Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

petkof

Редовен Потребител
Ако се мисли логично, в момента в който някой обяви,че притежава пушката,предостави договор за покупка от предишен собственик и подплъти това си твърдение с уведомление в полицията това означава,че пушката е у него, и той я владее от датата на договора за предаване.Това, че предния собственик не е успял да уведоми КОС преди новия не означава,че пушката се води на двама души едновременно.Това е елементарна логика.Ако някой си чиновник мисли по друг начин, според мен не означава, че е прав и има основание да разиграва хората.На практика не може пушката да е у двамата едновременно и в договора е написано кога тя е сменила собственика си.Не съм юрист, но от това по явно не виждам как да е!Аз ако съм ще запитам "Ако първо пушката се отпише на кого се води, при положение,че още не съм уведомил КОС,че е моя?":D:D:D
 

petkof

Редовен Потребител
Знам,знам и поради тази причина нямат право да размишляват над закона а да изпълняват това,което пише в него.Лошото е,че доста не разбират написаното!:(
 

FreeMan

Редовен Потребител
Петко, има и друг случай: Човека купува и всичко си му е наред, но бившия собственик не отива в КОС да отпише, какво се прави тогава?!
Затова си има договор, дата, подписи, копие на вписването и не би трябвало да се опъват... то по тяхната логика предишния собственик може да я обяви за открадната и тогава на кого ще се вярва?
Бюрокрацията е бича на 20ти и 21ви век, България е върха на сладоледа, а КОС е една от черешките.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Писал съм и преди: Направете си "пищов" с извадките от закона като ходите при КОС-а и още по-добре, изпратете заявлението препоръчано по пощата.
 

petkof

Редовен Потребител
Петко, има и друг случай: Човека купува и всичко си му е наред, но бившия собственик не отива в КОС да отпише, какво се прави тогава?!
Затова си има договор, дата, подписи, копие на вписването и не би трябвало да се опъват... то по тяхната логика предишния собственик може да я обяви за открадната и тогава на кого ще се вярва?
Бюрокрацията е бича на 20ти и 21ви век, България е върха на сладоледа, а КОС е една от черешките.
При положение,че новият собственик има договор, на който се е подписал и предишния значи,че ако я обяви за открадната лъже.То случаи явно има хиляди.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Те тия договори за това никой не ви ги иска да ги гледа. На бял лист само дъра - бъра... В съда може да се оспори по 1000 причини.. За това КОС-а не вярват на този договор. Ако е през нотариус съм съгласен, но никой не го прави..
 

sts1969

Редовен Потребител
В нормалните страни и колите се прехвърлят без нотариус, нашите форумни покупко-продажби не изискват нотариална заверка. Ударил съм си подписа, който не вярва че е моят подпис да го дава договора на експерт.
 

lynx

Редовен Потребител
Ако замирише на забрана, ще си поръчам по 400-500 кутийки от всеки вид, Петко да ги докара, а като свършат ще го мислим :lol::D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Идеята е да забранят поетапно изделията от олово, демек акумулатори, съчми, чашки, тежести, куршуми и други. То главно в това се потребява оловото като чист продукт, който замърсява околната среда след употреба и е опасен при самата употреба.
 

st_beer

Редовен Потребител
Ебаси и ужаса. Явно пак ще дойде времето да ловим риба с гайки за тежести и сигурно ще стреляме с калаени чашки :lol::lol::lol:
Това не мисля ,че ще се случи обаче или поне се съмнявам много.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
И като ни свършат оловните .... Преминаваме на безоловни
http://www.hn-sport.de/en/products/...d-field-target/field-target-trophy-green.html
И като ни свършат оловните .... Преминаваме на безоловни
http://www.hn-sport.de/en/products/...d-field-target/field-target-trophy-green.html

Предполагам тогава всички производители ще почнат да произвеждат такива. За сега само на H&N съм виждал и те са много леки, пробвах ги ...максимум до 35 метра стават тези "зелени" чашки и групата на 33 метра е по доста по голяма от групa с оловни JSB.
 

petkof

Редовен Потребител
Всъщност тези чашки се продават от няколко години,да не кажа поне 5, и аз съм тествал на Гамо и на H&N, но не съм доволен от резултатите.Гамо ги рекламираха като супер бързи и пробивни,но на практика това е само на няколко метра от цевта.Това разбира се е резултат от използваният материал/според мен обикновенна пластмаса/, с която няма как да се постигнат по-добри резултати.Вече следва въпроса дали пластмасата е по-безвредна за природата или оловото?Според мен и двете са вредни особено в количествата разпространявани от законните ловци в страната,които по официални данни са над 130 000 човека.
 

andi

Редовен Потребител
Ново двайсе :
Косаджията от Тракийското РТУ при уведомяване на втора ръка ВО , искал да види уведомлението на предишния собственик . И то оригинала !!!
Ама това друг град , лични данни , това че на 1 уведомление може да са записани още няколко неща ( дето не са му работа ) , че старото уведомление не длъжен изобщо да си си го взел - при него не вървяло . Той бил закона на територията на РПУто !!!

Е , накарахме го накрая да спази закона ( за което и му плащаме ) , ама защо по този начин ?
Няма такава държава !!!
 

praetorian

Редовен Потребител
Пусни докумептите с един плик по пощата препоръчано с обратна разписка, пък ако въпросния тълкувател на закона се запъне,подай една жалба дето трябва с копие до него.Да видим после дали ще продължава да тълкува...
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре