От нищо... нещо

dberov

Редовен Потребител
Рачо, нашите стойки в горната част са с форма на чекмедже направени от 3мм ламарина и в задната час слагаме мишената а вътре в "чекмеджето" ще стои този модул. Така първо ще осветява мишената добре и второ ще е предпазен от прострелване от дебелата ламарина. Сега изпробвах лампата но направих още едно подобрение, сложих алуминиево фолио зад лентата да отразява по добре и се вижда перфектно. Тази LED лента която купих е най скъпата която имаше в магазина 10.40лв метъра а най евтината мисля че беше 2.30 за метър. Тая на 30см има толкова диода колкото евтината на един метър. ;)
Ето снимките след последния тест, първата е при осветена стая и правена със светкавица а другите са в пълен мрак.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Аз слагам 1 челник със зум да осветява от около 1-1,5м - мързелива работа . Ама това е направо профи - само дистанционно му липсва , с него става и за тренировка бърза стрелба .

Митак , ако приемаш съвет : смени лентата с такава с по-малко келвини
 

dberov

Редовен Потребител
Дали ще е челник или фенерче все тая, имаме и до сега стреляхме така но държи 4-5 часа след което светлината намаля и иска презареждане.
И аз обичам по топло бяло и исках лента с по малко келвини но нямаше в този магазин.
По принцип си падам по калпазанските джаджи, намерих доста компактни мобилни модели в нета но от снимка не мога да разбера как светят затова отидох в магазина за осветителни тела където имаше такива и ги пробвах но не вършат работа.
http://www.ebay.com/bhp/led-work-light-rechargeable
Тия с кръглите диоди всички светят в луминисцентно бяло и насочват светлината а не я пръска равномерно по мишената затова направих този модул. Единствения който ми хареса, свети силно и в топло бяло е този http://www.ebay.com/itm/COB-LED-Rec...ch-Work-Light-Magnetic-End-Dual-/400877620072 но пак иска зареждане след 4-5 часа а и цената му е десеторна.
 

lynx

Редовен Потребител
Тези които им дават 4-5 часа светене винаги вътре са с най-евтините възможни батерии, които се сменят лесно.
Наскоро "поправих" един подобен.
Като нов светеше 3 часа, сега със зарядни батерии GP от магазина два пъти го изтествах и кара 12 часа и 45 минути :p
 

dberov

Редовен Потребител
Днес изпробвах осветителното тяло и работи безупречно, включих го в 14 часа и стрелях до 22 часа като до края свети без да клекне.
Ето снимки.
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG
 

dberov

Редовен Потребител
Често стрелям през камера и ако слънцето е в страни или зад мен прави проблясък в задната леща което се отразява на видеото и реших да си направя сенник на камерата.
Използвания материал е изолация за PVC тръби, купих 2 метра за 3лв. и след като видях че върши работа в последствие направих и един наочник който ще ползвам при нужда.
От същия материал отрязах едно парче което залепих с двойно подлепващо на цевната кутия и стана много компактен набузник.

п.п.

Между другото осветителния модул който направих го намерих да свети в багажника, забравил съм да го изключа преди две недели и още грее с пълна сила.

DSC04740.JPG DSC04741.JPG DSC04743.JPG DSC04742.JPG DSC04744.JPG DSC04747.JPG DSC04738.JPG DSC04736.JPG DSC04739.JPG DSC04730.JPG DSC04732.JPG
 
Последна промяна:

Bee Varna

Потребител
Беров, решил си ми вопроса за осветяване на чакалото за чакали, без да го знаеш че ми трябва, ха, ха, ха!!!
41ab7a149ea64826cb0a295e8d93a23f.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 

dberov

Редовен Потребител
Стана случайно Вячеслав, както повечето хубави неща!

п.п.
Не забравяй моля те за тия модератори от Русия.:cheers:
 
Последна промяна:

ECTOMORPH

Потребител
Здравейте колеги. :)
Докато се шматках из Декатлон зърнах едни постелки за упражнения... като шалте за палатка са.
Та, от това нещо взех, че си уших възглавничка. Снимки няма да качвам, изпълнението не е сложно, нито е нещо красиво на вид.
4 левчета струва и има материал за две възглавнички. Ниско бюджетно и върши работа.
Прегъната на 4 и зашита здраво обира добре неравности и стои стабилно.
Недостатъка е, че е твърде лека и ако духа много вятър... досещате се. :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Само на виждам как си захванал към оптиката или към монтажа?
Има трети монтажен пръстен на тубуса на оптиката който вместо на релсата на цевната кутия, е извъртян на 90 градуса и захапва алуминиевата релса. Хитро е измислено :bravo::cheers:
 

рангел

Потребител
IMG_20150502_183353.jpg IMG_20150502_171942.jpg IMG_20150502_183353.jpg Един чашкоуловител в почивните дни. Май не съм направил нещо както трябва или идея с нещо да се напълни. На вид го докарах на здравина също но не винаги си изпълнява предназначението.
IMG_20150502_183353.jpg IMG_20150502_171942.jpg IMG_20150502_171936.jpg
 

рангел

Потребител
Добре де на Динко не видях тръба. То не ми пречи да го преработя набързо горе долу схванах идеята на тръбата тъкмо и крачета да му сложа. После проба и тогава боя :)
 
Нагоре