Пушките на AIR FORCE - Talon/TalonSS/Condor/Edge/Texan

Gadnqra

Редовен Потребител
Никакъв проблем няма да му е. Спокойно може да го вдигне до 320 джаула. Само трябва да сложи по-тежкия ударник и по-яка пружина.
 

old shatterhand

Потребител
С тази дълга цев , едва ли може да стреля със всякакви проектили без да има проблем със скоростите заради триенето. Почти метър е все пак.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Много ясно, че ще са малко изстрели, но като точност не би трябвало да има проблеми ако е тежък проектила. По назад в темата има клипове с 400 джаула и уцелват, но пушката е свързана с голяма бутилка. Е да откатът ще е голям. А и сериозна точност едва ли. Моята съм я вдигал до 180 джаула само със смяна на пружина.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е въпроса в дължината и баровете. Просто всичко като се направи по изпитана схема си идва на място.
Аз фъргам поне 15-на 5,3 грамави проектила със 150 Дж и на 100 м може да се говори и за група(3-4 см) дори и във вятър, макар и да са леки проектилите.
Мога да я направя и да са само 5 със 250 Дж или 3 с 300 Дж, ама има ли смисъл?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако са за лов има, а и за пределни дистанции също.. Колкото да провериш докъде можеш да разчиташ на пушката.. На макс предполагам че ще можеш да покриеш и 150-те метра със стабилна група била тя и от 3 изстрела...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-важен е броят изстрели. Не се стреля на повече от 137 м, по-често на 50 и максимално 90-100м. 150-те джанки си вършат работата до там перфектно.
А да пълниш резервоара след всеки половин барабан си е хамалогия. Затова по-добре 2 барабана(18бр общо) с едно пълнене.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Цитирам: "with 220 grains I was getting a peak energy of 490 fpe."
Това са близо 160 джаула, ама скоростта малка ми се струва. Няма и 150м/сек.
Иначе с маса над 14 грама и ползването на холоу поинт, ако може да го изджаска с 280-300м/сек, където удари, трева няма да никне, ама вероятно няма да е постижима такава опция.
Изпаднал съм в пълна заблуда.
490 fpe съм го възприел като скорост fps, (понеже съм свикнал да го гледам изписано ft/lbs) а не като енергия.
От там и всички мои сметки са били грешни, за което се извинявам :-[
Постовете произтекли от неправилните разсъждения по горната причина съм ги изтрил.
Загледах се в страницата на pyramydair и видях това, което ме накара да се върна назад и да разбера, че съм в заблуда:
The AirForce Texan is the world's most powerful production air rifle: .45-caliber bullets going up to 1,000 fps and getting 500+ ft-lbs.
А това вече е съвсем друга бира: скорост от 305 м/сек и 674 Дж.
На клипа се вижда отката и в началото, с грешните си разсъждения, ми се стори нормално.
Сега обаче, като знам каква е енергията, ми се струва дори много малък.
Някои от вас знаят, как един Кондор от стойка клекнал, ме обърна на гръб.
Всичкият въздух за един изстрел:lol: и простреляно хроно.
 

ангел иванов

Потребител
Абе защо не те снимах тогава!:lol::cheers:Ама хроноъо не оцеля ли бате Иване или това е друг случай?Защото ако се е повторил след кондора на Мангустата няма да го знам.А казаното за изстрела потвърждавам,200 атмосвери излетяха от лошо направен клапан.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това е случая.
За радост, друг такъв съм нямал, а и вече винаги имам едно на ум.
Хроното оцеля и си работи, ама грозната дупка си стои.
 

le_corbeau

Потребител
Привет колеги,
По повод GUNPOWER - Вчера се минах през ВИП-а и разгледах англичанките. Имат три модела, но ми направи впечатление, че само един имаше регулатор. Другите два нямаха. Питането ми е: Това стари модели ли са или просто са направени без тази екстра. Иначе за модела с регулатор ми поискаха още 88 лв. над цената.
 

Djack

Редовен Потребител
Модела Шадоу и Стелт , които отговарят съответно на Талон СС и Кондор са с регулатор!

П.п. Така и така съм в темата, на някой да му се намира двунога за Аирфорс или поне да може да ме насочи?
 

silver bullet

Редовен Потребител
Последна промяна:

Djack

Редовен Потребител
Ще ги погледна от вкъщи тия двуноги , че от телефона не ми отваря линка, ама щом ми я препоръчваш, значи ще я грабна! ;-) А за редуктора ...... вкарал съм го във фаворити още предния път и само чака постъпления! ;-)
Поздрави!
 

ToHKa

Редовен Потребител
Това са сериозни разговори вече,като чета цифрите на джаулите ми пълнят душата :)
Аз съм суматраджия на 160 дж. и всеки път като завъртя врътката на регулажа на 18 и съм с потни ръце :D ,пък за вас незнаммммм.
Радвам се за всички ви,...и весело посрещанне на празниците :)
 

Карлсон

Потребител
Тая двунога на Липърс няма да стане, Димо, ще иска малко побългаряване, ти отдолу на пушката уивър база нямаш... И не искаш на кожуха на цевта да я закачиш, както са двуногите във ВИП-а... Ще видя като се пооправи времето да я измислим тази двунога някак...
 

old shatterhand

Потребител
Стават Липърските двуноги, но схемата е друга за да се пригоди, взима се точно такава за цевта , но се закрепя след ложата. А този регулатор е безумно скъп, за същите пари се взима регулатор с бутилка...
 

Djack

Редовен Потребител
Тая двунога на Липърс няма да стане, Димо, ще иска малко побългаряване, ти отдолу на пушката уивър база нямаш... И не искаш на кожуха на цевта да я закачиш, както са двуногите във ВИП-а... Ще видя като се пооправи времето да я измислим тази двунога някак...
За кожуха нямам проблеми да я закача друже! Не съм се изразил правилно, исках да кажа, че не искам да е със скоба! Иначе имам "лястовича опашка" долу на кожуха, тая тринога, като я гледам е точно за такъв монтаж, стига да не е по-различен размера!
Поздрави!
п.п. Айде, чакам да се обадиш, че сам не ми се стреля! ;)

Стават Липърските двуноги, но схемата е друга за да се пригоди, взима се точно такава за цевта , но се закрепя след ложата. А този регулатор е безумно скъп, за същите пари се взима регулатор с бутилка...
Би ли ми дал някой линк, че съм мераклия за редуктор? Благодаря предварително! :cheers:
 
Последна промяна от модератор:

anibis

Редовен Потребител
Свържи се с Румен/скандало/ той ще ти изработи външен редуктор.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги, ако някой може да направи външен редуктор с манометър и връзка за зареждане за Кондор на цена под 260 лева браво и поздрави. Дал съм линка на колегата, защото съм имал Кондор и знам, че тази пушка и трябва редуктор. Ако някой изработи по изгодно ще е супер.

А двуногата на Липърс, ако е за 22 милиметра база има адаптери от 22 към 11 мм.
 
Нагоре