ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

andi

Редовен Потребител
След запитване към мен от колега за нови големи бутилки(300 бара), попитах за цена и срок на доставка .
10 литра - 540 лв
12 литра - 560 лв (зимна промоция )
Срок за доставка до Пловдив - 10 дена работни . При повече от 2 бут. - 5 дена .
Това е цена с ботуш.
 

praetorian

Редовен Потребител
При разглеждане на бутилки за метан 2-ра ръка в сайтовете за разпродажба, у мен възникнаха няколко въпроса:
- Тези бутилки, след като масово се слагат на таксита /и не само/от знайни и незнайни майстори, някой гледа ли изобщо, минавали ли са хидротест?Защото като поразпитах няколко таксиджии, даже и не са чували за такова нещо :exclaim: Карат си и си се кефят, возейки хора по улиците на градовете, накачулили по няколко ръждиви бутилки в колите си, минали хидротестове преди 10-на години.
- Тези уредби имат ли паспорти наистина, или само проформа?
- Кой контролира и как тези системи?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Газовите уредби минават на преглед заедно с техническия преглед на автомобила.Като знаеш как минава техническият преглад така и другия.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ники по новия закон по европейски койта влиза от 2016 всички метанови бутилки може да се ползват до 20 години,за това отговарят тези който правят ГТП.
Иначе до сега бяха до 40 години и на 5 години тест,мойте в таксито едната ми е набор 78 другата е 77.
Почти всички метанови бутилки са на тая възраст защото преди години в европа и главно Италия приеха закона за 20 години и всички над тая възраст дойдоха в България.
 

andi

Редовен Потребител
Преди беше нова бутилка - 10 г първа проба , след това на всеки 5. Без краен срок. От 2007г пробите са на 10г.
От 2011г действа наредба 110 . Бутилките произведени по нея имат първоначален срок 20 г без преглед . След това преглед в сертифицирана по R 110 изпитателна станция - тя преценява кога да е следващия преглед - след 5 или след 10 години . Няма краен срок .
Този сертификат , за изпитвания по R110 станцията го взема трудно и скъпо .Вкарва мнооого пари в ново автоматично оборудване. Затова там изпитанията са истински (и скъпи)- иначе им гори лиценза.
 

Б.Богданов

Потребител
Колеги, някой да знае размирите на о-пръстена, който е поставен м/у зарядната станция и маркуча?
При мен се случва нещо странно, при зареждане на пушката до 100 -120 бара този пръстен държи, но над тези налягания въздухът излиза рязко през тази свръзка.
 

rashko

Редовен Потребител
Колеги, някой да знае размирите на о-пръстена, който е поставен м/у зарядната станция и маркуча?
При мен се случва нещо странно, при зареждане на пушката до 100 -120 бара този пръстен държи, но над тези налягания въздухът излиза рязко през тази свръзка.
Снимай връзката и я качи....все нещо ще измислим.
Има много връзки, мъже,жени само мъже по двойки по тройи и пр.:)...знаем ли твоята връзка каква е ?
 

Б.Богданов

Потребител
Ще я снимам, но Анди вече ми отговори, за което му благодаря. Оказа се тройка по двойка... оставам останалото на въображението.:)
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги колко пъти мога да зареждам пушка с резервоар 255 сс от 6 литрова бутилка пълна на 300 бара. В смисъл приблизително колко пъти мога да пълня пушката до 200 бара, ако стрелям от 200 бара до 130 бара.
 

lynx

Редовен Потребител
28 пъти. После налягането в бутилката ще спадне под 200 бара и пак ще зареждаш, но до по-ниско налягане.....сещаш се ;)
Не забравяй и че сега е зима/студ, налягането в бутилката/резервоара спада на ниска температура.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Някой може ли да ми каже от къде да взема взрив-схема на помпа Hill? И какви О-пръстени има в нея.
 

kiborga

Потребител
Здравейте колеги имам едно запитване към ваз ако може някой да ми даде размерите на всички о пръстени на помпа хатсан благодаря предварително и весели празници на всички
 

rashko

Редовен Потребител
Сега ако намериш и схема на о-пръстените за помпа logun axor ще черпя:)
 
Последна промяна:

the_stranger_boy

Потребител
View attachment 56989 Липсва размера на пръстена за 3ст. но при различните модели е различен. :cheers:


Колеги тая схема според мене е абсолютно несъвместима най-малкото ( не само пръстена на 3тата степен е различен ) .Моята помпа е с цветния манометър .Тъкмо ще подменям всички о пръстени ,но като ги записах и размера на о-пръстен номер 38 ми направи впечатление - абсурд е това 5,28 x 7,28 да е размер на о-пръстена на конусовидния клапан който пропуска въздуха ,НЕВЪЗМОЖНО е дебелината на пръстена да е с такъв диаметър .На моята помпа в момента го меря с шублера и е 6 x 1,5 !?! Освен да са объркали 2рия размер вместо 1,28 да са писали 7,78 ама що за объркване трябва да е . Да дават вътрешен и външен диаметър вместо вътрешен и дебелината на пръстена ?! .Но тогава всички останали размери от схемата също губят смисъл .Лично аз не мога да се доверя на тая схема - по добре с шублера всеки един пръстен . Диаметъра на пръстена на 3тата степен не го знам, но измерих вътрешния диаметър на тръбата на 3тата степен и е 6,9 .Диаметъра на бронзовата втулка , където лежи пръстена е 4,4 така че при размер на пръстена 4 ще разпъне още 0,4 мм и ще пасне .Обаче от 4,4 до 6,9 ( или 7 мм ако приемем че ще оставя по 0.5 мм да уплътнява добре пръстена) остават 2,5 или 2,6 мм .Като ги разделя на 2 само за единия радиус , остава 1,3 мм за дебелината на пръстена .Никъде няма такъв пръстен 4 x 1,3 мм .Единствено да се прави нова втулка - и вместо 4,4 мм диаметъра дето лежи пръстена да е 4 мм .Тогава пръстен 4 x 1,5 ще е идеален вариант ?
 

sts1969

Редовен Потребител
:)
Колеги тая схема според мене е абсолютно несъвместима най-малкото
:D Пиши едно оплакване до фирма Хатсан, не е моя вината. ??? Между другото, сменял съм пръстена на клапана и на бившата ми пушка Ат 44, и на помпата, по спомен са еднакви, и стават близки до оригинала размери. И аз си спомням че се възмущавах от грешката, 5.28х1.28 трябва да е. :cheers:
 

staz

Редовен Потребител
решил съм да си купувам бутилка, но не мога да преценя между:
1. http://www.sotisbg.com/p/бутилка-за-сгъстен-въздух-300-bar-pcp
и
2. магазин Цикония Варна, същите параметри бутилка, но КИТАЙСКА и цена 415 лв.
Моля, ако някой може да ми каже дали има съществени разлики между продуктите - ще му бъда благодарен!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Стани, ако искаш ще ти обясня и за третия Пловдивски вариант.
 

lynx

Редовен Потребител
Цикония в момента продават и някакви нови австрийски бутилки марка "Worthington" с немски кранове VTI.
Цената за напълнена на 300 бара е 408 лева.
(данните са от 02-12-2015)
 
Нагоре