КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 09-10.05.2015 г.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Към днешна дата 30.03.2015 г. са се записали за участие вече 19 човека.
За клас "международен" - 15 човека.
За клас "до 45 джаула" - 4 човека.
Участниците са разпределени в стрелкови двойки, които ще бъдат публикувани 2-3 дни преди състезанието тук в темата.
Конкуренцията е добра към момента.
 

old shatterhand

Потребител
A в мощния клас, ще има ли задължителни изисквания към пушките освен джаулите ?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не. До 45 джаула до .22 калибър. Друго няма. В архив "Минали мероприятия" може да видиш още в темите за старите състезания "Балкантрейд"
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Не. До 45 джаула до .22 калибър. Друго няма. В архив "Минали мероприятия" може да видиш още в темите за старите състезания "Балкантрейд"
Друго няма.....E, разбира се без електронни устроиства за мерене на вятър и дистанция
 

andi

Редовен Потребител
Що бе Анди никого не караме на сили да участва. Някъде да си прочел, че е задължително участие, че агитираш хората да не участват. Идеята е да се видим и чак тогава да постреляме. Мисля, че на повечето хора има харесва да се видим.
Вече пет годни го провеждаме това състезание и който е пожелал е идвал в това число и ти и взе едно трето място.
И да добавя никъде не сме обявявали не ограничен клас. Класа е "До 45 джаула"

Искам да се извиня на организаторите на Балкантрейд :-[:-[:-[
Предишния ми пост явно беше погрешно разбран и едностранно интерпретиран , затова го изтрих .
Той беше по-скоро продължение на разговор с колега .
Смятам , че Балкантрейд е едно от най-организираните и заслужаващи състезания на който съм бил . Ентусиазма на организаторите е огромен , дава резултат и е достоен за уважение . Мястото (в средата на БГ , да е удобно на всички ) също е много сполучливо , и това си личи по голямата посещаемост .
Да , взех 3то място на Балкантрейд , и това беше последното състезание по ФТ на което бях като състезател . Дори нарочно след това смених оптиката си с неставаща за ФТ , за да не се изкуша отново .
Ако успея да обясня защо взех това решение , може да разберете предния ми пост :
Разбрах , че ФТ трасе наредено по правилата като разстояние , УЗ и мишени си е за 16 дж . И ФАК пушки не са за там . Понеже навремето се състезавах с автомобили правя аналогия как от мерак се пускахме с колите на картинг писта "Лаута" и как картингите идваха на нашата писта в Калояново . И колко безсмислено трагично завърши това .
Какъв е смисъла да минеш ФТ трасе с ФАК ? Ще трябва ли да определиш точно метрите - не ! Ще трябва ли да следиш внимателно вятъра по цялото трасе - не . Ще трябва ли да отчиташ инклинацията - не ! Ще трябва ли да си знаеш траекторията до метър , да си знаеш корекциите за температура и надморска височина - не ! Ще може ли да наречеш себе си състезател по ФТ - не !
Тогава защо ?
За да има коментари към колеги с ФАК как са трошили мишени ? Или как в рейтингово състезания мишена не е работила коректно заради "тези ФАКове" . И как щото си ФАК и си много опасен и е било грешка да те пуснат по трасето като си закъснял за брифинга за безопасност - нищо че караш от София и че това ти е 20то състезание ? Или защо организаторите да се съобразяват кои мишени къде да слагат за да пада и от 16 и от
ФАК ?
Има ли смисъл да си разваляш отношенията с колегите за да се пуснеш по трасе което не е за ФАК . Англичаните закона им ги ограничава до 16 дж и ФТ е направено да е интересно за 16ки . С ФАК по трасе за ФТ си малко "като слон в стъкларски магазин" !
С удоволствие ще се състезавам ФТ отново когато сменя пушката с 16ка ! Дотогава ще се радвам на колегите като зрител .
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Аз като го изчетох горното и помислих, че Факовете винаги свалят 50-те мишени и е безинтересно.
А то като се погледнат резултатите и излиза друго, за никого не е безинтересно или лесно.
Давайте го малко по-ведро :cheers:
 
