Snow Peak AirGun - SPA P12, P10, M10, M11, M10, M20, M22, ......

dberov

Редовен Потребител
отвора на предната тапа е точно 7мм

Мисля че не е от модера но може да се разшири малко изходния отвор на предната тапа, на Вайраухския отвора е 7.5мм.
Аз не можах да разбера направи ли дулна фаска на цевта, ако не си според мен проблема е от там защото при мен беше същата работа с Крикета. Четох че чашките влизат със зор в цевта, това също трябва да се елиминира.
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Ето я предната фаска. Задната е аналогична. Просто е стръгната в началото и толкова!
Чакам Павката от Русе да ми каже кога да му я пращам.
IMG_20150303_121109.jpg P3030461.JPG

А ето я и задната фаска
P3030462.JPG
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Май проблема си е от несъосност, щом при всяко сваляне и качване мести различно. Аз бих пробвал като подложа тънка мека пластмасова шайба опред на цевта. Като натегнеш модера и го свалиш после, да се види дали еднакво е примачкана.
 

dberov

Редовен Потребител
Така погледната фаската нищо не ми говори, погледната с просто око може да изглежда добре но ако я погледнеш под мощна лупа или електронен мироскоп или поне да я снимаш с макро ефект ще се види дали става или е за правене. Според мен първо задължително я изпрати на Павката да и направи фаска и да пипне леглото от задната част на цевта и не пипай нищо друго за сега.

Ето как изглеждаше моята цев преди фаската от разстояние, все едно с невъоръжено око - изглежда добре



А ето същата фабрична фаска снимана с макро ефект - сякаш е дъвкана. Направих нова и започна да ги кове.



 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Мите, и без макро снимка се вижда че фаската сякаш е грезана от полубеззъба китайка :wall:
 

dberov

Редовен Потребител
Може и китайчето да ги прави с шабъра
emoji3.png

То моята цев като е CZ как я виждаш, Китайската фаска може и по добра да е.:D
Затова писах че аз не бих пипал нищо друго докато не се направи дулната фаска (която за мен е задължителна) и леглото в задната част на цевта.
 

dberov

Редовен Потребител
Зумнах две от снимките и лично моето мнение е че тая цев плаче за нова фаска.
Понеже снимките се преоразмеряват при качване ги пускам и като директни линкове където могат да се зумират още чрез лупата която се показва в горния десен край на снимката когато сложите мишката върху изображението.

http://i1149.photobucket.com/albums/o587/dberov/Snow Peak AirGun/2015-03-03_130518.jpg

http://i1149.photobucket.com/albums/o587/dberov/Snow Peak AirGun/2015-03-03_131455.jpg



 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай и с малко по-голям О-пръстен, примерно 23 външен, поне не променяш нищо.
Проблема на пушката с фаската си е константен. Слави като е пробвал без модера, няма изместване. Каква е групата вече си е до фаска и проектили, но след като няма местене?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Въпроса с фаската е ясен. От самото начало искам да я пипне майстор.
Но поне сега имаме снимки "преди"... очаквайте снимки "след"

Модера ми мести групата. С това "събудих" днес темата.
Пробвай и с малко по-голям О-пръстен, примерно 23 външен, поне не променяш нищо.
Пробвах това и към момента е с такъв О-пръстен - близко до невъзможното да влезе в тръбата.
Колко мм. е отвора на изходната тапа на СМ-то при Крикета?

п.п. имам СМ Вайраух, но не мога да му отвия тапите за да измеря Ф-то на шайбите. Ако някой знае...
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На моя Крикет е 6,8 мм, сега погледнах и на Вулкана - 10,5 мм, но се вижда, че навътре е конус.
 

dberov

Редовен Потребител
Пробвай и с малко по-голям О-пръстен, примерно 23 външен, поне не променяш нищо.
Проблема на пушката с фаската си е константен. Слави като е пробвал без модера, няма изместване. Каква е групата вече си е до фаска и проектили, но след като няма местене?

