ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

dinkata

Редовен Потребител
Сухите парцалчета не могат да почистят със същия ефект както ВД-то. Малко е като да миеш загорял тиган само с вода. Иска си препаратчето... нищо че после 10-20 чашки са сватбарски изстреляни.
 

methaa

Редовен Потребител
Е, от цев до цев и има разлика. На моята и стига едно парцалче след около 400-500 съчми. Втория вече е напълно чист.
 

anibis

Редовен Потребител
Докато му гледах на тоя първата група, дето чашките рядко влизаха в листа А4, през цялото време очаквах да изплющи екрана на рогатия! :D
Рачо ти от къде знаеш че това не му е второто хроно?:D
Може първото да го е дупнал без да иска,и сега да ни пуска клипчета с второто си хроно.:lol:
 

Dominus

Редовен Потребител
Динка, зависи от тигана. Ако е тефлонов или керамичен става и само с хартия. Ако цевт е хубава става с парцалче. Ако е грозна не знам.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Утре ми идват в 6.35, да видим там дали има промяна в качеството, но пък нямам си и идея от коя партида ще са.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Сухите парцалчета не могат да почистят със същия ефект както ВД-то. Малко е като да миеш загорял тиган само с вода. Иска си препаратчето... нищо че после 10-20 чашки са сватбарски изстреляни.

Извадка от документацията на Щаера:
Страница 46-та глава 9. :)
To clean the barrel shoot some dry (not greased) felt pellets or cleaning strings through the barrel.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител

anibis

Редовен Потребител
пробвах ги навремето в 22кал . http://forum.airguns.bg/index.php?threads/walther-1250-dominator-и-моделите.110/
пост 18 и 19 . на 50м са страхотни , но тогава нямаше gsb
Да Анди,Свирепия ми е казвал че сте стреляли с тия чашки,и най вече с Баракуда и сте биле доволни.
В 22кал не идваха ли леки тия чашки на Кросман? Гледам ги че са малко под 1гр.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
моя валтер тогава май беше още с оригиналната цев на 39 дж
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Аз воден от опита си с Дейстейта Платинум в 16 дж.(който не можах да докарам до група която да ми харесва с JSB в 4,52 и 4,53) се върнах на FTT 4,50 на H&N. Днес отидох във ВИП-а и си купих по 1 кутия в 3-те субкалибъра които предлагат 4,50; 4,51 и 4,52 и ще ги тествам. Даже смятам да ги порбвам и с Риплито. Даже смятам по изключение да отида до стрелбището, за да съм сигурен в резултатите.
Днес цял ден правих тестове с трите субкалибъра на ФТТ и с Платинума и с Риплито. Сравнявах ги и с ЖСБ в 4,53. Риплито с Лотар Валтерската цев не ги хареса хич. Платинума - напротив, явно само яко надкалибрени иска. Времето беше неподходящо, среден вятър на пориви, дистанция 53 метра. Категорично най-добре се представи с ФТТ 5,52 - най-големия субкалибър, който имаше в магазина. Утре ще кача снимка, но групата от 15-20 изстрела беше около 3 см.. В тия условия няма какво повече да искам. В началото се дразнех, че е отворена групата, ама като помислих, и реших че сме се разглезили в стрелбището на 45 метра. За на открито, само от предна упора пясъчно чувалче съм си доволен.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Ето "Как да направим чашките по точни" :lol::lol::lol:
След всичкото това друсане при къпането и плакненето дали ще е останала читава чашка ???

 

lynx

Редовен Потребител
Двама бета тестъри в Пловдив ги чакаме да дадат експертно мнение, но засега е пълно мълчание-не казват каква е хавата с тия чашки :)
 

methaa

Редовен Потребител
Летят навсякъде из мишената. При мен разликата е между .53 и .52. И двата вида са от новите.
Малките дупки са от 16-ка.

SDC13337_zps7bf0bmlb.jpg

Днес си пробвах новата оптика и приклада. Резултата е тук http://forum.airguns.bg/index.php?threads/Хасковска-група.5410/page-19#post-199344
Съчмите 5.53 са от същата кутия чиито мишени са прикачени по-нагоре. Имаше и флаери но не всеки 3-4 път. По-скоро през повече от 10-на съчми и то не толкова драстични.
Луда работа...
В началото на стрелбата резултата беше отчайващ, но лека по лека нещата си дойдоха на мястото. Сега няма разлика между партидите и субкалибъра.
И... не са теглени.
 
Последна промяна:
Нагоре