Последна промяна:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Анди, благодаря ти за поста. Нека забравим кой какво е писал. Важното е когато се видим да ни е весело и да изкарваме приятни моменти с хобито.
Ще се радвам, ако дойдеш на "Балкантерйд".
Ограничението което наложихме до 45 джаула и калибър до 5,5 наистина е заради инвентара.
Но винаги се радваме когато идват нови колеги в 45 джаула. Идеята на състезанието е да има посещаемост и да е интересно на всички. Да няма деление на хората.
Лично аз забелязах, че почти всяка година след "Балкантрейд" двама или трима човека от клас до 45 джаула преминават в клас международен.
И тази година е така.
Пак казвам идеята на Мускетарите е да се обединяваме, а не да се разединяваме, за това го правим и това състезание.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Анди чест ти прави поста!

Колкото до факовете - те си имат своите предизвикателства и въобще не мога да се съглася че няма съобразяване с вятър, инклинация, разстояния и траектория, надморска височина и температура... напротив. Понеже се пренебрегват затова факовете са много назад като резултатност в крайното класиране.
Вятъра влияе много и на .22 като по голям като площ проектил. Инклинацията също поради тежестта, както и разстоянията. Като прибавим и откат и качеството на самите пушки, оптики и проектили - 16ките със сигурност са по прецизни.
Най-вече разликата е в стрелците - несъмнено тези с 16-ки са по добри от нас с ФАК-овете.
Постоянните тренировки и познаването на оръжието си казват думата.

Колкото до моят избор - стрелям с каквото ми харесва и обичам. Ако вляза в изискванията отивам да се забавлявам, ако не - не.
Един ден ще се пробвам и аз в 16j, но когато прострелям пушката и поне малко потренирам с нея :).

Нека състезанията да запазят и забавния и разтоварващ елемент иначе започват напреженията.
Поздрави на всички!
 

братушка

Редовен Потребител
Вятъра влияе много и на .22 като по голям като площ проектил. Инклинацията също поради тежестта, както и разстоянията.
Реших просто да вметна: нито вятъра, нито инклинация преяко зависят от маса и площ. Те зависят от БК. По-голям БК - по-малка зависимост.


Помислих си, че досега не бях виждал ФАК поне оптика да има като за истински ФТ. За различните му там специални ложи, куки на затилъка, хамстери да не говорим.
Незнайно защо хората започват да мислят за тях вече след като купят пушка 16-ка. :-[
 

FreeMan

Редовен Потребител
Вече не е за тук, и без да се заяждам но БК-то от какво се определя?
 

братушка

Редовен Потребител
Не искам да има спор тука.
БК - комбинация от площ, масса и форма.
По-сложно е от просто: по-голяма площ - по-голямо изместване. Всъщност страничното изместване зависи от челното съпротивление и ъгъла на атака на вятъра. Страничната площ въобще не е важна (ако нея имаше предвид ти).
 

Dominus

Редовен Потребител
Реших просто да вметна: нито вятъра, нито инклинация преяко зависят от маса и площ. Те зависят от БК. По-голям БК - по-малка зависимост.


Помислих си, че досега не бях виждал ФАК поне оптика да има като за истински ФТ.
Не си гледал внимателно. Върни се на миналогодишния бакантрейд.
Иначе за останалото си прав. Най-много ми липсваше хамстера. На мен 16-ката ми се превърна в краста и фак не съм хващал от близо година.

