Haenel 312 , 311

pantudino5

Новодошъл
Имам въпрос за какво служи този детайл и някой има ли излишен такъв, че ми дадоха един Хаенел 312 да го оправям, а това беше счупено като на снимката.

Това е част от хебела за зареждане. Той задържа рейката със зъбците на буталото докато зареждаш, за да няма откъснати пръсти случайно. Пушката може да работи и без него, но не е препоръчително. При сглобяваме трябва да се внимава как се поставя, за да не се счупи пружинката. Ето,
По снимките мисля, че ще се ориентираш.
Успех и поздрави!
 

Attachments

  • 3575764.jpg
    3575764.jpg
    59.7 KB · Прегледи: 162
  • 3047193.jpg
    3047193.jpg
    18.3 KB · Прегледи: 156
Последна промяна:

messiah

Потребител
Имам въпрос за какво служи този детайл и някой има ли излишен такъв, че ми дадоха един Хаенел 312 да го оправям, а това беше счупено като на снимката.
Имам такова нещо,но е леко износено и е без пружинката,която може да си свалиш от счупеното.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте може да съм пропуснал да прочета извинявам се ако е така но си търся пружина, маншет, спусък и диоптика но с немския съм зле. Има ли начин да ги намеря тук в България
 

6tangata

Редовен Потребител
С тия цени при немците ще ти излезе по евтино цяла пушка в БГ. Маншет, пружина и диоптрик може да се намери, но спусък надали.
Или освен ако не търсиш палчето на спусъка само....изясни.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Спуска може да се направи само палчето е. Това ми е детската пушка наскоро я изрових но е минала през кофти майстор и е на части
 
Последна промяна:

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте пичове :)
Отскоро имам хайнел 312 и съм очарован от това грозно патенце ...
Направих му двунога - да не ходи босо горкото. Малко е бяла двуногата, но такъв материал имах под ръка ...
Ето и малко снимки...
 

Attachments

  • IMG_0267.JPG
    IMG_0267.JPG
    338.5 KB · Прегледи: 173
  • IMG_0268.JPG
    IMG_0268.JPG
    337.8 KB · Прегледи: 177
  • IMG_0269.JPG
    IMG_0269.JPG
    311.5 KB · Прегледи: 172
  • IMG_0270.JPG
    IMG_0270.JPG
    233.5 KB · Прегледи: 172

gonzo-garage

Потребител
Как ще е грозна бре!? Не я обиждай.
Я се замисли формата на приклада колко актуална е.
А като гледам и доста запазена политура има дъската. Желязото и то е перфектно.
Муцинка е...
 

Арман Чолакян

Новодошъл
Здравейте на всички, притежавам Хаенел модел 312 и ми се счупи самия спусък, дали продават някъде резервни или трябва да нагаждам с нещо ??
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Дай снимка на счупеното. Едва ли е невъзможно да се направи.
 

surbino

Потребител
Здравейте колеги,хаенел 312 до колко метра на открито може да стреля точно и възможно ли е да се монтира оптика.Въобще заслужава ли си тази пушка или да си търся нещо по ново до 200 лв.
 

pellet

Редовен Потребител
Хайнел 312 е перфектен до 35 метра. Оптика може да се монтира , ако релсата му е 9 мм лястовича опашка трябва да се купят монтажи на Гамо - те стягат до 8 мм.
Няма нищо ново по-хубаво от Хайнел 312 дори и на двоен бюджет от посочения.

Дано съм помогнал.

Поздрави!
 
Последна промяна:

Demi

Потребител
Здравейте искам само да попитам кое е по добре иж 512 или хайнел 312 като качество на изработка и точностза 200лв кое е
по добре
 

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Не познавам добре ИЖ 512, но предвид, че имам Хайнел 312 (не един) и го знам наизуст, както и какво може ... просто не вярвам ИЖ 512 да е по-добър.
Само за пример ще дам, че Хайнел 312 бие по точност практически всяка друга пушка в 7.5 ДЖ, която не е в списъка на класните (Аншуц, ФайнВеркбау ...) и не е ПЦП.
Ще повторя думите на pellet - в този бюджет (че и двоен на този) няма по-добро от Хайнел 312.
А ако говорим за един от моите (на който направих безоткатна система /като на Фани 300/) ... то той се мери с Фани, Аншуц ... но с класни чашки.
С посредствени чашки класните пушки стрелят по-добре от Хайнел 312.
 
Последна промяна:

pellet

Редовен Потребител
Мисля, че каквато и да е оптика, би свършила чудесна работа. Ако все пак държиш на комплект оригинални диоптрични мерник и мушка, според мен, варианта е да потърсиш на старо. Пусни си обява тук във форума. Иначе, има да се продават онлайн, но цените са много високи.... по-скоро са за ценители-колекционери.

Много те моля, опитай се да ползваш препинателни знаци. Казвам го с най-добри чувства :)
 
Последна промяна:

domminator

Потребител
Някой виждал ли е ,оригинален мерник(стандартен,не диоптричен) за хайнел 311
 
Нагоре