ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

azzaro

Потребител
Рачо,има една снимка на тази пушка на която се вижда износване някакво на кожуха в предната част,много прилича да е алуминиев кожух/не съм сигурен/.Все пак тя е по-нова като производство от моята и е модел за деца и подрастващи,може поради тази причина да има разлика.Но със сигурност моя и на Васко кожусите са стоманени,утре ще щракна една снимка с магнит на моята пушка.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Не знам за другите, но моята е алуминиева.
Магнит не я лови - това е проверено отпреди да си пишем тук и преди да задам въпроса за лепене.
Да моята е джуниър - малко по къса и вероятно по-лека.
Имам и 602 която си е стоманена - както вече писах.
 

lynx

Редовен Потребител
602 не я мислим, тя си е компресьонка и е друг клас.
Джуниъра може да са го олекотили за дечурлигата, да може да държат пушката по-лесно. Може и приклада да е скъсен.
А може и по-късно произведените да са ги правили с по-лек кожух, някаква сплав, не е задължително да е алуминий.
Виждал съм и няколко Ц60-ки у нас, всичките са със стоманения кожух, то си личи от пръв поглед метала.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Пушката на Freeman е FWB C63 - това се води джуниър версията на C62 и за да е по леко на младежите приклада отзад е една идея по къс и лек и за да е балансирана кожуха е алуминиев. Общо взето Ц63 е много удачна за конверсия ПЦП 16 дж и ще е по лека и удобна. (пушката е и много рядка)На практика повечето части са идентични с на P70 като гледам диаграмите и парт листите (без редуктурната част) просто Ц62 и Ц63 са си без редуктор заради CO2.
 

didarai

Редовен Потребител
Не намерих снимки на тая пушка и цев в кожух , да видя ква е , но ако има "месо" няма да е зле да има винтове или да се "резне" една лястовича опашка . Може ако позволява приклада и некви осмици да се измислят. Ако пък няма да ти пука за оптиката и само лепило да е .... .Иначе наистина лепят много яко двукомпонентните. На мен до сега с такова залепено , не ми се е случвало да се разлепи .
 

FreeMan

Редовен Потребител
FWB имат Junior модели С60 и С63, като в С63 се използват части от С62.
Номерата от взрив схените им съвпадат. Нищо чудно да са използвали част с щампа C62.
За справка: http://www.feinwerkbau.de/en/Service+Download/Exploded-drawings
http://www.feinwerkbau-versand.de/products.html

didarai - още не съм го купил, но най-вероятно ще е Бизон двукомпонентно за метал. Имах такова някъде и не мога да го намеря! Много ме е яд. Както и да е, ще се изръся 15лв. По кофтито е че ще трябва да се жули кожуха за да хване здраво, че оптиката ми е скъпа и в двата смисъла :) А както обичам да си нося пушките за оптиките...
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ако кожуха е с дебела стена, предполагам че няма да е проблем да се направи с лястовича опашка + Щаерска шина, ето как стои в готов вид:
5823167.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
За тази гимнастика ми трябва прецизна фреза с читав фрезист, а такива в двумилионна София трудно се намират :wall:
Мисля си един друг вариант, но това може да стане при бай стругар...
 

didarai

Редовен Потребител
Не е чак толкова страшно . Стига да не е някоя разлопана фреза набор . А и кво може да стане ?Да сбърка някоя десета и да одраска цевта отдолу , а ако нещо обърка ...така или иначе ще лепиш. То даже не ти трябва дълга лястовича опашка , а два по два къси тигела . Все накрая ще успее да направи 2 читави чифта :) .
Шегата на страна , не е чак толкова трудно , еле като се внимава .
И още един вариант .Отдолу релсата или монтажите се пряват да полуцилиндър да легнат върху кожуха и с напречни щифтове (1 мм) . Може да се нареже релсата и после след базиране по цевта .
Аз бих заложил направо на нарязването на лястовичата опашка върху кожуха (че и цевта) , но не до края на кожуха , за да не цъвне .
 

Attachments

  • 2222.jpg
    2222.jpg
    23.1 KB · Прегледи: 21
Последна промяна:

old shatterhand

Потребител
Хубуу де, откакто има припой за алЮмин и разни сплави, за какво са нужни такива лепила ?
 

lynx

Редовен Потребител
Като го запоиш и се изметне от жегата (дори и мъничко), шса сетиш що не е добра идея да поиш цеви ;)
Може би ще е най-лесно да се направи отделен детайл, като на АА S200 и Чезетките-200, но доста по-дълъг.
Нахлузва се на цевта и с 6-8 стопорни болта се фиксира към цевта, не би трябвало да мръдне.
s200.jpg
 

FreeMan

Редовен Потребител
Да това мислех и аз като на АА S200 - от стомана защото станиците отдолу и отгоре ще са кного тънки, отдолу за да влезе, отгоре за да не вдига нивото.
Не е нужно и да е много дълго, но само за един монтаж.

За припой го мислех но не знам дали е само набита цевта или има и нещо друго, та не искам да се заигравам.
 

lynx

Редовен Потребител
Old Shatterhand, при моделите Ц60 е Ц62 кожуха е набит върху цевта, най-вероятно и при Ц63 е по същия начин и не може да се извади.
Като тръгнеш да поиш, освен шината и кожуха, ще напечеш и цевта.
Ако при запояването резултата не е перфектен от първия опит-имаме голям проблем!
Промените ще са невъзвратими, а и не се знае едно по-сериозно нагряване как ще се отрази на цевта.
 

Dominus

Редовен Потребител
Всички тия Фатки с поене и лепене не ми се струват сериозни.
Какъв е проблема да се резне една къстъм релса? Може долната част да е отворен цилиндър и да се нанизва на цевта, а горната страна да е лястовича опашка.
 

old shatterhand

Потребител
Ако при запояването резултата не е перфектен от първия опит-имаме голям проблем!
Промените ще са невъзвратими, а и не се знае едно по-сериозно нагряване как ще се отрази на цевта.
Аз предложих, не съм препоръчвал. Цевта нищо няма да и стане ако се пипа внимателно, друг е въпросът колко естетически добре ще е едно подобно творение.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Цилиндъра е отлична идея ако намеря точния размер за да не се реже. Иначе шина съм взел от най тънките за да е поне на нивото на другата релса.
Външния на облечената цев е 19.6мм
Отстоянието между долния детайл и кожуха е 1.15мм.
Долния детайл може да се пристърже да се отвори още място, но това само ако се стигне до там.

Ето за това говорех че го мисля: aas200.jpg
При Армса е под милиметър а е доста стабилно.
 

azzaro

Потребител
Хей, ако бяхте погледнали моята или на Васко пушките нямаше да изпишете две страници че да откриете топлата вода.Със сигурност може да се измисли по-елегантен вариант но за сега този поне работи повече от две години при мен. Армс и CZ са го измислили преди много време.
 
Нагоре