ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Колеги,искам да си бутна още Рам на компа въртят ми се 8ггб ДДР3
Гледам има оферти в Емага ~100лв . на Кингстън
Това ми е машинката,какво ще ме посъветвате
Untitled.png
 

angelmr

Редовен Потребител
То няма много за съветване, купувал съм подобни памети от е-маг, всичко е било нормално, работят 24/7 вече втора година на няколко мои компютъра. Ако ти е 2*2 в момента, купи си две четворки и продавай този кит, ако си с една четворка, купи си само втора, като гледаш да е със същите тайминги, за да работи в двуканален режим. Аз до момента нямам компютър, на който осем Gb да идват малко, докато четири ми идват на границата. Та за мен като потребител, максимума който това дъно поддържа (две осмици) би ми дошло излишно, но пък ти си знаеш какво и колко ползваш. :)
ПС. Ако въпроса ти засяга примерно честота, тайминги за оверклок, или някаква друга дълбока специфика, извини ме за лаишкото включване. Компетентността ми по въпроса се изчерпва с пъхане на нов блок памет в някой от компютрите.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Да с 2 слота е,но в момента съм с една 4ка,ако взема 8-ца няма ли да са 12гб или няма да работят както трябва? :)
Не просто понякога разцъквам някоя игричка и гледам Рам-та издиша.
Аз хептен не ги разбирам >.<
 

angelmr

Редовен Потребител
Ами добре е да са два еднакви модула, за да работи в двуканален режим. Еднакви не само като обем, но и като тайминги. Иначе ще станат 12 и ще работи, но не в двуканален режим. Макар че не ме питай какво точно означава това, мисля че скоростта на пренос на данни е по-висока, понеже праща информация едновременно към двата блока.
Аз честно казано нямам много опит с новите игри, от доста време насам единствената игра на която обръщам внимание е Waр Thunder. И за нея с 4 ми се налагаше да спирам браузера, за да не ме бави недостига на рам, а 8 стигат с излишък за работещи два браузера, играта, а и още една подобна игра (world of warships) във фонов режим.
 

andi

Редовен Потребител
Another hot IOR scope is the 4-28×50 RECON. It has been out for a while now and has made a (relatively) big splash on the market. It is unique because it features a huge 40 mm main tube. In part, its success in the U.S. marketplace may be due to a few highly favorable reviews, including placing very high in the excellent tests conducted by the Precision Rifle Blog.

This FFP, front (AO) parallax adjustment tactical scope is loaded with the following features:

  • HD low dispersion glass Schott
  • fully multicoating MC-7 IOR technology
  • 40mm tube dramatically reduces the whip and vibration effects associated with large magnum calibers
  • 35 mil (aprox 125 MOA) of vertical adjustment
  • Rock solid internal mechanisms,
  • new parallax adjustment system will allow the scope to focus as close as 21 feet @ 28x power.
  • compact size (14 inch)
 

go_panch

Потребител
Както да се засилили IOR скоро ще създадат първата оптика, на която диаметъра на тръбата е по-голям от предната леща.
 

xpresident

Редовен Потребител
Някой с Липърс може ли да сподели на какво увеличение милдот скалата мери правилно метрите по таблицата? При мен се получава на х12.5, което за оптика с увеличение 3-12 е малко неприложимо.
В инструкцията пише да се мери на х10, но определено така не излиза.
 

vencibull

Потребител
Аз съм с 6-24 и наистина това което са написали не е вярно, но не съм проверявал още къде е вярната мярка. Китайци....
 

xpresident

Редовен Потребител
Или това увеличение което е х12 е реално малко по-малко от 10. Не ми се вярва чак толква да лъжат, все пак не е оптика за 30 лева.
Е, аз си направих моя нестандартна табличка, ама се чудя кой къде греши в цялата схема.
 

lynx

Редовен Потребител
Всички лъжат поголовно. Засичали сме големи разлики и при оптики за 1500+ лева. То се проверява лесно ;)
Какво остава за по-евтините, правете си сметките сами....
 

Dominus

Редовен Потребител
Дайте идея за готов продукт на разумна цена от сорта на макарка върху която да се навиват 50м тънко въженце за мишена.
 

buff

Потребител

lynx

Редовен Потребител
Павка, огледай се в инвентара на Софийската група за макарите.
Не вярвам да са прекалено скъпи, но разполагат с безценна екстра.
А именно, че въжето може да се прибира/навива на макарата с винтоверт.
Ако ти се наложи след състезанието да навиеш на ръка 50 въжета, разбираш колко е безценна екстрата ;)
Разпитай някой от нашите, няма да ти откажат ноухау.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Последни резултати от експериментите
Оптика Leapers 3-12*44 Scp3-m3124mdl2-a @35yds
мери точно според стандартната таблица при максимално увеличение, с една идея по-близко. Мерих на 20м, като имам възможност да проверя на 50м ще установя колко точно е грешката. Но и така става за работа, ако 1-2 метра не са критични за параболата. Значи или инструкцията за мерене на 10х е грешна или оптиката на максимално увеличение дава близо х10, а не над 12, както е написано.

Още резултати: грешката излиза около 2 процента, което е допустимо. Оптиката е с паралакс на 35 ярда. На 20 метра образа е ясен, но не достатъчно. Става за стрелба, но се усеща разфокусиране. На 29 метра образа е кристален и ясен, дори при много слаба светлина няма проблеми. На по-големите метри също. На 10 метра прицелването е мъка.
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре