ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

burrago

Потребител
50 метра са бая дистанция за тая пушка, не знам какви групи си направил но каквито и съчми да сложиш не очаквай хирургическа точност. Има пропадане на съчмата на такова разстояние което е различно за всеки модел съчми, ако оптиката ти е с мил дот ще ти е по-лесно да го отчетеш. Мисля, че най-подходящия модел съчми в твоя случай са ЖСБ - 1.175гр
 

dreamdreamt

Потребител
Моята е подобна, CFR 5.5, 21 J, забелязал съм до сега , че оптималният вариант е JSB 1.03 гр. 5.52. Купил си бях за тестове JSB 0.87, 0.93 , 1.175 , RWS 1.03 , H&N 1 гр остри.
 
Здравейте на всички! Някой случайно знае ли нещо повече за gamo lethal .22 съчмите и дали се продават някъде в България? (т.е. Виждали ли сте ги?) Също така, що за животно са тези Gamo Whisper Fsn Pellets и Gamo Zombie Trackers?! Питам защото ми предложиха да ми докарат от САЩ и се чудя струват ли си парите...и последно питане - Въпросните Дум-дум съчми 5.5, самоделни на вид, стават ли за нещо и опасни ли са за пушката ми? (Gamo whisper IGT 5.5) ??? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО и простете ми за невежеството на начинаещия... :p ...надявам се да не Ви затруднявам/изнервям прекалено много с въпросите за "шантави" съчми.
Извинете ако вече има коментар конкретно за тях, не съм открил... ? :)
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
В този форум няма хора стрелящи с посочените от теб модели чашки на Гамо или поне аз не зная за такива.
Иначе всеобщо мнение е, че Гамо произвеждат доста качествени кутийки за чашките си.
Ако ти се дават по 15-20 $ за 150 чашки, купи си, тествай и сподели, но нямам идея какво очакваш от тях.
Ако е точност...забрави.
Ако е за дупчене и поражения, вероятно ще се справят...ако улучиш.
Тук повечето от нас стрелят с чашки на JSB, в своя калибър и тегло според това, какво харесва цевта му.
 

methaa

Редовен Потребител
Колеги, ориентировъчно при каква минималната скорост жсб 1.17 има стабилен полет?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги, ориентировъчно при каква минималната скорост жсб 1.17 има стабилен полет?
Кире, на така зададения въпрос няма как да се отговори.
Трябва да се знае с каква дължина е цевта и на и на какво разстояние ще се стреля + това знаеш много добре че при всяка пушка е индивидуално. Ако пуцаш по мишена на 10м и със 100-120 м/с ще е стабилна но ако дистанцията е 100 + метра ти трябва поне 165м/с - това са мои наблюдения с моята пушка.
 

methaa

Редовен Потребител
Кире, на така зададения въпрос няма как да се отговори.
Трябва да се знае с каква дължина е цевта и на и на какво разстояние ще се стреля + това знаеш много добре че при всяка пушка е индивидуално. Ако пуцаш по мишена на 10м и със 100-120 м/с ще е стабилна но ако дистанцията е 100 + метра ти трябва поне 165м/с - това са мои наблюдения с моята пушка.
Извинявай Митак. Дистанцията е 50 метра, а цевта е 60 санта полигонална с шок. Все пак би трябвало да има някакви разумни граници при които да летят добре. Забравих да спомена че туиста е 1:18" :cheers:
Заради ранния час не съм пропуснал подробностите.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако дивайса позволява, започваш от 180 м/с и вдигаш през 5 да кажем.
Аз само със Суматрата съм си правил такива опити, и до 220 м/с най-ниско съм стигал.
В зала, от 235 до 255 даваше еднакви и супер групи, но на открито 275 е перфектната скорост, въпреки, че в залата бяха една идея по-лоши.
 