А защо след почистване на цевта групата се е изместила, според мен защото на някой чаплък от фаската е останало олово и след почистването оловото се е махнало. Ако е от О-пръстена то не би трябвало след чистене да мести групата. Може проблема да е съвкупност от няколко фактора но първо трябва да се отстрани явния и видим а именно дулната фаска а също и леглото. Не трябва чашките да влизат със зор, така може да влезе накриво или да се деформира полата на чашката. На мишените се вижда че няма повтаряемост на попаденията, на първата мишена са долу в дясно, на втората горе в ляво,на третата пък е долу по вертикалата, Това не е нормално.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/28/67d8ab00d4a6fe68a97eb58e4a4f676c.jpg
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
А защо след почистване на цевта групата се е изместила,
Проблемът е че мести не само като чистя ... проблема е че мести групата като свалям и монтирам СМ-то.
Затова проведох експеримента да редувам мишени с и без СМ:
-стрелям без СМ, монтирам СМ и стрелям с него, размонтирам го и пак стрелям, монтирам го и ............ БЕЗ СМ бие на едно и също място, СЪС СМ където му скимне.

На мишените се вижда че няма повтаряемост на попаденията, на първата мишена са долу в дясно, на втората горе в ляво,на третата пък е долу по вертикалата, Това не е нормално.
Стрелям на открито с вятър. Пушката ми е без редуктор и на мишена №3 скоростта е в пика си.
 

andi

Редовен Потребител
7 мм при 5,5 съчма е прееедостатъчно за кадърно направен интегриран модер
 

dberov

Редовен Потребител
Сега замерих входния отвор на цевта при Крикета - точно 6мм и навътре е под конус.
Замерих отново изходния отвор на Вахрауски модер - 7.5мм е както писах по горе а отвора на делителните шайби в модера е 7мм.

Ако модера е причина за местенето на групата най вероятно да е от предната тапа. Виждам че се държи само на еди О-пръстен а трябва да е поне с два за да е стабилна или най добре да бъде на резба с пълно съосие. Другата причина може да е в челото на цевта, на ТАЗИ снимка много добре се вижда че има шупли които при завиване на стрипера да го изместват съвсем малко но достатъчно не прави пълно съосие.
 
Последна промяна:

sts1969

Редовен Потребител
Преди време имах идея да си направя заглушена цев, намерих алуминиева тръба Ф25мм. с 1мм стена, за цялостно обличане на цевта направих няколко дистанционни центриращи втулки който разположих на ревни интервали по цевта. Оказа се когато навия тръбата дори леко..и се вгледам внимателно...тръбата се измяташе и стоеше на криво въпреки дистанционните втулки. Когато резвиех тръбата с един оборот...се изправяше. Лошото беше че когато се изметнеше...ми бягаше съосието между дулната фаска на цевта и предната тапа на модера. Дори чашката да не опира в крайният отвор...явно минава близо до стената му и се получава завихряне и изместване на треакторията. Не знам как е направена тръбата на твоят заглушител...но ако може пробвай няколко изстрела с натегната резба на тръбата , и няколко изстрела с леко разхлабена резба. :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Оказа се когато навия тръбата дори леко..и се вгледам внимателно...тръбата се измяташе и стоеше на криво въпреки дистанционните втулки.
При завита докрай тръба в резбата има видимо добра съосност. Развивайки тръбата наблюдавах цитираният от теб ефект, но няма начин да не е е така при мен.
Развивайки тръбата се развива и стрипера, тъй като О-пръстена го държи здраво и оттам и тези измятания.

п.п. при сглобяване на СМ-то първо вадя стрипера от тръбата и го завивам за цевта и чак след това нахлузвам тръбата и я завивам, за да се "застраховам" от "недозавиване".
 

dberov

Редовен Потребител
Проблемът е че мести не само като чистя ... проблема е че мести групата като свалям и монтирам СМ-то.
Затова проведох експеримента да редувам мишени с и без СМ:
-стрелям без СМ, монтирам СМ и стрелям с него, размонтирам го и пак стрелям, монтирам го и ............ БЕЗ СМ бие на едно и също място, СЪС СМ където му скимне.

Щом без модератора бие само на едно място пробвай още нещо, при монтиран модератор махни само предната тапа и ако измести групата значи е от нея, също пробвай да стреляш без модератор а след това да навиеш само стрипера дали ще измести тогава групата и последно постави тръбата върху равна повърхност (например стъкло) и леко я търкулни да видиш дали е права.
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Берка, за твоята фаска знам. Мисля, че писах за нея преди още някой да я бе загледал.
Относно местенето на групи аз залагам на модера и по-точно на люфта от две десети. Ама и то едни допуски.
 
Нагоре