след реализацията и, само един единствен път я изпълнява, под настойчивата молба на Джани Моранди във водената от него програма Uno di noi, в която той е бил поканен като гост в края на 2002 година.
Текстът на песента, носи в себе си тъжната история на любовта на възрастен италианец и неговата млада любима.
Клипът, който предлагам тук не е с най-доброто качество, но затова пък е с превод на български.
 

lynx

Редовен Потребител
Айде, иде новия албум на Металика. Баш кат за мене-малко по-хард! :winner:
Поздрави на феновете с това добро парче:
1900.gif

 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Някой може ли да каже чия е музиката след 4:53 и върви до края?
Shazam не се справя. Има доста странични ефекти, а и вероятно е доста аранжирано.
 

praetorian

Редовен Потребител
Някой може ли да каже чия е музиката след 4:53 и върви до края?
Shazam не се справя. Има доста странични ефекти, а и вероятно е доста аранжирано.
Мисля,че е Лешникотрошачката,но едвам се пазнава.На руски е Щелкунчик.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Този рок по ма кефи:
А малкия си го умее
Само след година-две и с група
 

dberov

Редовен Потребител
В последно време, по незнайно каква причина, започнах да обръщам особено внимание на текстовете на любимите песни които слушам.
Прави ми впечатление, че текстовете на абсолютни хитове от миналото са глупави и/или почти лишени от смисъл.
+1
Повечето време от деня прекарвам работейки пред компютъра или шофирайки автомобила си и слушам почти винаги всякаква музика (без ЧАЛГА).
Харесам ли някое парче винаги слушам и текста, ако не го схвана го намирам и прочитам. Някои хитови песни не само са безсмислени а са просто една сборка от думи понякога дори и не римувани и като най ярък пример са доста от парчета на The Beatles ала на големите е простено..... но пък имат и такива чийто текстове са феноменални от към текст.
Днес отворих тубата и пуснах някаква гръцка песен а от там на самотек една след друга....докато попаднах на жива музика.
Винаги съм харесвал музика на живо, е не е като студийния запис но на мен ми допада повече особено ако е с добро звучене.

Приятно слушане на всички които харесват този жанр.

 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Като имам труден ден, все това парче ми се върти из главата :D:banana:

P.S.
и един алтернативен линк за колегата Gary-M, за да не се почувства дискриминиран :p
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС

Рачо инак с тебе сме на една вълна от една седмица и аз все си ги въртя няколко парчета на Бизквитките :D
 
Нагоре