ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Dominus

Редовен Потребител
Изпрах няколко чашки JSB в ултразвуковата вана за 1 мин.
Визуално разликата е такава. Не съм ги тествал още на хартия, поради липса на време.
 

Attachments

  • IMAG1788_1.jpg
    IMAG1788_1.jpg
    544.4 KB · Прегледи: 152

Dominus

Редовен Потребител
Сега ще ви разбия илюзиите за чашките и полета на кукувицата.
Както миналата година преди световното, така и тази година ме обзе мания да тегля чашки, да ги оглеждам, да ги сортирам и да им бая. Та отворих си снощи една нова кутия и една нова бира и ги подкарах. Теглих, отделях за европейското, за тренировки, отделях и т.н тотален брак. Всички чашки които не са попаднали в графа перфектни са с различно тегло. При тях може да се открие както 0.536, така и 0.556гр. Преди малко си сложих мишенката на 50м. и подкарак въпросния тотален брак от ФТ. Пуснах 40 изстрела и резултата е вече ясен. Черната окръжност отново е 22мм. Какво имам предвид под тотален брак? Това което е на снимката, като масовото количество на брака е от по-огънатите. На мишената изстрела който избяга нагоре от групата беше моя грешка. Един единствен пропадна сериозно и чашката беше много деформирана. Очевидно не е достигнала нужната скорост, но се вижда, че полетът е бил повече от добър. Няма ляво, няма дясно, а само надолу.
Извод: Когато чашките са от правилната сплав не им пука твърде колко са огънати. Когато са от нещо подобно на олово, каквото и да ги правя не искат да летят добре. В случая чашките са много меки и интересно, че след цяла кутия ,пръстите ми бяха чисти.
 

Attachments

  • IMAG1804.jpg
    IMAG1804.jpg
    218 KB · Прегледи: 97
  • IMAG1805_1.jpg
    IMAG1805_1.jpg
    891.9 KB · Прегледи: 91

dberov

Редовен Потребител
Това е поредната теза, една от многото за които сме писали и има логика.
Аз вече не ги мисля защо или каква е причината а купувам 10 кутии и ако летят добре взимам още... е не баш всичките като тебе :D

п.п.
Опитай прецизна стрелба от маса с мерените чашки и тия които са отсяти, е не баш с намачканите.
Интересно дали щеима осезаема разлика.
 

Dominus

Редовен Потребител
Ако е от маса, реста е задължителен. Иначе е все тая. Рест нямам и затова си ги пукам така. Ако съпоставиш групирането с намачкани и предната мишена ще видиш, че картинката е почти еднаква.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Само да вметна по темата.Реста помага само в случаите когато се стреля за точки (по бързо и лесно се мести)
Когато е за група е все тази от какво се стреля.В много случаи предпочитам чувалче с пясък,по "мек" е изстрела.
 

dberov

Редовен Потребител
Истината е че има хубави и гадни партиди.
Дали ще се стреля за група или за точки ако чашките са добри флаери почти няма - видно от групата 40 чашки и то уж бракувани.
А лошата партида тегли ги, къпи ги, д*хай им и все тая, лошата чашка си остава лоша.
 

Dominus

Редовен Потребител
Извода който направих за себе си е, че добрите чашки са много меки, без значение колко е дебела полата и колко красива е чашката. Не мисля да задълбавам в излишни тестове. Това което направих е достатъчно показателно.
 

оги-пз

Редовен Потребител
То си пише месингови.
Месинга е твърд и не може да уплътни в цевта. За това е по-малък калибър, а силикона служи за уплътняване в цевта.
 

buff

Потребител
http://www.krmshots.com/

Някой купувал ли си е такива чашки, да даде отзиви? Гледам в доста онлайн магазини са се появили на сносна цена.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В ТОЗИ форум едва ли ще намериш отговор на въпроса си.
Хората, които биха дали смислен отговор относно мнение за чашки, най-вероятно ни са ги чували, ни са ги виждали и едва ли ще изявят някога подобно желание.
Добрата цена, винаги стои най-далеч от качеството.
 

lynx

Редовен Потребител
Купуването на ребрандирано JSB поне ти гарантира, че чашките са от проверена партида и са направени за износ в бяла държава.
Ако немски или английски търговец получи няколко рекламации от клиенти за лоши чашки, направо ще върне цялата партида в завода.
Докато в България, Камерун и др., като получим кофти чашки, чакаме да се изчерпят и да получим по-добра нова партида. :)
Аз само веднъж съм стрелял с чашки Air Arms-JSB и останах доволен, цевта определено ги хареса
Лошото е, че тия чашки излизат доста по-скъпи от оригиналното JSB, а ако се поръчват отвън с транспорта излизат златни.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Докато в България, Камерун и др., като получим кофти чашки, чакаме да се изчерпят и да получим по-добра нова партида. :)

Не съм съгласен, но всеки си има право на мнение.
Само ще припомня, че преди години още в началото на вноса на JSB имаше такъв случай. Цялата партида беше върната в Чехия по наш съвет и от тогава при този вносител не съм чул за лоша или крива партида.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вярно е, досега не са отказвали да сменят дори и отделни кутии, камо ли цяла партида.
 
Нагоре