burrago

Потребител
Здравейте на всички! Някой случайно знае ли нещо повече за gamo lethal .22 съчмите и дали се продават някъде в България? (т.е. Виждали ли сте ги?) Също така, що за животно са тези Gamo Whisper Fsn Pellets и Gamo Zombie Trackers?! Питам защото ми предложиха да ми докарат от САЩ и се чудя струват ли си парите...и последно питане - Въпросните Дум-дум съчми 5.5, самоделни на вид, стават ли за нещо и опасни ли са за пушката ми? (Gamo whisper IGT 5.5) ??? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО и простете ми за невежеството на начинаещия... :p ...надявам се да не Ви затруднявам/изнервям прекалено много с въпросите за "шантави" съчми.
Извинете ако вече има коментар конкретно за тях, не съм открил... ? :)
Щом има възможност да ти донесат от вънка вземи по една кутия да ги пробваш, хем ще споделиш впечатления. Съчмите дум дум гърмят при удар в твърд предмет, забелязал съм че имат повишена пробивна сила, но ако стреляш в някаква по-мека материя сигурно няма да гръмнат.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Щом има възможност да ти донесат от вънка вземи по една кутия да ги пробваш, хем ще споделиш впечатления.
burrago, 4-5 чашки от посочените от колегата модели на Гамо струват приблизително левче и го убеждаваш да купи за проба по кутийка от модел.
При 150 бройки в кутийка това са 450 чашки.
За да си начеше крастата и то със силно съмнителен резултат, би трябвало да прежали за почесването близо 100 лв и всичко това в калибър .177 тоест 4.5
Не ми се рови да им търся цената в .22, но на всички ни е известна ценовата разлика между двата калибъра.
http://www.pyramydair.com/s/p/Gamo_Lethal_177_Cal_5_56_Grains_Domed_Lead_Free_100ct/1100 $16.95
http://www.airgundepot.com/gamo-whisper-177-cal-pellets.html Only$13.99
http://www.airgundepot.com/gamo-zombie-tracker-177-caliber-pellets-.html $12.99
В момента са в промоция и това са промоционални цени с 3-6 $ на кутийка.
Вероятно някой би дал толкова пари за да си начеше крастата, но аз не бих.
 

burrago

Потребител
Ако ги видя някъде по магазините в БГ бих си взел по няколко съчми от вид за да ги пробвам. За по-скъпите чашки продавачите са навити да продават и на бройка щото на кутия се харчат трудно. Тъй че по 10 парчета от всеки вид, за да се изпробват качествата им е приемливо(за мен)Щом на колегата му е интересно и е готов да прежали някой лев повече защо да не си вземе по една кутийка, ясно е че предвид цената с тия чашки няма да се стреля постоянно, а само в "по-специални" случаи.
 

GACHEV

Новодошъл
Колеги възможно ли е да има реплика на чашки на H&N Sport.
Field Target Trophy
Изстрелях 2 кутии от тях(закупени от: http://www.guns.bg/ВАРНА-s6.html ) и съм много доволен,но викам така и така ще си поръчвам едни работи от друг магазин,да си поръчам и още една кутия съчми(за сега няма да кажа от къде),но отварям пакета и гледам различна кутийка с една някак си по различна лепенка отгоре залепена на криво(абе направо ми заблъска на менте).Довечера ще постна и снимки.Гледам вътре самата чашка с един ръб можеш да си порежеш пръста докато я слагаш.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Снимай кутиите.Чашките също.Ако може на макро.ФТТ ги стрелям от 15 години и не съм срещал разлики във формата или ментета, но последно съм купувал 12 кутии преди 4 години.
 

GACHEV

Новодошъл
Има разлика и в самите чашки,ето и снимките:
images.php
images.php
images.php

Моля някой от модераторите да оправи снимките,че нещо не се справям.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
От какъв зор си се юрнал да ги качваш някъде, пък после да се чудиш как да ги връщаш тука?
Виждаш бутона "отговор", за да си публикуваш поста, а не виждаш другия до него "качи файл".
Можеш да ги каиш на оня сървър, а не можеш тука.
Чак да се чуди човек!
Форумът е пълен с подобни изпълнения и неработещи препратки.
8643055w.jpg 8643063C.jpg 8643064o.jpg
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги възможно ли е да има реплика на чашки на H&N Sport.

Погледни от долу годината на производсттво. Кутийката в ляво е от старите, другата в дясно ще да е от новите партиди или остава да е ментак.
Тия които аз поствам са от старите купувани през 2013г.
2016-02-19 00.43.51.jpg 2016-02-19 00.45.53.jpg

Между другото това ако е ментак си е голяма далавера, ако някой копне JSB например от кило олово струващо стотинки ще вади печалба колкото от наркотици.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Преди години на няколко пъти съм купувал ФТ Трофи, но никога не съм имал късмета кутийката да е с резба.
Имам една останала пълна кутия от големите, ако трябва ще я снимам и ще кача снимки.
Не намирам по етикетите година на производство?
 

dberov

Редовен Потребител
Вярно че няма година, намерих още 2 кутии, сканирах ги с бар код четеца но няма информация за годината на производство.

2016-02-19 01.23.25.jpg 2016-02-19 01.29.01.png 2016-02-19 01.26.05.png
 
Нагоре