МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

sts1969

Редовен Потребител
:D Еиии, пак му подпалихте чергата. Кирчо, пускай обява и за ФТ приклад... само такъв нямаш :p:D:cheers:
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Честно казано нямам никаква представа как се стреля фт. Съмнението ми е породено от наличието на човешкия фактор който няма как да не повлияе върху точността, особено когато се гонят милиметри.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Честно казано нямам никаква представа как се стреля фт. Съмнението ми е породено от наличието на човешкия фактор който няма как да не повлияе върху точността, особено когато се гонят милиметри.
Съмненията и пренебрежението са голям вредител, няма невъзможни неща стига да имаш ясна цел и го искаш наистина!
Не са малко чудесните мишени и на по-големи дистанции от ФТ поза от колеги, които са доста добри да не кажа невероятни, но това не е постигнато само с писане и оплакване по форума......мислене му е майката и тренировки - надявам се, че си ме разбрал правилно :cheers:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Стрелбата от ФТ поза е нещо много приятно и наистина са получават изненадващо добри резултати.Не случайно е практикувана от траперите в Америка преди повече от 150 години.Преди да ми стане невъзможно да се сгъвам и да сядам на земята и за мен това беше любима поза и при това имах отлични постижениа.Но сега.....мога да стрелям само от маса подпрян на торбичка.....Или от покрива на колата...Но поне мога да стрелям (все още).;)
 

dberov

Редовен Потребител
Хайде и от мен всички мишени направени днес от 17 до 21 часа + две хронографирания как работи редуктора.
Мишените са стреляни с 2 различни пружини между които се двоумях, да не се чудите какво значат надписите МЕКА и ТВЪРДА :D Разстоянието е 25 метра, след първата мишена се старах докато избера пружината после се отпуснах а и притъмня но съм много доволен от чашките, разликатае от земята до небето с оная калпава партида. Всяко лошо попадение е моя грешка и всичко е от кутията.

CIMG6159.JPG CIMG6160.JPG CIMG6161.JPG CIMG6162.JPG CIMG6163.JPG CIMG6164.JPG CIMG6165.JPG CIMG6166.JPG CIMG6167.JPG
 

Dominus

Редовен Потребител
От тази сутрин. 35м. ФТ, 10 бр. JSB exact, нетеглени и несортирани.
Доста съм задобрял напоследък :D:D:D.
 

Attachments

  • IMAG1347_1.jpg
    IMAG1347_1.jpg
    375.9 KB · Прегледи: 75
  • IMAG1348_1.jpg
    IMAG1348_1.jpg
    274.2 KB · Прегледи: 76

ininia

Потребител
ФТКС
Публикувам една мишена с четири групи - по две с АТ44 и Гладиатор МКІІ.
Групите са с едни и същи сачми и на едно разстояние - 40 м.Аз стрелям по "мишени", които са на горе долу такова разстояние.При разстояния 70-80 м групите при Айшето са горе-долу двйно по-големи от тези на Гладиатора.
Ако стрелям прав с подпряна дърво ръка, точността която постигам е почти същата.Мисля,че за моето положение това,което постигам е много добро и мога да се похваля.
 

Attachments

  • WP_20150701_001.jpg
    WP_20150701_001.jpg
    236.4 KB · Прегледи: 82
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Идеални мишени Иване :bravo:
Прави ми впечатление, че на 40 метра Айшето групира малко по-добре от Гладиатора. Може и да е единичен случай :)
Но при всяко положение си нацелил отличен Хатсан-добра бройка!
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Днес въпреки жегата реших да видя дали съм оправил пушката и как се представя на 50 метра.Пробвах 2 вида чашки JSB 0.547 4.52 и 4.53
Само да кажа че на мишените съм писал 5.52 и 5.53 но често ги бъркам още по навик :-[ Две от групите съм ги правил през камерата а другите две по събраните съм гледал през оптиката.Клиповете за сега няма да ги качвам че са огромни и нямам много време.
Пускал съм от 5 до 10 изрела в група.Условията бяха безветрени с лекото течение на полянката от ляво на дясно.

