Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

TDK

Новодошъл
Здравейте колеги, предстои ми закупуване на нова PCP, спрял съм се на Хасаните и се двоумя между Галатина или Гладиуса. Всякакъв съвет би ми бил полезен. Мерси.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Първи съприкосновения с Gladius .177 (4.5) стандартна цев.... :
Още при хващането човек разбира ,че поема Хатсан в ръцете си, полимера е.... както казва Янко, от тоя дето правят щепсали ,никакви форми и аргономика, просто дръжка ! Неудобен овален набузник,регулира се с винт и се повдига на горе, движи се по едни релси и при застопорено положение - хлопа напред назад.
Слагащ пръста на спусъка .....и уви, това не е спусък, метална щангичка с остри ръбове без никакви настройки, няма никаде винтове или шестограмчета,твърд ....което наистина не очаквахме. Пружинните пушки от сорта на 125-ца с куатро спусък са направо прекрасни. Този спусък тук е нещо ново (за мен поне) . Автоматичен предпазител който е проектиран за човек с дълги пръсти, едвам стигам да го избутам напред с върха на пръста.....
Цилиндричната "кутия" на ударника е от АТ, а цилиндъра с въздух от БТ или Галатина,бойния клапан пак от АТ, цевна кутия отрязана за да не опира в цилиндъра.
Осенъците са навсякъде, механизмите се движат изключително трудно (дет се вика не е укарана още ), механизма който заключва барабана заяжда ,адски трудно се движи, зареждането минава през 2 етапа на щракане. При зареждане се усеща когато влиза чашката - леко напрежение.
Осмиците са метални, незнам дали има О-пристени отдолу, щрауха е долу горе направен като изключитм разтоварщия отвор от който зеят осенъците.
Шината за оптики е добра ,2та стандарта + пикатини, пикатините 3 броя и отпред на приклада което е удобство за всякакви начинания.
Врътката за регулаж на силата е много неудобна, издърпва се силно на горе и се завърта, и тя заяжда разбира се .
Като при повечето булпапи, като сложиш оптика с дълги скоби и оптичната линия е на 8 сантиметра над бойната .
Иначе е тиха до 4-та степен, грам сътресение обаче няма при изстрел, вероятно заради голямото си тегло , нз и аз..
Силата е на ниво, стрелнахме по ламарина 1 мм, почти я проби. На 50 метра на 6-та степен, чашката идва преди звука . За точност още няма информация, вятъра беше убииствен.

Адски тежка за булпап, всичко е желязоооо !



офф..... пушката НЕ заслужава повече от 700 лева според мен, 1200 лева са просто пари на вятъра, освен ако не сте от хората които обичат да вземат "нищо" и да го нарвят "нещо" .
Има труд по нея доста ,може да се направи една страхотна пушка ,но извадена от куфара още не е ...

Това е моето мнение базирано от наличните пушки с които стреляме ( FX Boss, S410 , Sumatra , BSA R10 , Пипната Galatiana и тнт. )
Демек няма място за никакво сръвнение !
 

Attachments

  • IMAG5792.jpg
    IMAG5792.jpg
    477.1 KB · Прегледи: 133
  • IMAG5794.jpg
    IMAG5794.jpg
    151.7 KB · Прегледи: 130
  • IMAG5798.jpg
    IMAG5798.jpg
    310.6 KB · Прегледи: 131
  • IMAG5804.jpg
    IMAG5804.jpg
    192.1 KB · Прегледи: 131
  • IMAG5806.jpg
    IMAG5806.jpg
    115.1 KB · Прегледи: 130
  • IMAG5805.jpg
    IMAG5805.jpg
    170.5 KB · Прегледи: 97

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пробвайте с хроното Бийст-oвете дето са по 1 грам. Ако извади прилична скорост с тях со заслужава да е в 4,5.

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

anibis

Редовен Потребител
Тонка чудно ми е защо взе в 4.5мм Гладиус-а падаш си по-мощните,едро калибрените
пушкала,та затова ми е чудно.
Пробвали от тия най новите в 4.5мм които са 1.05гр.Аз бях изключително доволен от тях когато малкия Дейстейт„
беше още в мен.На метан и с тия чашки/проектили/просто беше приказка.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Тонка чудно ми е защо взе в 4.5мм Гладиус-а падаш си по-мощните,едро калибрените
пушкала,та затова ми е чудно.
Пробвали от тия най новите в 4.5мм които са 1.05гр.Аз бях изключително доволен от тях когато малкия Дейстейт„
беше още в мен.На метан и с тия чашки/проектили/просто беше приказка.

Не е моя колега,добър приятел си я поръча в този калибър защото в 5.5 вече си има и то пак турче, скучно е да имаш едни и същи пушки в различна опаковка.
А й повече свобода в стрелбата има (във всички аспекти : от към поражения и бели, от към муниции и цена ,булпап е с заглушена цев).
Не сме пробвали нищо още, информацията е от днес, духаше силен вятър и пробвахме само JSB 0.45 май беше,за груба прострелка на оптика. Разликата обаче в степените е значителна.
Имаме ги тия Биист ,но не ги пробвахме. Фактически тия Beast са Jumbo Monster в 4.5 ,архитектурата е същата поне.
Има време за тестове, ще има и снимки ;)


Любоо, ще има смях братле , ще има и сълзи :D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами на булпапите не са там където ти е спусъка(изнесения) а на спусковия механизъм като на всички - демек отзад и сигурно трябва да е свален приклада за да стане работата.
 

angel angelov

Потребител
Направена е дупка от която се виждат винтчетата имаш шестограмна отверка в комплекта с нея се регулират
 

ToHKa

Редовен Потребител
Предпиложих ,че тази отвертчица е за там ама хич не загрях ,че спусковия механизъм е другаде...за първи път "управлявам" bulpap :) , благодаря колега,ето за това чаках да пишеш и ти.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Пеко....не ми разбра словореда, под друго място имам в предвид ,че не там където го търся ;) , каакто и да е

И въпрейи,че насторихме спусъка сппред възможностите му...suck's e :)
Има нужда от намеса,а и самата "кубиличка" е остра и неудобна :(
 
Последна промяна:

angel angelov

Потребител
Колеги бягаите от гладиус поне при мен в 22 кал забелязах дефект ,иглата буташе накриво и от там деформираше съчмите замениха ми я с друга и тя съштата работа върнах и нея и взех галтиан 6.35
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Мисля, че има поне една такава. Първоначалните отзиви не бяха лоши, но подробно ревю все още няма.
 
Нагоре