Термообработка и метални покрития - оксидиране , никeлиране , анодиране и др.

Dominus

Редовен Потребител
Разликата между химическо и механично полиране.
08ed5b1945df26b198c069e1b66c5a35.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Амчи той супер го е полирал, ма кат са бара с мазни кунки става на пръсти и не лъщи кат на дявола окото.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не ми се търка повече. Бронзот има малко ГОИ да се не окислява.
 

triple_dogs

Новодошъл
Здравейте колеги реставрирам един стар хайнел 311
На места има нужда от оксидация
Тези които продават по оръжейните магазини са пулен тъ..к
Помогнете с някаква информация къде да отида или къде да я пратя аз съм от бургас
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравей, колега!
Добра оксидация можеш да поръчаш в магазин Магнум Варна. Същата я прави бившият майстор на флотски арсенал Варна.Но пък още по-добра оксидация може да ти направи Георги Топалов от Златарица - Търновско. Той е много в час, това, което съм виждал от него е невероятно и дори много по-добро от много фабрични образци. Аз например имам Пушка Вайраух чиято оксидация за чен беше еталон , но на топалов оксидацията е с няколко стъпки по-добра. Виждал съм перфектно оксидирани ловни карабини, които слагат в малкото си джобче марки като Берета, Бенели и др. Този човек е перфекционист и за качеството на неговата работа две мнения няма. Хаенел 311 трябва да бъде оксидирана цялата, а и самият процес на оксидация не позволява оксидирането на отделни участъци от корпуса на пушката. поради факта, че този корпус интегрира с цевта то оксидацията ще бъде цялостна.
Поздрави!
 

Dominus

Редовен Потребител
Малко фъндък от мен :D
Изисквания и спецификации на които трябва да отговаря анодно покритие на алуминий и алуминиеви сплави предназначени за министрество на отбраната на САЩ.
 

Attachments

  • MILITARY SPECIFICATION.pdf
    67.3 KB · Прегледи: 28

Dominus

Редовен Потребител
Търся фирми, по възможност в близки до Русе градове, които се занимават с покрития от титаниев нитрид - TiN. Ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели. Може и на лични.

Още едно интересно покритие, много здраво и двърдо. Бих направил една цев с кеф.
http://www.acreetech.com/index.php/products/diamond-like-carbon-coating
 
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Здравейте колеги.
Имам стара B3-1 за оксидиране. Намерих оксидация от 30мл. Та колко тубички ще ми трябват.
Мерси предварително.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте колеги.
Имам стара B3-1 за оксидиране. Намерих оксидация от 30мл. Та колко тубички ще ми трябват.
Мерси предварително.
По евтино, и полезно за здравето ти, ще ти излезе да си вземеш нова :D
 

Nikola

Потребител
Знам така е, но е първата ми пушка и искам да я поправя. ;)
Също искам да попитам какво покритие да използвам за приклада.
Очаквам отговор.
Мерси предварително. :)
 

Nikola

Потребител
Поръчах си два броя студена оксидация Наталия 2. Има някакво упътване на което пише да се изшкури старата оксидация, да се обезмасли с бензин, и след това да се пипа само с ръкавици. Оксидацията трябвала да се нанесе с четка за рисуване, после трябвало детайла да се почисти първо с мокра, а после с суха кърпа. Така ли да процедирам. Мога ли да нанеса и втори слой. Прочетох всичко в темата и разбрах че Ininia е правил нещо подобно на неговата Диана от 1943. Интересно ми е добре ли се получи и как нанесе втори път оксидация. Моля Ви Ininia, да ми обясните. Очаквам отговори и от други колеги.
Мерси предварително.:)
 

lynx

Редовен Потребител
Бих те посъветвал, въобще да не се захващаш с тая Наталия.
Не става за цели пушки, за малки нещица бива но е нетрайно покритието.
Поне си направи труда да изчетеш тази тема, в която пишеш.
 

dberov

Редовен Потребител
За тия пари които си дал за 2-те Наталиии можеше да платиш да ти направят топла оксидация която няма нищо общо с Наталия 2, Ивайло, Ескалибур или каква да е друга студена оксидация.
То не е късно де ако не си я омацотил вече.
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, вместо да се пънеш като магаре на мост, послушай изпатилите и хората, които са минали по твоя път много-много отдавна.
Така наречената студена оксидация не е никаква оксидация, а чиста проба корозионен химикал. След нанасянето му върху предварително подготвената метална повърхност, той започва да разяжда метала в дълбочина. Тази субстанция е абсолютно отровна и на всичкото отгоре вредна за метала. След като намажеш метала с тази помия, този същият метал продължава да цапа пръстите до тогава, докато не изсветлее напълно. Това покритие е изключително нетрайно. То само по себе си е разложен метал. След време недобре смазаните метални повърхности, обработени с тази субстанция, започват да корозират много бързо.
Но пък, след като си решил да си правиш експерименти с тази измислена китайска дивотия / пушка/, правото си е твое да си я счупиш и после да си я хвърлиш на боклука.
 

Nikola

Потребител
Благодаря ви за отговорите. Добре че сте вие, че утре щях да я омацам.:)
Та сега да ми кажете къде в или около Варна или Шумен да отида, за да ми я оксидират и колко ще ми излезе.
Много благодаря на всички отзовали се.:cheers:
 
Последна промяна:
Нагоре