Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

lynx

Редовен Потребител
Те затова са го кръстили Херкулес, трябва да си Здравко Желязков в ръцете за да стреляш с него :D
Rambo-Machinegun-69265.gif
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Да, с оптика и двунога става направо лека картечница. Не знам, защо продължават да се въртят около тая уср.....на цевна кутия. Да бяха доразвили Galatian-а поне.
 

barbaron

Редовен Потребител
Следващата стъпка е да направят чашки с топлинно насочване... Нямат спирка!!! Качеството обаче не е най-важното... Със семи ауто, че 3 от 4 не влизат - не е важно, особено за подвижни мишени...

Успешна седмица на всички!
 

staif

Редовен Потребител
:eek:
о-пръстена на дотиквача ли му изпуска или така ми се струва..иначе-баш' евала'..
 

praetorian

Редовен Потребител
Едваи изпуска,същия звук и подухване то има и при еваникса,този който е пълен автомат.
 

dberov

Редовен Потребител
Според мен това е понеже стреля на празно, ако вкарва чашка след чашка няма да е така....
 

andi

Редовен Потребител
тук дотиквача седи в предно положение , а при Еваникс е в задно . Така ще е проблемно фул ауто , и смяната на барабана.
 

praetorian

Редовен Потребител
Вчера инцидентно пострелях с хатсана на въздух.Тази пущина като че ли си стреля по- добре на въздух, или трябва да се слага дооста по- корава пружина на БК за метан.Аз сега съм наврял пружината от пластмасовата двунога, която и без това не става за нищо.Накратко, резултатите на мишената са следните:Плато - от 150 до 90 бара.Скорост - неизвестна, но не е малка, съдейки по времето, за което съчмата удря мишената. Групираност - една дупка от 3-4 см на 50 метра.Изстрелите са 15 броя/2 барабана/.Хубавото е, че групата е абсолютно повтаряема, без корекции надолу - нагоре.Всички съчми отиваха на едно място.На 130 метра мишена с размери 10х10 см беше ударена без проблеми от 2 изстрел /първия удари сантиметри пред нея/.По- добре се представя с тежкото ЖСБ /3.2 грама/.Да не забравя, че изскубах нещастната осмица, която въпреки луфта между нея и цилиндъра, пак правеше въртели.Цевта е яко спъната от заглушаващата обвивка, макар че и без нея едва ли би помръднала, доста е дебела.Вградения саунд модератор иска пренареждане на шайбите вътре, или дори изхвърляне двете ролки за коса и допълването на мястото им с шайби и дистанционни втулки.Сега е почти млъкнала, без заглушаване трясъка обаче е оле - мале.
Недостатъка на таз пушка е превъртането на барабана.При рязко дърпане назад барабана продължава по инерция и прескача гнездо понякога, много му е слаба пружинката на фиксатора.
Доволен съм яко :yahoo::yahoo:, няма такъв кеф!Мощ и точност, събрани в едно за много прилична сума!Който се колебае - да знае, че пушката е невероятна в този калибър /7.62/.Много ще е добре да се сложи един дулен спирач като на бившето ми АТ, но пък момента със заглушаването ще отсъства, което си става проблем :crazy:.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дулен спирач в модера е твоето решение.. Само да има кой да ти го преправи...
 

barbaron

Редовен Потребител
Аз също прострелвах един хасан .30 (carnivore) и потвърждавам по-горното мнение. В сравнение с другото ми бт .22 обаче изглежда по-дървено... както приклада, така и цевната кутия и отвратително разхлабващия се заден болт. Според "коткомера" - джанките са повече отколкото дават комшийте. Изключително дълга е обаче за разнасяне, особено с удължението наречено заглушена цев. Ако бяха сложили един качествен СМ към комплекта, можеше да изглежда по-добре и да не е толкова дълга. Споделям мнението за шибания барабан, който превърта повече отколкото е необходимо при по-рязко възвратното движение и ако не се внимава, постъпателното движение става затруднено или невъзможно дори. Абе гаден барабан както и превъртащ механизъм. Кефа от стрелбата обаче голям. Стрелях по изоставени бетонни колони и и и.... така не съм се кефил от казармата при прострелването на кашишка картечница...В чамова греда, съчмата 3,25г. беше влязла над 5 см., което изненада положително. Аз лично имам друго виждане и тази пушка определено не е за мен... , но любителите на биг-боре много биха се радвали на цена-качество в тази пушка.
 
Последна промяна:

angel angelov

Потребител
Hatsan galtian 6.35 на метан от 150-100бар 22-24истрела в плато с jsb 2.2 84j добре ли е разхода или може и още
 

praetorian

Редовен Потребител
Нормално,не го пипай.Но трябва и на мишената да изглежда добре.
 

andi

Редовен Потребител
Не можеш ли да дигнеш още поне 10тина м/с . Този грамаж си иска 90+дж . И какво ти пука за разхода , нали си на метан -има ли значение дали с 1 стотинка ще стреляш 5 или 6 пъти ?
При хай пауъра кефа е другаде , нали ?
 

angel angelov

Потребител
Тва е напълно непипан от кутията само каде е на метан като точност е супер трябва да го дигна да стигне 100те j
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
2,2 проектила на JSB в този калибър е доста " универсален ".
Това позволява и да не се залита задължително по високите скорости, а може да се ползва и със значителен успех даже като намалиш мощността на 65-70 Дж.
 

оги-пз

Редовен Потребител
80дж. Е приказна енергия за 6.35мм
За по голяма енергия ще се искат от 3.6гр. Проектили
 

andi

Редовен Потребител
2,2 проектила на JSB в този калибър е доста " универсален ".
Това позволява и да не се залита задължително по високите скорости, а може да се ползва и със значителен успех даже като намалиш мощността на 65-70 Дж.
Пеко, това са 243мс - минометна траектория , все едно ще се пуска на ФТ по софийските правила .
Днес ми дойде един еваникс 5,5мм - 270мс с 5,5мм 2,2г от кутията, и ми се видя малко слабичък за 2,2г
 

staif

Редовен Потребител
Hatsan galtian 6.35 на метан от 150-100бар 22-24истрела в плато с jsb 2.2 84j добре ли е разхода или може и още

за платото в тези барове,и стези проектили при добро съотношение на пружините и до 30-32 истрела ще може да го изцедиш но тавана на скороста ще е 260 максимум..ако не се пипнат и други неща ;)
И така не е зле,важното да е добре по мишените като имаш в предвид че брой истрели в плато не винаги са правопропорцонални на точните попадения...сиреч макар и да е в плато-в началото или в края му може дати ги кове близо до' вместо в център..
п.п. измери скороста ..има таблица за джаулите според проектилите
 
Нагоре