Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен на новия собственик му трябва само оригинален договор за покупко продажбата.
Ти със твоят договор и уведомление си отписваш пушката, а той с договора си уведомява КОС.
така мисля аз.
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз така или иначе ще му дам копие и от моето уведомление, кой знае може да му го пойскат. Мерси :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Точно така е, от няколко души съм чувал че при уведомяване са им искали копие от уведомлението на стария собственик+договора за покупко/продажба.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Да искат копие от уведомлението на предишният собственик(казвам го от личен опит).Искат също договора и бланка за уведомление(попълнена) и копие от личната карта.
А на човека който отписва пушката искат само договор+бележката за уведомлението.:cheers:

ПП.Когато отидеш подготвен с всички документи в КОС и само им ги тръснеш няма излишни въпроси ама ся кое какво е,това ся продал ли си я купил ли си я?Просто гледат виждат че всичко е там поглеждат датата дали си спазил срока и ти казват ела след месец да си вземеш бележката.;)
 

Niki

Редовен Потребител
Оргинала за купувача,ама надали и обратно ще ти направят проблем!
 

dilom08

Редовен Потребител
При нас напоследък искат доказателство, че пушката е над 24 дж. Или носиш бележка от някой който я е замерил или( важното е да има подпис или печат) или носиш бележка,че преди това също е била уведомена. Щом преди това е била уведомена значи е над 24 дж. - такава е презумпцията. Просто не им се пише ако пушката не подлежи на уведомление.
 

sts1969

Редовен Потребител
При нас напоследък искат доказателство, че пушката е над 24 дж. Или носиш бележка от някой който я е замерил или( важното е да има подпис или печат) или носиш бележка,че преди това също е била уведомена. Щом преди това е била уведомена значи е над 24 дж. - такава е презумпцията. Просто не им се пише ако пушката не подлежи на уведомление.
:eek:Тези пък на обратно...повечето искат доказателство че си под 24 за това че не си я уведомил...а вашите искат доказателство че е над 24 за да си размърдат "Д"-тата :D:D:D:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Имам въпросче към запознатите. В Четвъртък ще ходя до КОС да си отпиша пушката която уведомих при тях преди около 2 години. Спомням си че при уведомлението в КОС ми се правиха на важни (идея си нямате какви кухи лейки са в нашият КОС), и искаха да доведа продавача (бях я взел от ръка) Казах им че не мога да го доведа защото живее през девет планини в десета на 200км. и им казах че имам договор за покупко-продажба, тогава малко се поуспокоиха...и с доста мрънкане от тяхна страна (айде от тях да минело) ми приеха документите. След два дена ще ходя да я отпиша тази пушка ( спазен седем дневен срок) Искам да знам няколко неща със сигурност, за да мога да споря смело ако започнат пак да ми се правят на важни, и да искат да доведа купувача примерно. Договорът за покупко-продажба сигурно ли е че няма нужда от нотариална заверка, и защо не е нужна такава...на кой договори се изисква задължително нотариална заверка? При наличието на такъв нотариално НЕзаверен договор, сигурно ли е че не се изисква присъствието на купувача при отписването на въздушното оръжие (разполагам с копие на Личната карта на купувача)? Искам да съм сигурен че ако ми излязат с лафа, "Доведи купувача" да им кажа че не са прави и че се заяждат излишно с мен.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Разпечатай си "пищов" с извадките от закона, отнасящи се за ВО и уведомяването му и си ги носи с теб.
При нужда, вади и "стреляй", спокойно и избирателно!
По горе в темата бях ги качвал.
 

lynx

Редовен Потребител
В закона абсолютно никъде не са упоменати думите/фразите "нотариус", "нотариална заверка на подписите" и прочие.
Ние вече колите си продаваме без заверка, а за въздухарки ще ни разхождат....
 

praetorian

Редовен Потребител
Аз да се оплача от нашите Кос-ета :stop::stop::stop:Избухтяли са съвсем!Искат стария собственик да иде да отпише пушката, че чак тогава можели да я регистрират на новия собственик, въпреки че същия представя договор за покупко - продажба и копие от документа, издаден на стария собственик от тях самите, че ги е уведомил за пушката :exclaim::exclaim::exclaim: Тези реват да се подаде една хубава жалба!(не знам къде и кой ще и обърне внимание).Ума ми не го побра, има ли закони в тази държава, или всеки може на местно ниво да разиграва хората и да прави каквото си иска!
 

lynx

Редовен Потребител
В такива случаи стискаш зъби и го правиш по техните изисквания.
Докато се разправяш с жалби, губиш време и нерви, предишния собственик ще я отпише и ти ще пуснеш уведомлението.
Не се разправяй излишно, явно всяка служба си има собствени вътрешни правила.
 

didarai

Редовен Потребител
...Искат стария собственик да иде да отпише пушката, че чак тогава можели да я регистрират на новия собственик,.....!
Няколко месеца след като влезе новият закон в този му вид продадох уведомена 125-ца . Без договори без нищо . Питах КОС , казаха точно това . Продавам му я , отписвам я , после той си я записва . Така и стана . "Отписването" се състоеше ..... в задраскването на пушката от уведомлението където имаше и други .
 

praetorian

Редовен Потребител
Абе не знам....Те отскоро сравнително откриха това районно и се напрягат нещо.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако става дума за КОС в един и същи град, според мен са прави, в един момент ще се окаже че пушката се води на двама човека. Не че е толкова фатално, но всеки си пази хляба. Аз първото РСР го купих от Бургас, регистрирах го същият ден в Провадия...и от нашият КОС се мръщиха понеже тя все още се водела на старият собственик...но ми приеха документите. :cheers:
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре