Двуноги, триноги, стойки, стендове за прострелка.

methaa

Редовен Потребител
Ами не винаги ходя да стрелям с реста. Станах като цигански катун с всичките периферийни устройства, даже задните седалки се налага да махам. Та понякога излизам само с двунога, без останалите щуротии.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз съм със същата двунога, обаче не мога да стрелям с нея по бенч мишени на 50 метра. При най-лекото натискане се получава напрежение в гумичките и в краката които леко поддват или се огъват. Трябва много внимателно да прикладвам и то не винаги имам добър резултат.

Кире, това е защото си монтирал двуногата обратно и когато прикладваш пушката я натиснеш напред и краката подават назад, ако я завъртиш обратно няма да имаш този проблем ;)

2015-03-28_143349.jpg
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Този начин е единствения който може да се реализира на тази пушка. Ако я завъртя на обратно, двуногата ми закрива куикфила ???
 

dberov

Редовен Потребител
Не е вярно, бъркаш се. На снимките които видях е монтирана с дългата част на основата към куикфила и ако я обърнеш няма да го закрива. Пробвай.
 

lynx

Редовен Потребител
Не може ли тия гумички да се подменят с шайби от черен полиамид, за да се оберат всякакви луфтове?
 

methaa

Редовен Потребител
Не е вярно, бъркаш се. На снимките които видях е монтирана с дългата част на основата към куикфила и ако я обърнеш няма да го закрива. Пробвай.
Това беше първия начин който опитах, обаче не се получи :pardon:
Не може ли тия гумички да се подменят с шайби от черен полиамид, за да се оберат всякакви луфтове?
Мога да ги махна и да направя закрепване на крачетата за основата с някаква скоба за да мога да си сгъвам отново.
 

dberov

Редовен Потребител
Не може ли тия гумички да се подменят с шайби от черен полиамид

Може да се направи но полиамида ще се хлъзга.
Аз съм със същата двунога и също съм я монтирал обратно като Кирето само че резнах краката на 12см след което запилих там където лягат при отворено положение, направих нови отвори и ги изместих с по голям налкон напред и по голям разкрач. Така избегнах сгъването при прикладване.

Мога да ги махна и да направя закрепване на крачетата за основата с някаква скоба за да мога да си сгъвам отново.

Така вече няма да можеш да я използваш на всякъде и да си мобилен. Мислил ли си за заключващ механизъм, след като отвориш двуногата да стопираш краката с нещо за да не се сгъват докато стреляш.

Направих снимка на моята двунога, вижда се стария-фабричен отвор където беше крачето и къде е изместено сега. Главата на двуногата е от стомана с дебелина 4мм в която могат да се пробият отвори а в тях да се направи резба и да се навият стопорни болтове които да се стягат в краката при отворено положение. За по стабилно в краката също могат да се направят отвори където да влизат стопорните болтове. Бих го реализирал но в момента нямам метчик затова го направих с Фотошоп да се придобие визуална представа.

DSC04748.JPG
 
Последна промяна:

Карлсон

Потребител
Не се занимавай с тези китайски недоразумения, скатай още някой лев и си вземи Харис или Атлас да видиш за какво става дума... Инак ще пасне супер със едно по-дълго крепежче на мястото на предната осмица...
 

bili hlapeto

Потребител
Колеги и аз купих една като на снимката по горе и се наложи да я преработя , с тези пластинки и други щуротийки никаква стабилност ,след преработката е много по добре
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има и китайско и Китайско. Съжалявам много, че загубих линка за двуноги директно от фабриката, която работи за повечето марки, включително и за Харис. Каквото съм поръчвал от тях, идваше в небрандирани кутии, но вътре си беше заедно с книжки и гаранцинни карти на Харис. Качеството си беше супер. Но това беше преди 2 години. След това съм поръчвал и други китайски, които наистина имат кои малки, кои по-големи разлики в качеството и сглобката.
 

dberov

Редовен Потребител
http://pushka.eu/product/Оръжеен-аксесоар_Двунога-HATSAN-за-PCP
Някой знае ли тази дали може да се монтира на болтчето за ремъка или е за пикатини?
В магазина не знаят и като я гледат не могат да разберат.

От снимката се вижда че с двуногата върви монтаж за релса, също може да се монтира и директно към антабката за ремъка.
 

xpresident

Редовен Потребител
От снимката се вижда, ама няма гаранция че снимката е на същата дето я имат в магазина. Отговора след дълго проучване от страна на продавачите в пушка.еу беше че не става. Всъщност хабер си нямат какво продават в този магазин, инфо по телефона е несигурно. Като си купувах манометър миналата седмица ми казаха КАТЕГОРИЧНО че нямат манометър за Хатсан АТ44, а има само за Хатсан ПЦП.
 

bili hlapeto

Потребител
За моята направих допълнителна стойка защото при суматрите е много кофти
 

xpresident

Редовен Потребител
Моля някой дето има шублер и подходяща антабка за двунога, да прати скица - по-специално ме интересуват D на антабката, Фи на отвора за щифта и разстояние между центъра на отвора и приклада. Трябва да я правя на струг, да се завие на мястото на болт дето държи осмицата.
 

M_I_T_A_K_A

Потребител
D=9mm ф=3,8мм а разстоянието от приклада до центъра е 5мм.
От двете страни на отвора има по 0,5мм фрезовано за да стане плоско.
Това е според моя шублер.
 

xpresident

Редовен Потребител
Ясно и изчерпателно. Благодаря.

Снимка0327.jpg Снимка0328.jpg Да се похваля с новата двунога. 10х на M_I_T_A_K_A за размерите на болтчето.
 

pavkata_1234

Потребител

Колеги ,бихте ли ме "светнали" за тази двунога?Доколкото успях да разбера тая щуротия се нанизва на самото шише и после се стяга!

П.С Все трябва да подлагам разни работи под пушката,а с тая двунога мисля да си реша проблемите.Ориентирал съм се към размер 6-9".А не желая да си пробивам приклада за да я монтирам

http://www.huntandguns.bg/bg/produc...-rezervni-chasti/fx-montaj-za-dvunoga-i-drugi

Съжалявам за последователните постове ...не се сдържах! В ebay тоя преход струва 38 паунда.....тоя му иска 180лв!!! Ебаси!
 

boko4545

Потребител
http://www.huntandguns.bg/bg/produc...-rezervni-chasti/fx-montaj-za-dvunoga-i-drugi

Съжалявам за последователните постове ...не се сдържах! В ebay тоя преход струва 38 паунда.....тоя му иска 180лв!!! Ебаси!
.....здравей колега,тук цената е ок/295сек/...около 50лв http://luftvapen.e-butiken.se/luftgevar/fx-airguns/tillbehor/tubklamma
 
Нагоре