ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

xpresident

Редовен Потребител
Untitled.jpg
Няма ги в сайта на Липърс, но ги има в сайта на Сотис. Просто не мога да разбера каква е разликата между двете, за да преценя коя ми трябва.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В подробните описания се посочва from ..... метра или ярда. Демек едната може от 35 другата от 100 ярда минимално да коригира паралакса. Този показател се посочва при всички марки. По принцип за въздухарките когато ще се ползват за състезание, се търси от 10м да може да се коригира. Когато оптиката няма корекция, се посочва разстоянието, на което е "освободена от грешка" (или демек нагласена) обикновенно 100 метра или ярда.
Нашите магазини колко се стараят да превеждат и посочват коректно данните е отделен въпрос.
Затова, проверявайте данните в сайта на производителя. Там са и най-подробно описани.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Пеко за тези бъркаш .
Преди ги произвеждаха с фикс паралакс - тази с паралакс на 35 ярда е за пружинки , имаха и модел на 50 ярда за ПЦП и флоберки . Сега ги смениха с модели с страничен паралакс коректор и маи имат задължително посветка ( на окуляра , с 2 копчета ) .
Трябва да проверя какво съм поръчвал, но 99% този модел с паралакс и без посветка го гази 2 тона джип и нищо му няма - дори ходи на състезание след това .

ПП сега говорих със склада - от компактните са останали само тези двата модела . И са с фиксиран паралакс със сигурност - едната с стандартния за всички (с фиксиран ) на 100 , другата е модификация за пушки стрелящи предимно от 20 до 60 ярда .
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Значи е валидно заключението ми от предния пост - от магазина не са посочили тогава коректна снимка и данни. Карат само на копи-пейст, ама дали е туй или е онуй, накрая е се х.й.
 

xpresident

Редовен Потребител
В подробните описания се посочва from ..... метра или ярда. Демек едната може от 35 другата от 100 ярда минимално да коригира паралакса. Този показател се посочва при всички марки. По принцип за въздухарките когато ще се ползват за състезание, се търси от 10м да може да се коригира. Когато оптиката няма корекция, се посочва разстоянието, на което е "освободена от грешка" (или демек нагласена) обикновенно 100 метра или ярда.
Нашите магазини колко се стараят да превеждат и посочват коректно данните е отделен въпрос.
Затова, проверявайте данните в сайта на производителя. Там са и най-подробно описани.
На сайта на производителя ги е имало, защото google ги намира, но са махнати.
 

vencibull

Потребител
Може ли вече с Еконт да се пращат въздушни пушки? Че моята ми я изпратиха като автомобилна рейка преди няколко години? Да знам дали като я опаковам да я пиша кларинет :D
 

xpresident

Редовен Потребител
SCP3-UM312AOIEW или SCP3-M3124MDL2-A ?
до колкото разбирам 1-вия е с настройка на паралакса, но не съм сигурен, няма един сайт със свястно обяснение какво продават.
2-рия е без, настроен е на 35 ярда. Дали ще може да цели на малки дистанции, например 10м?
 

didarai

Редовен Потребител
Някой , ако има опит с камина с въздуховоди , да драсне едно ЛС да го питам туй онуй ;)
 

sniper elite

Потребител
По въпроса с ЛИПЪРС мини компакт модел ,3-12 х44 .
Одеве се прибрах от стрелби ,2000 чашки почти на КОМЕТА 400 С гп.
Еееееееееее БОГ ДА ГО ПРОСТИ ,разхлопа му се предната леща:mad:.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
От TS серията ли е? Ако не е, нищо чудно. Само Ts са устойчиви. Имал съм 4x32 mini и смени 3 пружинки. Всичките с телени пружини. Продадох я с последната и още си е жива и здрава.
 

sniper elite

Потребител
Не е от ТС серията ,поне не пише на кутията .
Снощи махнах лепилото от резбата ,с идеята да притегна с пръстена тъй като лищата се върти свободно под пръстена.
Оказа се обаче че ПРЕДНАТА ЛЕЩА и тази под нея са в един корпус,като тръгна да развъртам се върти и тази под нея.
Иначе корекциите на кликовете както по вертикала и хоризонтала си работят :confused:.
Има ЛИ ВЪЗМОЖНОСТ за ремонт /залепяне/ или да я СЛАГАМ на 100 МЕТРА?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Колега рано е за 100м.!Има възможност за ремонт.Развии изцяло предната леща.Две лещи са в общ корпус от вътрешната страна ги притиска "гривна"която е на резба.Само трябва да я затегнеш.В никакъв случаи не използваи бързи лепила,винаги проникват между лещите и разрушават покритието.Също внимаваи да не попаднат прашинки в оптиката,после е много неприятно като гледаш през нея.
 

sniper elite

Потребител
Колега рано е за 100м.!Има възможност за ремонт.Развии изцяло предната леща.Две лещи са в общ корпус от вътрешната страна ги притиска "гривна"която е на резба.Само трябва да я затегнеш.В никакъв случаи не използваи бързи лепила,винаги проникват между лещите и разрушават покритието.Също внимаваи да не попаднат прашинки в оптиката,после е много неприятно като гледаш през нея.
Благодаря за съвета ,почвам я:cheers:.
Даже вече направих манипулацията,има няма 40 мин.
Сега настройвам паралакса.
Когато настроя с какво лепило да застопоря самото тяло,оригиналното ми приличаше на от сорта ''течен метал'',някакви съвети?
 
Последна промяна:

kaneto

Новодошъл
...някой знае ли модела на тия пушки дето едно време (пък и сега се срещат) бяха по всички панаирджийски стрелбилща? Онези с пълнителя и болтовия затвор с които стреляш по капачки и фасове. Нещо ме е налегнала носталгия и ми се ще да си купя една.
 
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
Благодаря за съвета ,почвам я:cheers:.
Даже вече направих манипулацията,има няма 40 мин.
Сега настройвам паралакса.
Когато настроя с какво лепило да застопоря самото тяло,оригиналното ми приличаше на от сорта ''течен метал'',някакви съвети?
Използвай фиксатор за резби на Локтайт. От лекия. Червена тубичка. Другият отпуска само след нагряване.
 

Б.Богданов

Потребител
Колеги, има ли някакви особености при работата с течен метал?
Решил съм да залея излишните отвори на клапана на БТ65-цата и да оставя само един с диаметър изравнен с този на трансфер порта.
Препоръки към вид и/или марка подходящи за подобни действия.

Искам да се получи нещо такова...
024450695-big.jpg

Примера е аз клапан на Асан 44
 
Нагоре