МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

lynx

Редовен Потребител
Митак, Любо вероятно имаше предвид да изчакваш примерно по 1 минута, а не по 10 секунди между изстрелите.
Ама като ти се стреля и си поддържаш темпо, как да чакаш? :)
 

sts1969

Редовен Потребител
Забелязах, че някои се оплакват от тънките поли, други от дебелите??? Ако сте в една група, пробвайте да си ги размените поне за тест.
При теглени и сортирани чашки, кое остава да има влияние на попадението??? При мен проблема са очите и прикладването.
Аз си признавам, че съм кьорав, и само на х40 увеличение мога да кажа, че ако стрелям за група ще се целя винаги на едно и също място, за да отпадне поне този фактор. Това го забелязах сега на Вулкана. На 25 м ако стрелям на х12 или х15 групите са по-отворени. Като мина на х25 значително се подобряват.
До сега забелязах че всички се оплакваме от дебелите поли. :rolleyes:
 

dberov

Редовен Потребител
И аз днес имах главоблъсканица с ново ЖСб в 1.175 с тънките поли, Рауха не ще да ги стреля, на Рашко Щуреца и той ги не иска...
Ееее, Светльо чети постовете назад де...

Митак, Любо вероятно имаше предвид да изчакваш примерно по 1 минута, а не по 10 секунди между изстрелите.

Рачо, аз 10 секунди едвам изтрайвам но за спорта ще направя видео с пауза 1 минута.:cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Поста на Пламен съм го пропуснал...но когато вчера говорих с него ми се оплака именно от дебелите поли... Както и да е, дебели, тънки...нещо им куца в качеството и заради тях 3 пъти разколачих Хатсана за една седмица за да търся проблеми :wall:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ееее, Светльо чети постовете назад де...



Рачо, аз 10 секунди едвам изтрайвам но за спорта ще направя видео с пауза 1 минута.:cheers:
Имам едно предположение че може центъра на тежестта да е минал на зад след като са направили по-дебели полите, и това да дава влошена точността, но това е само предположение.
Беров имах предвит хем да задържаш малко повече между изстрелите около 20-30 секунди и на няколко изстрела -10-20 да правиш пауза около 5 мин да са се темперира модера и цилиндъра, защото при интензивна стрелба изстиват ;) Ако не стане поне ще знаем, че не е от това проблема:cheers: Но да ти се обледява модератора не е нормално и определено ще влияе според мен. Днеска и аз пострелях 2-3 мишени ама и аз на бързо ги насвятках и осрах съответно :D на метан е така малко паузи си иска ;)
 

methaa

Редовен Потребител
Днес отново пострелях с 5.52 от новата партида в прекрасно време и предвидлив вятър. Получиха се няколко фрапиращи флаера,обаче като цяло всичко си отиваше където трябва.
 

dberov

Редовен Потребител
Имам едно предположение че може центъра на тежестта да е минал на зад след като са направили по-дебели полите
На мен най смислено ми се вижда матрицата да е била калпава или материала или и двете.
Намерих в шкафа една кутия от старите серии, отворих и една от новата партида и направих снимки на макро ефект с поставена камера на статив при еднакво фокусно разстояние и ISO за да съм сигурен че светлината няма да излъже при снимането.
Ето снимките, първата е от старо зареждане, втората е от новото, а на четвъртата съм снимал кутиите от 3 различни серии, тези с червената лепенка от долу бяха най качествени.
1.jpg 2.jpg 2015-03-31_002139.jpg 3.JPG
Вижда се разликата както в качеството така и в цвета на материала. От новата партида чашките са с по студен сив цвят а старите с по топъл цвят, ако в новите има повече калай чашката ще е по твърда и ще иска по висока скорост което ме подсети за долния цитат.
И при мен стана така с новото JSB. Вдигнете скоростта на 295-300. И пак тествайте за група.
Проблема не е в пушката ми и грешките не са от мен, видяха се флаерите на клипа къде целя и къде отиват а щом колеги които са взели от същата серия имат същите оплаквания е логично проблема да е в чашките от тази-последната партида.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Митак ти си като максимка! Само че вместо да загряваш се вледеняваш :D
Странно ми стана понеже при мен никога не е имало конденз, но пък моята стрелба е от колата на топло и на рядко :D