Изводите за мен са че това са възможностите на пушката с тази цев и тези чашки.Аз съм доволен покрива ми очакванията и сега за мен остава само да се науча да стрелям.;)
 

Attachments

  • dsc00797.jpg
    dsc00797.jpg
    306.2 KB · Прегледи: 69
  • dsc00798.jpg
    dsc00798.jpg
    308 KB · Прегледи: 70
  • dsc00799.jpg
    dsc00799.jpg
    288 KB · Прегледи: 68
  • dsc00800.jpg
    dsc00800.jpg
    266.3 KB · Прегледи: 66
  • dsc00801.jpg
    dsc00801.jpg
    284.7 KB · Прегледи: 69
  • dsc00802.jpg
    dsc00802.jpg
    283.3 KB · Прегледи: 68
  • dsc00803.jpg
    dsc00803.jpg
    303.3 KB · Прегледи: 66
  • dsc00804.jpg
    dsc00804.jpg
    313.2 KB · Прегледи: 64
  • dsc00805.jpg
    dsc00805.jpg
    281.1 KB · Прегледи: 65
  • dsc00806.jpg
    dsc00806.jpg
    289.9 KB · Прегледи: 65

andi

Редовен Потребител
браво ! Явно не ти е разработена още цевта - "обича тънки и дълги " :p:p:p
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Абе тя цевта си е разработена ами сега се сетих че я чистих след последното разглобяване.Като се пооправи времето пак ще пробвам какво прави.
 

lynx

Редовен Потребител
Какво разработване и чистене? Едната група е 7 чашки събрани в 20 стотинки.
Милко, ако някой ти раздува че на 50 метра, на открито с 16 джанкова пушка прави много по-добри групи, му кажи да бяга в рибарския форум! :D
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Стрелях подпрян от колата.От ФТ все още не съм толкова стабилен че да правя хубави грипи на 50м.Като се помауча ще видим
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Милко, ако някой ти раздува че на 50 метра, на открито с 16 джанкова пушка прави много по-добри групи, му кажи да бяга в рибарския форум! :D

Рачо, няма каво да му раздуват... Милко и Любо го видяха с очите си... ;)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Няма какво да се чудите.Обяснявам.4.53Не ги хареса пушката,имаше спирали яко.4.52 са стара партида и тях повече ги хареса но групата която е по отворена я снимах през камера за да видя дали летят добре.Според мен 20 ст група за s400 си е добре а и другото което е че старият собственик ми каза че с 0.510 стреля по добре.Ще пробвам и с тях някой път.Пушката си е наред просто толкова може с тази цев и с този стрелец.Аз съм доволен понеже последния път имаше страшни флаери но разбрах от къде и проблема е отстранен.Когато искам да правя по малки групи на 50 метра ще си взема щаер,ева или федербал но първо ще се науча да стрелям че да си заслужа.
 

anibis

Редовен Потребител
Днес за първи път изкарах булпапа на полеви условия за да го видя какво може.
Останах очарован,наистина от първия път съм наместил клапана,цев, дотиквач,и т.н.
Пускам 4 мишенки,за да се види за какво иде реч.Стрелях на 25м. с JSB от маса,рест,и задна упора.
Булпапа е с 35см цев,хатсанска без шок,наместен е на 280м/с +10м коридор,на метан.

Първата мишена съм правел прострелка,и една група с JSB 1.175гр. в 5.52мм.
http://i1130.photobucket.com/albums/m535/miroslavcho7/CIMG4558_zpspbthf5ut.jpg
Втората мишена е с 1.175гр в 5.53мм. от тая партида 2015г.Вижда се че цевта не ги хареса.
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG4563_zpshacpmtq8.jpg.html
Също стрелях и с лекото JSB 1.03 в 5.52мм доста ми хареса как групирва,ето една мишенка.
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG4564_zpslnhsilts.jpg.html
Следващата мишена е с JSB 093гр. в 5.52мм и там също се представи много добре!
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG4569_zpsuuzqf9xb.jpg.html
Най много ми хареса с JSB 1.03гр. но за по-далечни разстояния си остава 1.175гр и продължих да стрелям с тях.
http://s1130.photobucket.com/user/miroslavcho7/media/CIMG4573_zpsy8y2pmjq.jpg.html
 
Последна промяна:
Нагоре