Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Купувачът е длъжен да уведоми пушката в РПУ по местоживеене в 14 дневен срок. Продавачът е длъжен да извести за продажбата в РПУ, където е била уведомена от него пушката. За него срокът е едноседмичен.
Не е по местоживеене а по постоянен адрес. Тоест адреса от личната карта. Местоживеене може да бъде и настоящ адрес, но не става за уведомяване.
 

petkof

Редовен Потребител
Аз знам че при покупка срока е 14 дни за уведомяване. Според мен върви си я регистрирай в този срок.
Всъщност shstanchev е прав.Регистрирай я до 14 дни.В Чл. 54. (2) /първия пост от темата/ пише "придобили оръжие по ал. 1 в друга държава членка, те са длъжни в 4-месечен срок след придобиването да уведомят началника на РУ на МВР",което явно се отнася за страни от евросъюза само.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Всъщност shstanchev е прав.Регистрирай я до 14 дни.В Чл. 54. (2) /първия пост от темата/ пише "придобили оръжие по ал. 1 в друга държава членка, те са длъжни в 4-месечен срок след придобиването да уведомят началника на РУ на МВР",което явно се отнася за страни от евросъюза само.
Баси! Прецаках се да тичам да си регистрирам P12-ката (купих я от Испания). За 4месеца ще и се нарадвам и ще я продам без да тичам до КОС :D
 

sts1969

Редовен Потребител
Между другото, твоята Р12 помня че се оплакваше от ниската и скорост като нова. Имаше ли в документацията и замерени джаули, тест дали е под или над 24J във фабричен вид ? :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Дойде с мощност под 24J. Няма такъв съпровождащ документ указващ мощността на пушката.
Аз си я регнах защото в момента е около 50J. Даже да имаше такава бИляжка пак щях да я регна, за да спазя закона.
Не обичам да се правя на Андрешко!
 

sts1969

Редовен Потребител
Дойде с мощност под 24J. Няма такъв съпровождащ документ указващ мощността на пушката.
Аз си я регнах защото в момента е около 50J. Даже да имаше такава бИляжка пак щях да я регна, за да спазя закона.
Не обичам да се правя на Андрешко!
Аз също бих я уведомил за лично спокойствие, просто се интересувах дали "малките ни жълти братя" дават някакъв документ за измерена сила в Джаули. :rolleyes::cheers:
 

рангел

Потребител
Днес отидох до 1во пловдив. Нямах никакви проблеми с уведомяването , фактурата изобщо не поискаха да я видят като разбраха че съм я купил от турция. Пита ме дали съм я декларирал на границата казах, че не съм и пак нищо. След две седмици ще отида за документчето. Незнам може ли да си я ползвам но хвърлих петдесетина съчми, и ми се появи първия проблем. Мисля да споделя в друга тема
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
фактурата изобщо не поискаха да я видят
Като си уведомявах булпапа SPA P12 КОСаджията каза да донеса пушката да и свери номера, за да ми я запише и Изобще не ме пита откъде и КОГА съм я купил?!...
Незнам може ли да си я ползвам но хвърлих петдесетина съчми
Ползвай си я. Длъжен си да уведомиш, а ползването няма връзка с уведомяването.
и ми се появи първия проблем.
Добре дошъл в отбора на АСАНъ :D:D:D
 

sts1969

Редовен Потребител
Днес отидох до 1во пловдив. Нямах никакви проблеми с уведомяването , фактурата изобщо не поискаха да я видят като разбраха че съм я купил от турция. Пита ме дали съм я декларирал на границата казах, че не съм и пак нищо. След две седмици ще отида за документчето. Незнам може ли да си я ползвам но хвърлих петдесетина съчми, и ми се появи първия проблем. Мисля да споделя в друга тема
Мен пък повече ме интересува какъв е проблемът и :D обикновено са лесни и евтини за отстраняване. :cheers:
 

pavkata_1234

Потребител
Като си регистрирах Бама ,косаджията изобщо не поиска да види пушката! Обаче като отидох за регистрация на ФХ-а ,ми каза ,че трябва да донеса пушката ,фактурата и уведомлението което ми издаде търговеца.....Като я видя (цитирам):"Ееееее, кой туй нещо бе? Баси мамата... " и тям подобни! Явно за сефте виждаше такава!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Качвам тук да го има Заявлението, което се подава в КОС.
Който желае, може и по пощата да си уведоми ВО.
 

Attachments

  • Заявление КОС за ВО.pdf
    111.6 KB · Прегледи: 78

FreeMan

Редовен Потребител
И аз това им разправям на разни колеги...
Става ми смешно когато някой КОС-аджия се е вживявал да иска да види пушки та номера, та калибри, та реакции и че се и заяждал.
Писмо с уведомление и след месец взимане удостоверението за уведомление. Това е.
 

lynx

Редовен Потребител
По последни данни от КОС, през януари 2016 ще се въведе нов единен регистър и ще носим наново всички въздухарки за пререгистрация.
Доколкото разбрах, ще се прави и хронотест на място....

Честит 1-ви Април на всички!
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
ще се прави и хронотест на място....
Не ми е ясно каква ще е целта на занятието?
Какъв проблем искат да решат с това си действие?
Освен, ако не се направи някаква промяна в закона.
Ако пушката ми е продадена за такава до 24 Джаула, аз съответно няма да я занеса. Тогава какво ще мерят?!
А ако отивам да я регистрирам и казвам, че имам пушка над 24 Джаула, със замерването си те какво ще докажат....евентуално, че е под 24 Джаула и не подлежи на уведомяване ли?
Ако няма промяна в закона, това са чисти алабаланици или някой иска фиктивна дейност някаква да отчита.
 

st_beer

Редовен Потребител
Според мен Рачо си е направил 1 -во априлска. Да не забравяме все пак кой ден е днес :cheers:
 

lynx

Редовен Потребител
Май прекалих с размера на шрифта, трябваше да е по-едро за да се вижда по-добре! ;):cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте, имам въпрос: Когато продавам уведомено РСР над 24J , аз на новият собственик какви документи трябва да предпоставя с пушката освен договора за покупко продажба. Знам че моето уведомление трябва да му го дам, но предполагам че и на мен (освен договора) ще ми е нужно при отписването в КОС...тоест оригинал или копие от уведомлението трябва да си оставя за себе си за пред КОС?
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре