ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

falcon88

Потребител
Аз мисля да го пробвам за мазане на дамаскови или други ръждаеми остриета. Изглежда по - добър вариант от ленено масло. Мерси за идеята :)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Колеги, кое най-надеждното решение за лепене на алуминиева релса към алуминиево облечена цев?
Не знам дали Бизона или от тези епоксидните лепила са достатъчно здрави или има нещо по-надеждно.
Пушката е ПЦП, но трябва да държи на опън и да е здраво.
D71_9971.jpg D71_9972.jpg D71_9974.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
За да е здраво свързването е нужна добра адхезия на двете повърхности. Ако двата детайла са анодирани не е проблем. Бизоните са достатъчно здрави. Най-обикновено епоксидно лепило ще свърши същата работа.
 

lynx

Редовен Потребител
Тая цев на снимката въобще не ми прилича на облечена с алуминий o_O
По-скоро е оригиналния 3 килограмов кожух, набит во веки веков върху цевта на Федербала Ц62.
 

FreeMan

Редовен Потребител
А от какво е кожуха?

Мислех си и 3-4 някакви самонарезни болтчета за 2мм да захапят за всеки случай.
 

lynx

Редовен Потребител
Некво тежко жеуезо/стомана някаква/ е и няма махане от цевта.
С Кирето-Азаро от години го умуваме, какъв ще е най-безболезнения начин да ампутираме тоя кютук от цевта и да се замени с дуралова тръба.
Ако ти набереш смелост и го изрежеш някакси, подсказвай за правилния начин :rolleyes:
Като свалиш цевта, ще видиш че не е много фасулска работа.......
 

Vladimirchik

Потребител
20150324_155629.jpg 20150324_165022.jpg 20150324_165013.jpg 20150324_155659.jpg

Стигнах до тук с разглобяването и мисля че се оправиха нещата

Тумблерите работят и в двете посоки но незнам дали не мърда цилиндъра при отката на ГП предстои да провера
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Колеги, има ли модели на Аншуц и Файнвербау в бенч варианти които фабрично да идват 16 джаула?
 
Последна промяна:

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Aншутц имаха май 2020 в 16дж. може да го търсиш втора ръка.
Файнверкбау в момента 800.
Нямат специален бенч приклад, но им се прикрепя на релсата отдолу приставка за бенч.
 

lynx

Редовен Потребител
Харесал съм си една оптика Липърс! Има ли начин да се познае дали е от Алиекспреса и ако е от там, ще има ли разлика с такава купена примерно от наш магазин? Става въпрос за тази обява: http://bazar.bg/обява–9086416/оптока-за-пушка-leapers-utg-6-24x50-full-size-ao-mil-dot-rgb-zero-locking
Джак, тази оптика е от ниския клас и не ми се вярва да има ментета на ментетата.
В никакъв случай това не означава, че оптиката е лоша-напротив.
Имал съм такъв Липърс и за парите си е идеална, работеше много добре и дори на външен вид е изпипана.
Колегата който я купи от мен я е качил на доста мощна пружинна пушка и Липърса е все още жив :), може и да е въпрос на късмет....
 

sts1969

Редовен Потребител
Точно в това е въпроса...всичко опира до късмет. Ако имаш съмнения...си вземи от линка на Анди за 370лв. по-висок клас:cheers:
 

venovr

Новодошъл
Колеги, знете ли човек от Враца или в близкия регион,който може да ми почисти и сложи ГП на хасана 125.
 

lynx

Редовен Потребител
То май от целия форум остана само Митака-101(София), който да изработва/монтира ГП и да прави профилактики на пружинни пушки.
 

venovr

Новодошъл
Да знам за него, но ми е далечко, най вероятно, ще си карам с пружината и, ще си я почистя сам.
 

Plamenf26

Потребител
Всички Leapers-и се правят в Китай, справка тази статия, която отбелязва голямата новина, че от 2015 ще започнат производство на оптики на територията на САЩ.
http://www.pyramydair.com/blog/2015/01/2015-shot-show-day-2/

Разликата е, че за китайските стоки има 1-во, 2-ро, 3-то и т.н. качество на съответната цена и получаваш това, за което си си платил.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Разликата е, че за китайските стоки има 1-во, 2-ро, 3-то и т.н. качество на съответната цена и получаваш това, за което си си платил.
През ръцете ми са минали няколко Лийпърса и един център-поинт (друг бранд на Лийпърс).
И в момента съм с такава на булпапа.
Всички бяха с отлична изработка и без никакви забележки.
Купувал съм ги от всевъзможни места...
 

FreeMan

Редовен Потребител
Тая цев на снимката въобще не ми прилича на облечена с алуминий o_O
По-скоро е оригиналния 3 килограмов кожух, набит во веки веков върху цевта на Федербала Ц62.

Тази цев на снимката точно е облечена в алуминий.
602 със сигурност е със стоманен кожух!
 

Plamenf26

Потребител
През ръцете ми са минали няколко Лийпърса и един център-поинт (друг бранд на Лийпърс).
И в момента съм с такава на булпапа.
Всички бяха с отлична изработка и без никакви забележки.
Купувал съм ги от всевъзможни места...

И аз имам няколко. Не случайно на всяко питане за оптика за ПП отговаряме с Leapers с фиксирано увеличение или от TS серията. За парите, които струват са идеални, за тези цели /ПП/. А стане ли въпрос за спорт - производителите са други и цените също. Получаваш това, за което си си платил. Нямам нищо против китайските стоки. Имам Метеор АР1000, но никога не бих си купил Б2 или Б3. И трите са китайски, но с това приликите се изчерпват.
 

lynx

Редовен Потребител
Тази цев на снимката точно е облечена в алуминий.
602 със сигурност е със стоманен кожух!

Тато, твоята Ц62-ка да не е някакъв спешъл алумин едишън? :rolleyes:
На Азаро и на Васко са с тежкото жеуезо.
Киро обеща довечера като се прибере да качи снимка със залепен магнит в предната част на цевта, за да повярваш! :D
На Васко Ц62-ката беше при него за "пълна промяна" и той ме увери, че и Васковата е с "чугунената гад" върху цевта.
Мерил ги е на ел.везна двете пушки, всичко е еднакво с изключение на една желязна шина в приклада, която се маха.
 
Последна промяна:
Нагоре