Софийската група

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Ако иска някой да се разберем за утре да се срещнем някъде около "Враждебна" .Например на паркинга на ''Баумакс" и в точен час,
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Паната предлага да се съберем в неделя на голямата поляна. Ще е скара със стрелба. Машината (скарата) ще я донесе Паната. Мръвката всеки сам, или за да бъде предвиден трябва да се разбере пак с кого...правилно с Панчо. Нямам идея как е тревата за да се редят някакви мишени, но поне ще опънем хартиени.
Ориентировъчно 9-10ч. за стрелбите, а скарата по-късно.
 

TeXHo

Потребител
Засега се очертава голяма група от стрелящи и нестрелящи мои приятели. Ще има и деца, малки и по-големи. Ще помоля стрелящите да са внимателни, както винаги. Всеки е добре дошъл, с пушка или без. Носете си инвентар. За храната и напитките - който каквото си донесе. Ако някой го мързи да пазарува, да се обади и ще го включа в моя пазар. Моля имайте предвид, че го дават горещо, така че слънцезащитни препарати и репеленти са направо задължителни.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Преди доста време някой каза, че се занимава с ремонт на GSM-и. Кой беше?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Благодаря ти. Забравих да го дам на Ицо да го докара. Сега ще трябва тук да търся.
Мога и сам да си го оправя, но никой не иска да ми продаде блок захранване за този тел, защото явно е дефицитен.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Ами ти щеше да ми го даваш да го правя ама нещо се отплеснахме. Ако не ти е спешно другия път като идвам ще го взема
 

PetioStoianov

Редовен Потребител
Здравейте приятели !
Аз съм нов във форума и като цяло нов в тази сфера с въздушните оръжия, все още прохождам.
Едно от основните, които искам да разбера е как става "номера" с пълненето от зарядна станция. Избрал съм си бутилка 6л. 300 бара тествана на 450 (трябва да питам коя година е, пишат я че е нова)

1. http://www.prikachi.com/images.php?images/897/8873897C.jpg
2. http://www.prikachi.com/images.php?images/899/8873899C.jpg

но тази няма въпросния накрайник за зареждане на PCP. Тази на която аз съм се спрял е BT65 SB 6.35.
Предстои ли някакво събиране в София скоро ? Бих се радвал да видя нещата на практика и ако някой няма нещо против да ми обясни това-онова :)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Като си купиш Асаня, в комплекта към него трябва да има накрайник/щуцер(пишка), който се пъха в дупката на резервоара.
Като си купиш бутилката, сигурно ще е без зарядна станция(ЗС).
Та целта и е въздуха от бутилката да стигне до пишката и да го натикаш в резервоара.
Има два варианта:
1. Накрайник/тяло от единия край с мъжка резба=женската на крана на бутилката,от другата мъжка резба за накрайника на маркуч за високо налягане, маркуч за ВН, евентуално накрайник с женска резба 1/8 (като на пишката=1/8 мъжка)
2.=Вариант 1, с добавен 300 баров манометър в тялото.
И при двата варианта е добре да има в тялото на пътя на въздуха от бутилката забавител и задължително разтоварващ клапан, от който изпускаш налягането в маркуча след като си заредил резервоара.
На снимката е вариант 2, допълнен с двойка за бърза връзка, това помага да е по универсална ЗС и да може да се зареждат и пушки с други щуцери(пишки).
 

Attachments

  • ЗС с манометър.jpg
    ЗС с манометър.jpg
    232.2 KB · Прегледи: 27
  • Щуцер.jpg
    Щуцер.jpg
    14.2 KB · Прегледи: 25
Последна промяна:

PetioStoianov

Редовен Потребител
Благодаря за подробносто описание ! Мисля че разбирам. От къде мога да си купя тези части - накайниците, тялото и т.н. ? Резбите трябва да ми се направят на стругар ?
 

lynx

Редовен Потребител
Колегата Grifcom от Пловдив изработва зарядни станции.
Питай го на лично съобщение дали ще ти спретне 1 брой, но ако ще взимаш китайската бутилка трябва изрично да му посочиш че е от китайските.
Те са с различна резба на изхода на крана/М22х1.5/
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Зарядни-станции.4008/
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мисля, че вече не прави ЗС. Питах го на л.с. преди месец и не получих отговор. Но нищо не пречи да пита колегата
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Тази ЗС от снимката е дело на колегата Grifkom, може да му пишеш дали има готови, но трябва да са ясни размера и дълбочината на резбата на крана.
Иначе не е проблем и читав стругар да ти я направи.
 

lynx

Редовен Потребител
Гледам, че колегата Grifkom от седмица не е влизал във форума.
Трябва търпение за да отговори на Л.С., той е обзавел половината колеги от форума със зарядни :)
Заслужава си да се пита, неговите са добра изработка и са на прилична цена.
А ако няма, здраве да има....
 

PetioStoianov

Редовен Потребител
Писах на колегата, надявам се да отговори, бих се радвал да имам ЗС :). Много се надявам ако има някакво събиране скоро в София, да видя как са нещата на практика за да мога по-уверено да направя избора си за първа пушка и да стана реална част от airguns.bg ^^.
Поздрави към всички, Петьо !
 
Нагоре