ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

Dominus

Редовен Потребител
В случая на Васко се оказа, че просто чашките са перфектни. Пробвах около 30-40 и не открих нито една аномалия. Истината е че си съществуват лай.....ни партиди.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Ето един много интересен тест на чашки .177 (4,5 мм). Мерени са скоростите на чашката на различни дистанции до 50 метра. Много интересен резултат с балистичния коефицент на различните дистанции и не само това.
http://www.airgunforum.co.uk/forums...sive-177-JSB-Pellet-Velocity-Test-0-50-metres
 

DeadShot

Редовен Потребител
JSB 1.03 партида 2014г. vs 2015г... На снимка 1 от ляво е JSB от 2014,а от дясно е това от 2015 (последния внос).На 2014 се вижда как главата е по "изтумбена" а на другото е по плоска и не така издута,имат разлика и в дължината.Дистанцията е точно 49 метра.Снимка 3 е групата с чашките от 2014година,групирането в 90% от стрелбата е такова.Снимка 4 е групата с 2015 (90% от стрелбата групира така с мазни флаери).Групата е 20мм.Пушката ще запазя в тайна.Калибъра е 5.5мм.Пушката е простреляна на 50м с партида от 2015 година.При стрелбата с партида 2014 групата отиде 10см в дясно.



 

dberov

Редовен Потребител
Втората чашка (в дясно) е с доста по дебела пола и плитко дъно характерно за чашките в 5,53мм. затова погледни кутиите да не би двата вида чашки да са в различни субкалибри 5.52 и 5.53мм.
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Най-интересното е,че ми ги мести 9-10см в дясно.Слагам една тазгодишна чашка удря център- слагам стара удря 10см в дясно и така няколко пъти като ги групира на 2 места.Бааш ли му мамата :D
 

anibis

Редовен Потребител
Погледнато отзад! Затова може да има група на една дистанция и после на друга да няма...... и обратното
yawmot.gif
 

dberov

Редовен Потребител
Според мен gif-a демонстрира влиянието на ТЕЗИ сили върху куршум изстрелян на голяма дистанция, съответно колкото по голяма е дистанцията толкова по голямо ще бъде отклонението на траекторията от целта, но не мисля че оказват влияние върху чашка изстреляна на 50 метра.
Та тия чашки на колегата или са кофти партида, или цевта не ги харесва, или летят добре на друга скорост ИЛИ.......това са мои разсъждения, може и да греша.

2015-11-07_031324.jpg
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
Става въпрос,че групира различно с 2-те партиди.С пардита 2015 групата е център,а с 2014 групата е 10см в дясно.Не виждам логика при уж еднакви съчми да има такава разлика,особено от производител №1 ...
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Става въпрос,че групира различно с 2-те партиди.С пардита 2015 групата е център,а с 2014 групата е 10см в дясно.Не виждам логика при уж еднакви съчми да има такава разлика,особено от производител №1 ...
Една цев харесва едни чашки...друга цев други...и с партидите е така, добрата партида за теб, може да е лоша за друг и обратното
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Какъв е БК на жсб 1.175?
По принцип го дават 0,0330 но практиката показва, че е по-висок за скорости до 265 м.с и после става по нисък за по високи скорости.(все пак зависи от партидата)
Аз чрез опити съм установил, че за едни и същи чашки (една кутия даже) балистичния коефицент е раличен при ралични пушки, различен е при различна начална скорост на изстрелване, различен е даже на различна дистанция. Например за чашка 4,5 мм- 0,547 гр. JSB дават от 0,0210 до 0,0240 ,за една от партидите измерих БК 0,0315 на 33 метра при скорост на изстрелване с едната пушка 238 м/с , на 50 метра със същата пушка вече става 0,0265. Същите чашки с друга пушка показват 0,0250 и 0,0215. Изстреляни от по силна пушка трета с 265 м/с пък показват на 33 метра БК 0,023. Та общо взето вземаш конкретна партида и с твоята пушка прострелваш две три дистанции най-обичайни за стрелба с тази пушка и изчисляваш коефицента за всяка дистанция (после си го усредни и ще си по близо от колкото дадения по горе от чейр гън - 0,0330 за JSB Хеви 5,5 мм)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги, новите чашки на JSB 2.2 грама в 6.35 еднакви ли са на дължина със старите 1.64 грама ?
 

vencibull

Потребител
От най-новите не знам как е, това е последното което имах. 2.2гр от дясно
 

Attachments

  • CYMERA_20151005_145812.jpg
    CYMERA_20151005_145812.jpg
    338 KB · Прегледи: 62
Нагоре