Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

YzF

Потребител
Вече правят и големи калибри в 7.62 и 9мм , но май още ги няма в БГ
 

lynx

Редовен Потребител
Засега никъде не срещнах сигурна информация, кой и къде прави на Бай Хасан цевите за големите калибри.
Не ми се вярва да си ги правят сами.
 

nikanim

Новодошъл
Здравейте, интересувам се от размери на най-малкия о-ринг на оста на третата степен на помпа FX (HILL, hatsan), вътрешен диаметър и дебелина на сечението на о-пръстена. Благодаря предварително!
 
Последна промяна:

bateelmo

Потребител
Пръстена е 3x1.5 но по добре работи 3x1.78 Имаи в предвид че трябва да са по твърди дурометър 90 при 70 за нормалните. В противен случаи ще сменяш пръстени доста често .
 

xpresident

Редовен Потребител
Моля за съвет относно рперазхода на въздух на ат44-10. Когато купих пушката (нова) правеше 20 изстрела от 200 до 100 бара. Отхлабвах няколко пъти пружината на ударника. След първите 3 пъти се увеличаваха изстрелите от 200 до 100, силата на пушката чуствително намаля, вече не гърми оглушително. После обаче отхлабих още, падна скоростта, попаденията на 30 метра се преместиха 5-6 см надолу в мишената, но не мога да направя повече от 30 изстрела с едно зареждане. Четох назад във форума за евентуален проблем с вилката, пробвах да отвия цилиндъра след изстрел при натиснат спусък, не се чува щракване. Дали е от пружината на БК или може да е нещо друго?
 

dberov

Редовен Потребител
Дали е от пружината на БК или може да е нещо друго?

За 100 бара 20 изстрела :eek:
Натегни пружината на БК или я замени с по корава, от там е трябвало да започнеш а не със сваляне на скоростта от пружината на ударника.
 

sts1969

Редовен Потребител
Моля за съвет относно рперазхода на въздух на ат44-10. Когато купих пушката (нова) правеше 20 изстрела от 200 до 100 бара. Отхлабвах няколко пъти пружината на ударника. След първите 3 пъти се увеличаваха изстрелите от 200 до 100, силата на пушката чуствително намаля, вече не гърми оглушително. После обаче отхлабих още, падна скоростта, попаденията на 30 метра се преместиха 5-6 см надолу в мишената, но не мога да направя повече от 30 изстрела с едно зареждане. Четох назад във форума за евентуален проблем с вилката, пробвах да отвия цилиндъра след изстрел при натиснат спусък, не се чува щракване. Дали е от пружината на БК или може да е нещо друго?
Здравей! Не се познаваме още и от прочетеното до сега, явно не знаеш какво и как трябва да се направи по пушката. Ще е хубаво да дойдеш на някоя сбирка когато се поправи времето и да "обменим информация". Жалко е че липсва задружност и организация във Варненската "група" и сбирките са доста редки.
 

xpresident

Редовен Потребител
За 100 бара 20 изстрела :eek:
Натегни пружината на БК или я замени с по корава, от там е трябвало да започнеш а не със сваляне на скоростта от пружината на ударника.
Свалих БК, пружината не виждам начин да се натегне, явно трябва нова, по-твърда. А тази пластмасовата втулка набита ли е или с резба? Гледах назад във форума на снимка че е с резба, но не ще да се отвие, ако я хвана силно ще се деформира.
 

dberov

Редовен Потребител
Значи си с оригиналната пластмасова тапа, трябва да си направиш нова на резба за да можеш да натягаш, ще ти трябва и хроно да можеш да си измериш платото и т.н.
Послушай Светльо, ако не си в час най добре се виж с някой колега да ти помогне защото пак започват въпроси и отговори писани незнайно колко пъти.
 

sts1969

Редовен Потребител
Внимателно с въртеливи движения с клещи и подпъхване на плоски отвертки под нея и се вади, не е на резба. После в дупката се прави резба 12мм. и на стругар се прави сходна такава тапа с резба за да може да се постави в клапана много по-корава пружина. Пластмасовата втулка не може да задържи по-коравата пружина, ще изкочи. Моята нова пружинка е толкова корава, че аз с пръсти не мога да натисна иглата отпред (при празен резервоар) без да си пробия кожата, натискам я само ако я подпра на масата. В момента не виждам смисъл да я вадиш без да имаш готова тапа и пружинка :cheers:
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Внимателно с въртеливи движения с клещи и подпъхване на плоски отвертки под нея и се вади, не е на резба. После в дупката се прави резба 12мм. и на стругар се прави сходна такава тапа на резба за да може да се постави в клапана много по-корава пружина. Пластмасовата втулка не може да задържи по-коравата пружина, ще изкочи. Моята нова пружинка трябва да е толкова корава, че аз с пръсти не мога да натисна иглата отпред (при празен резервоар) без да си пробия кожата, натискам я само ако я подпра на масата. В момента не виждам смисъл да я вадиш без да имаш готова тапа и пружинка :cheers:
Благодаря за изчерпателния отговор. Пружина предполагам от Микромакс трябва да търся. Каква точно, може ли някой да каже? Между другото колега, виждам че си от Провадия, ако не е проблем да прескоча до там да се запознаем, сигурен съм че ще ми дадеш полезни съвети.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Засега никъде не срещнах сигурна информация, кой и къде прави на Бай Хасан цевите за големите калибри.
Не ми се вярва да си ги правят сами.

Вие съвсем за мезе я взеехте таз "фирмичка" Hatsan ,оставаше и някой друг да им прави цевите. Hatsan правят много добри помпи и автомати,тактически и ловни.Голямата цев се прави по-лесно , а големия калибър е по-устоичив на въздеиствие от въздушни маси и тнт.

Силно се надявам скоро някой да напише "купих си биг борето на хатсан" и да сподели резултати.
 

lynx

Редовен Потребител
Вие съвсем за мезе я взеехте таз "фирмичка" Hatsan ,оставаше и някой друг да им прави цевите. Hatsan правят много добри помпи и автомати,тактически и ловни.Голямата цев се прави по-лесно , а големия калибър е по-устоичив на въздеиствие от въздушни маси и тнт.Силно се надявам скоро някой да напише "купих си биг борето на хатсан" и да сподели резултати.
Те ако им бяха толкова прекрасни цевите, нямаше да се хвалят че на АТ и ВТ слагали понякога и Л&В цеви.
Повечето колеги, които ходят по състезания с Хасани са със сменени цеви, защо ли?
Имат хубави и читави бройки, но има и вероятност като купиш Хасан, цевта да е чеп и ако не подлежи на оправяне-купуваш нова.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Отбиваш темата , няма значение колко са качествени, а ,че те си ги произвеждат. И цевите на който пише LW мисля ,че са си техни, просто по-качествена изработка,може и да греша,не съм разглеждал подробно от близо.За състезанията оставаше да ползват Хатсани.....почти най-евтината марка,но не говорим за цена а за производство.

На рали с Dacia ли ще отидеш ? Ще кажеш ,че може да се барне и тя и да бяга, ами и Хатсаните се барат и стрелят :)

Стига с излишни спорове,незнам как можа да го напишеш това :)
без лоши чувства Lynx !!!!!!!!!! просто този коментар не го очаквах :)
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
LW са едно, на хатсан L&W са нещо друго.
Хатсаните стрелят и без да се барат, обаче не улучват. Но нека не говорим за единични бройки при създаването на които звездите се подредиха. Не знам дали има хатсан печелил бенчрест състезание
 
Нагоре