Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

staif

Редовен Потребител
коментирах поста на колегата
angel angelov: "Интересно че прави добра група но като каже че ша я измести почва и ги събира на 5-10см от другата група.....""

Да с 5-6мм. е нормално но 10 см не ми се струва добре ..колегата например ония ден доста нерви и чашки изхаби докато разбере че резбичката на болчето на предния монтаж е леко прецакана:cheers:
 
Последна промяна:

angel angelov

Потребител
До 2-3 дни чакам нова оптика оставам с впечатлението че може да е от нея било заштото последния пат като я расклатих пак смени прострелката , по някога по един
цилиндар от 180-100бар испразвам нея мести.....
 

xpresident

Редовен Потребител
Някой може ли да обясни точно как се прави и монтира депингер за хасан ат44 от шише от упсарин?
 

methaa

Редовен Потребител
Йе го!
Само че този е с о пръстен. Упсарина се слага от страната на бойния клапан. Дъното на упсарина трябва да гледа зарядния клапан :cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Някой може ли да обясни точно как се прави и монтира депингер за хасан ат44 от шише от упсарин?
Купи си едно парче полиамид и ела ще ти завъртя един депингер,така с упсарина,има вероятност и то голяма от самото налягане да отиде до БК ,пък тогава ще видиш
за какво става на въпрос. На много колеги им се е случвало така,да изтърве упсарина.
 

andi

Редовен Потребител
Ако е правилно сложен, не съм имал никакъв проблем , със отиването до БК ? От полиамид може само осигуровката .
 

anibis

Редовен Потребител
На мен лично ми е изтървал упсарина,и на колегата /boceto/ако не се лъжа,от Ямболската група.
При мен и при на колегата, когато изтърва упсарина,скоростите бяха с 30-40м/с по-ниски,само това,се случи.
След това ми направиха,ей от тоя тип Депингер
index.php
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
На мен лично ми е изтървал упсарина,и на колегата /boceto/ако не се лъжа,от Ямболската група.
При мен и при на колегата, когато изтърва упсарина,скоростите бяха с 30-40м/с по-ниски,само това,се случи.
След това ми направиха,ей от тоя тип Депингер
Имаш ли му скица и размерите на О-пръстените?
 

p.petrov

Потребител
Здравейте и аз искам размерите на тоя депингер от полимида и какви о пръсъени се слагат. Ако може разбирасе . Щте бъда благодарен.
 

angel angelov

Потребител
Днес разглобвах бт65 и след смяна на прожини накрая я зглобих и неможа да зареди болта упираше в на вилка зъбчето отдоло...
 

Attachments

  • 20150731_142935.jpg
    20150731_142935.jpg
    216.7 KB · Прегледи: 59
  • 20150731_143057.jpg
    20150731_143057.jpg
    249.5 KB · Прегледи: 56

Б.Богданов

Потребител
Извинявам се, ако този въпрос е задаван вече, но не успях да намеря сходен отговор в темата.
С какво мога да запълня отворите на клапана? Например както е на тази снимка...

IMG_20150319_141714_zpslcg0mbmm.jpg


Говорих с представител на една фирма, която се занимава със заварки на цветни метали. Той ме убеди да не използвам заварка на отворите защото детайлите омеквали след извършените процедури.

* * *
С допълнителен О ринг за намаляване на мъртвия обем.
IMG_20150509_222741_zpsa0xhhbss.jpg
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес разглобвах бт65 и след смяна на прожини накрая я зглобих и неможа да зареди болта упираше в на вилка зъбчето отдоло...
Разглобяваш отново и проверяваш дали си поставил правилно вилката, която спира ударника да не прави вторични удари.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Извинявам се, ако този въпрос е задаван вече, но не успях да намеря сходен отговор в темата.
С какво мога да запълня отворите на клапана? Например както е на тази снимка...
Отворите се запълват с лепило (тип-течен метал). Но по-принцип ефектът е нулев и те съветвам да не си губиш времето.
IMG_20150319_141714_zpslcg0mbmm.jpg


Говорих с представител на една фирма, която се занимава със заварки на цветни метали. Той ме убеди да не използвам заварка на отворите защото детайлите омеквали след извършените процедури.

* * *
С допълнителен О ринг за намаляване на мъртвия обем.
IMG_20150509_222741_zpsa0xhhbss.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Има на вилката и една малка гадна пружинка. Важно е да е правилно поставена.
 

pitbula74

Потребител
Също така може да е от пружината на ударника,ако новата е с по-дебели витки.Може да се наложи малко да я скъсиш.
 

sts1969

Редовен Потребител
Извинявам се, ако този въпрос е задаван вече, но не успях да намеря сходен отговор в темата.
С какво мога да запълня отворите на клапана? Например както е на тази снимка...
Ники е прав, не си мисли че след цялата тази играчка и интервенция, пушката ще стане неузнаваема. Ако ти се занимава...поиграй си, но не очаквай чудеса, осезаема разлика няма да усетиш. :cheers:
 
Нагоре