РИБОЛОВ - МОЯТА Е ПО-ГОЛЯМА...

st_beer

Редовен Потребител
Като гледам снимките и броя въдиците - не са ли малко множко за сам рибар - или сте поне 3-ма човека?
На платените язовири за колкото си платиш толкова хвърляш. Там правилата на риболовния билет не важат.
Ако е платил за всички въдици обаче то тоя шаран трябва да е с златни люспи. Не признавам изобщо риболов на такива платени водоеми.
Аз лично си плащам билет и хода за риба само на свободни и диви водоеми. Кефа от улова е много по голям от това да "стреляш по животни в клетка"
 

st_beer

Редовен Потребител
На свободните водоеми почти всичко е отарашено:(
Съгласен съм с теб. Вярно е това,но пак си има риба да си направи кефа човек. То като ще е риболов на платен язовир на мен ми е по изгодно да ида до магазина и да си купя два живи шарана (има всякакви размери) и мога да те уверя,че цената която ще платя ще е по малка от тая да ловя на платен язовир.
1. Няма да имам транспортни разходи до водоема.
2. Няма да дам пари за захранки стръв и други
3. Няма да имам такса за въдица или цена на водоема.
Тези от предаванията по хоби ги разбирам. Те си имат магазини и си правят реклама чрез тези риболови на такива водоеми.
Риболовец обаче да хукне да дава куп пари за няколко риби и то дори на някои водоеми се плаща и рибата си е чиста загуба и само един кеф му остава да каже на вижте ме какви риби извадих. Някак си не ме кефи. Да го направи това на див водоем и да покаже с радост бих похвалил такъв колега рибар.
Както писах по горе е равносилно да стрелям по дивеч затворен в клетка.:cheers::cheers:
Не съдя никой и всеки има собствено виждане и право как да си харчи парите. Това беше моето виждане по тоя въпрос.
 

ivofox

Редовен Потребител
Днешният ми риболовен излет,приключи с много емоции.Събрахме се с колеги и приятели и си изкарахме страхотно. Извадих и едно шаранче,което ми удари на протеиново топче на стар байтс (рибено).

034412307.jpg


034412306.jpg


034412309.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
Една сериозна и вкусна риба от морето на о. Тасос :cheers:
 

Attachments

  • IMG_20150302_155909_1.jpg
    IMG_20150302_155909_1.jpg
    403 KB · Прегледи: 85
  • IMG_20150302_155855_1.jpg
    IMG_20150302_155855_1.jpg
    685.8 KB · Прегледи: 82

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Браво за улова доста добра Морена:bravo::bravo:.
Там има огромно разнообразие от видове риба и винаги ми е било огромен кеф да ходя там за риба.Е аз ходя най често до Керамоти(от там тръгва ферибота за Тасос) но пък в залива почти винаги има пасажи с риба.Има най често Сафрид и Зарган също така Кефали,на воблери се ловят добри Лефери и Лици има и Баракуди който взимат и на воблери и на блесни(въртележки и клатушки) има Дорадо също.Миналата година когато имаше земетресение се активизираха едни рибки които са доста редки но много вкусни Мормури странното е че само те кълвяха а от други видове и следа нямаше.Има още много дребни и едри риби на който не помня дори имената има и такива които не съм виждал дори.Общо взето кефа от риболова в Гърция е огромен и най вече това че рибите са изключително силни и една морска риба 500 грама се дърпа доста повече от колото една кило и половина сладководна.А има и Скумрии също. Калмари,Октоподи също се ловят но гърците ги ловят на едни странни мотовилки с корда на който закачат или калмариери (светещи) или изкуствени ракообразни който се влачат по дъното на които хващат октоподчета.А има и Туни но там работата е сериозна.
Абе има риба там стига да си подготвен си е голям кеф.А и предимно се лови по тъмно.Или рано сутрин или късно вечер.

Пожелавам ти да хващаш още по големи екземпляри и тази дестинация да ти стане редовна за риболов и туко виж сме почнали да се засичаме по пристанищата из Гърция.:cheers::cheers:
 

dinkata

Редовен Потребител
11042270_869092213131867_472973935_n.jpg

Днес една риба се хвана на двама човека (червеноперка) бяхме хвърлили близко един до друг и се получи това :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Ми то туй е малкия слон от Странджа планина бе Динка.
 

staif

Редовен Потребител
аа тъй ли станa тя :D хич не обърнах внимание.. :D :cheers::cheers:
ама рибата не е у мен все пак :D
 

st_beer

Редовен Потребител
Днес реших да топна малко каяка и да пробвам за костур на жива рибка. За моя голяма изненада хванах само малки щучки (писалки) На които след риболова им беше върната свободата да стават големи.
Ето и едно кратко видео:
 

boceto84

Потребител
Браво за улова.Малко само стоят,като питомни.Много кротки.
Ще кача и аз нещо от миналата седмица от р.Тунджа.Воблера е Zerek sabre dance 85
 

Attachments

  • IMG_0392.JPG
    IMG_0392.JPG
    536.5 KB · Прегледи: 68
  • IMG_0394.JPG
    IMG_0394.JPG
    372.1 KB · Прегледи: 69
  • IMG_0396.JPG
    IMG_0396.JPG
    549.1 KB · Прегледи: 66

ivofox

Редовен Потребител
Браво за улова,с този каяк няма кой да те стигне супер е.
 

st_beer

Редовен Потребител
И днес беше хубав ден за риболов и отново имаше слука. Отново нямаше удари от големи риби,но не е и капо. На всяка кука имаше по риба и съм много доволен от риболова и слуката за няколко часа. Всички риби от снимката са върнати обратно във водоема
 

dinkata

Редовен Потребител
Колега, може ли малко по детайлна снимка на "МОДЖЕХИДИНСКАТА" Ви шапка, че много ме впечатли :)
Поздравления за риболова, макар и малки .... поне ги има при вас :)
 

st_beer

Редовен Потребител
Това е шапката ми и е закупена от този алиекспреса:
http://www.aliexpress.com/item/Summ...ace-Protection-Sun-Hat-Women/32228773281.html
Върши много добра работа и не ти изгарят вратните жили. Има и предпазител за лицето,но него все още не съм го ползвал.
Щуки такива има в изобилие там където ги ловя. До обяд спокойно се правят 5-6 от 7-8 удара.Водоема е супер тревясал и се откачат по някога като се набият в треволяците.
Кефа си е кеф обаче да си в каячето и да си на принципа "Аз ловя останалите гледат" :)
 
Нагоре