Адаш, пиши ме и мен макар, че е твърде рано за да знам дали ще съм свободен.
Павел Великов, 16J, Армс 400, цитрон, JSB exact
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ако е речено, ще пробвам да се сгъна в ФТ поза и аз:
Петко Дишкелев, peko, до 45, Вулкан .22, Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP, JSB 1.03
 

ivofox

Редовен Потребител
Колкото до факовете - те си имат своите предизвикателства и въобще не мога да се съглася че няма съобразяване с вятър, инклинация, разстояния и траектория, надморска височина и температура... напротив. Понеже се пренебрегват затова факовете са много назад като резултатност в крайното класиране.
Вятъра влияе много и на .22 като по голям като площ проектил. Инклинацията също поради тежестта, както и разстоянията. Като прибавим и откат и качеството на самите пушки, оптики и проектили - 16ките със сигурност са по прецизни.
Най-вече разликата е в стрелците - несъмнено тези с 16-ки са по добри от нас с ФАК-овете.
Постоянните тренировки и познаването на оръжието си казват думата.

Колкото до моят избор - стрелям с каквото ми харесва и обичам. Ако вляза в изискванията отивам да се забавлявам, ако не - не.
Един ден ще се пробвам и аз в 16j, но когато прострелям пушката и поне малко потренирам с нея :).

Нека състезанията да запазят и забавния и разтоварващ елемент иначе започват напреженията.
Поздрави на всички!


ПОДКРЕПЯМ КОЛЕГАТА Free Man. ФАКОВЕТЕ СЪЩО СЕ ВЛИЯЯТ ОТ ВЯТЪРА И ОТ МНОГО ДРУГИ СТРАНИЧНИ ФАКТОРИ. А ЗА НИСКИТЕ РЕЗУЛТАТИ МОГА ДА КАЖА .ЧЕ ПОДЦЕНЯВАМЕ (ВКЛЮЧИТЕЛНО И АЗ).СЛАГАМЕ ЕВТИНИ ОПТИКИ НЕПОДХОДЯЩИ ЗА ФТ.ПРИМЕРНО МОЯТА НЕ МОЖЕ ДА ОПРЕДЕЛИ ТОЧНАТА ДИСТАНЦИЯ ОТ 40-ДО 50м. А ТАМ ИМА НАЙ МНОГО КОРЕКЦИИ. МЕРИШ Е ЧЕ Е НА 40м А МИШЕНАТА ТИ Е НА 48 И СЛЕДВА ГРЕДА.ИЛИ СЕ СЕ СТРЕЛЯ В ВЯТЪР БЕЗ ДА СЕ ПРАВИ КОРЕКЦИЯ УЖ ЧЕ ПУШКАТА БИЛА ФАК,ДА АМА НЕ . СЛЕДВА СТРЕЛБА И ПАК ПРОПУСК ЗАРАДИ ВЯТЪРА. И АЗ СЪМ СЕ ЗАМИСЛИЛ ЗА 16 дж.
На 16 дж. според мен има много повече предимства и плюсове.Първото е спусъка(сравнение с моята,при мен е доста твърд),след това никакъв откат,при фака пушката скача.При спортните пушки се слагат хамстери,затилаци,скоби...От поза прав само като е хвана пушката ,ми то не мога да мръдна все едно стрелям от фт поза седнал.Тези дребни ,но важни неща се поропускат при факовете и от там и по слабите резултати.
 
Последна промяна:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Към днешна дата записаните са 22-ма човека. Вече има записани 5 човека в клас "До 45 джаула", така, че ще има награждаване и там, което ме радва. Дано има още които да се престрашат и да се запишат в този клас, за да стане конкуренцията още по-силна.
До състезанието остават още 36 дена, така, че очаквам още желаещи за участие.
Записалите се вече за участие да наблягат на тренировките.:cheers::lol:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ако организаторите ме допуснат до състезанието след почти година "суша" по отношение на досега ми с пушка, ще участвам :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Щом отговаряш на изискванията на организацията винаги си добре дошъл.
Сега приказваш така, но като вземеш призово място ще видим какво ще говориш.:cheers:
За предварителна записва ще трябва да попълниш формата.
Ще я очаквам
 
Нагоре