То е ясно че се влоши качеството. Ако JSB не се вземат в ръце някой ще ги измести. Проблема е че няма алтернатива, то затова и качеството май се влоши.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Сега виждам разликата в полите ( не е предполаганата причина от мен) и да приемем, че просто е кофти партидата сигурен съм, че е временно това и ще се оправи за напред :)
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Явно причината е и в материала а не само във формата, пробвах да смачкам с пръсти две различни партиди...има осезателна разлика. През уйкенда ще вдигна скоростта до 300м/с за да видя какъв ще е ефекта, при мен поне регулирането на скоростта става за секунди. :cheers:
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
index.php


То с тези разръфани поли мясят на Гамо бре... Ужас...
 

Dominus

Редовен Потребител
Прословутата Берова пушка- ВАМ 51.
Три групи от по 10 изстрела с JSB heavy cal.5,5.
Дистанция 35м. Скорост 278-284м/сек. Вятър бол, че и силен. Ако не броя двата отървани, групите изглеждат така.
44f68807b86b166a867b769b18e5c677.jpg
36566de047c575ba6f5208187879da84.jpg
66278da78158be68cc28c2cb8c6d941d.jpg

Всичко това е стреляно от ФТ.
Отначало групите докато са по 3-4 изстрела мязат на една дупка. Не виждам какво повече може да се желае от сопата. На всичко отгоре с едно пълнене стига близо 40 изстрела в коридор не повече от 6-7м.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Питай бат Слави каква я свърши днеска, при мноооого добър вятър :-[
Ами взех си булпапа SPA P12, и Илиянски ме закара на една поляна.
Като видяхме силният вятър решихме да не се престараваме и монтирахме мишената (А4 гонг) на 240 метра - 8 см. група !!!

п.п. Булпапа така и не го извадихме. Стреляхме с .223 rem. :rambo:

Благодаря за кефа! Още ми кънтят ушите :lol:
 

lynx

Редовен Потребител
Трябваше да изкараш китайския бластер, да натриеш носа на Илиян!
Утре той ще тича да купува БТ-65, а флоберката боядисана в зелено и метната в тревата :D
 

ilian

Потребител
Трябваше да изкараш китайския бластер, да натриеш носа на Илиян!
Утре той ще тича да купува БТ-65, а флоберката боядисана в зелено и метната в тревата :D
Само диаметъра е като на флоберката:p,със средното бонбонче стреля.
 

Attachments

  • IMG_20150402_202844.jpg
    IMG_20150402_202844.jpg
    371.9 KB · Прегледи: 91

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте! :) Днес намерих един час време да направя няколко опита с различни чашки който имам, и с различна скорост. Резултатите ми с новите чашки JSB 1.03 (2.52) който купих тази година са плачевни независимо от дебелината на полите и скоростта им. Имах останали стотина бройки стари JSB 1.17 купувани преди 2 години, направих две групи с тях...коренна разлика от новите боклуци. Да поясня че тези стари чашки 1.17 ми правиха еднакви групи с 1.03 преди 2 години и аз просто тогава предпочетох по-леките. Ето няколко мишени от днес правени на 30м. с рест за да избегна моите трептения, при МНОГО силен вятър от ляво:


1. JSB 1.03 270м/с дебела пола 4 бр. нямаше смисъл от повече.

2.JSB 1.03 тънка пола нова партида 6 бр. 270м/с

3.JSB 1.17 тънка пола стара партида 6 бр. без промяна на настройките на пушката от 1.03.

4. Вдигнах скоростта на 300м/с с новите JSB дебела пола.

5. Свалих пак скоростта както беше в началото на теста и пак пробвах JSB 1.17 тънка пола стара партида 6 бр. тук вече бях паднал на 100бара което е 20 бара под платото ми.


Като заключение за мен, старите чашки си показват прецизната изработка. Не мисля че лошите резултати межди 1.03 и 1.17 са само от разликата в тежестта им. Съжалявам че не се сетих да сваля скоростта с новите чашки на около 250 за да видя дали ще има промяна, но едва ли щеше да има разлика, както нямаше и при 270 и 300м/с.
 
Последна промяна:
Нагоре