МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

venci95

Потребител
Задобрявам малко променлив вятър 40метра разстояние и кръг 6см опората ми беше рибарски стол :) но се справихме. Това е с чашки FTT след някои ден следва и тестове с JSB 1.03 грама IMAG1734.jpg
 

prius06

Потребител
Стрелбата в мазето днес...

Пушка Weihrauch HW30s. Разстояние 29 фута (около 8.8 метра).
Стрелям прав. Подпирам предната си ръка на бояджийска стълба.
20 изстрела по 6 мишени.

Ляво горе 3 изстрела RWS Meisterkugeln 8.2 Grains
Ляво долу 5 изстрела същите чашки.

Средата горе 3 изстрела H&N Match 4.49mm, 8.18 Grains
Средата долу 3 изстрела същите чашки.

Дясно горе 3 изстрела RWS R-10 8.2 Grains
Дясно долу 3 изстрела същите чашки.
 

Attachments

  • Weihrauch_5_23.JPG
    Weihrauch_5_23.JPG
    396.2 KB · Прегледи: 75

luft9waffe

Редовен Потребител
Хубави мишенки,но за 20+ метра.Пушката го може.Не съм убеден,че ползваш най-правилните чашки.
 

prius06

Потребител
Хубави мишенки,но за 20+ метра.Пушката го може.Не съм убеден,че ползваш най-правилните чашки.
Толкова ми е разстоянието, няма откъде да взема повече...

Като говориш за чашки - формата ли имаш предвид или производителя? Нарочно стрелям с плоски глави, за да се виждат попаденията по-добре.

P. S.
Сентенцията, която ползваш за подпис, може и да е имала друг смисъл преди, но след ВСВ поради асоциацията с концлагери се е превърнала в символ на нацизма. Надявам се, че не ти е това идеята...
 

sts1969

Редовен Потребител
Плоските глави се ползват за стрелба до около 10м. от там на горе се влошават показателите им. :cheers:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Така де, избрал съм плоски, защото стрелям на по-малко от 10м...:cheers:
Е,щом само тази дистанция имаш,няма значение какви са чашките.С тази пушка,на тия метри интрига ще има само, ако стреляш без упора,прав или от коляно.
Сентенция от края на 19в. казва това,което казва.Вагнер също е бил символ,но се свири и в Тел Авив.
 

xpresident

Редовен Потребител
Хубави мишенки,но за 20+ метра.
До колкото съм разбрал от предишни дискусии колегата стреля на механични и резултата за 8-9 метра според мен е добър. На 20+ метра едва ли без оптика ще се направят такива групи.
 

venci95

Потребител
Ето и теста с JSB 1.03 5.52 50метра по ролетка само ме притеснява че на 35м ми губи група нещо не знам защо утре пак ще пробвам. И нещо много лесно влизат тези чашки в цевта почти без натискане Стрелба от капака на кола IMAG1739.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
И нещо много лесно влизат тези чашки в цевта почти без натискане.
Сплавта от която правят JSB чашките е много по-мека от тази на конкурентните марки.
Някои марки чашки са трудни за набутване в цевта, а други влизат прекалено мазно и леко.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
До колкото съм разбрал от предишни дискусии колегата стреля на механични и резултата за 8-9 метра според мен е добър. На 20+ метра едва ли без оптика ще се направят такива групи.
Ако групите са на механични-евала.Но колегата писа за моноблок на Хоук и оптика Барска.Или се лъжа?Жалкото е,че с тези 8-9м. човекът никога няма да разбере възможностите на пушката и кои точно чашки са нейните.Щото сниманите групи с различни проектили изглеждат еднакви или мн. близки на тая дистанция,но на 20метра няма да е така, и стс на групите с различни чашки ще е различен.Вероятно в пъти.
 
7

7842

Гост
Стрелба от автомобила,на колене на задната седалка опора задната облегалка през отворената20160528_125546.jpg
5 врата,разстоянието е мерено с далекомер,пушката е без редуктор от 200 бара до 140 бара - 20 изтрела
 

njatanasow

Редовен Потребител
Отдавна не съм пускал мишена;)
Днес направих група от 10 изстрела на 50 метра с една позабравена пушка Марсианка-2 :)
Калибър 5,5,Вятър почти никакъв.
 

Attachments

  • IMG_20160528_143028.jpg
    IMG_20160528_143028.jpg
    149.5 KB · Прегледи: 76

Dominus

Редовен Потребител
50м. от ФТ с 16J, кал.4,5
Чашки екзакт, 4,52 прани и омаслявани. От кутията бяха разочароващи. Чудех се как ще ги ползвам и така в експерименти се роди мишената с 10 изстрела. Само прани бяха пак зле, но накрая се получи нещо. Мишената е за 25м. БР. Черната окръжност е 29,5мм. по шублер.
 

Attachments

  • IMAG1795_1.jpg
    IMAG1795_1.jpg
    212.4 KB · Прегледи: 73
Последна промяна:

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Аз се радвам на всичко, което на 50м влезе в 40мм. А при теб са доста под 40мм така, че си прекрасен.
 

Dominus

Редовен Потребител
Мен ме радва като влизат в УЗ на 50 м. без пропуск, но това време е още далече. В случая гледам да минимизирам грешките на пушката и чашките, че да имам повече възможности за моите грешки. Това между другото го стрелях във вятър, макар и възможно най-ниско над земята.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Все едно гледам моя мишена на 20-25 метра. Не е истина колко съм далече....
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Все едно гледам моя мишена на 20-25 метра. Не е истина колко съм далече....
Дидо хич не си далече трябвати повече спокойствие и психолгическа устойчивост при стрелба. Това се постига с тренировки
 
Нагоре