ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

runi.b

Потребител
Приятели търся баракуди 5.5
Днес проверих в два магазина в София-нямат
Ако някой е виждал скоро в софия или пловдив моля да каже от къде да купя?
 

alex70

Потребител
Днес направих тестове с Combro и това са резултатите с различни чашки. За мен фаворити като групираност са FTT и JSB 1.03 gr., добра група правят и JSB 0.93 gr. RWS на 15 метра са добре, след това стават трагични.
 

Attachments

  • GamoBlackIGT5.5.xls
    19.5 KB · Прегледи: 30

ToHKa

Редовен Потребител
За миналата година H&N има около 5-6 нови модела ,интересно ми е само кога ще достигнат те до европейския или по-скоро до българския пазар ...
(има ги и в .22 кал. )
b2dbdf4e85.jpg


c9b937525d.jpg

5f9f57e068.jpg
82c70e9773.jpg
bda6196115.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
То което е хубаво, бързо се разчува и идва до тук.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Особенно пък тази , 1.06 гр. при 4.5...
и аз не виждам мишенки тук ;)
7fc8d0ef67.jpg
 

gogo tinkov

Редовен Потребител
Здравейте колеги,

днес получих подарък - професионална "златарска" пинсетка.
Изпробвах я по назначение....резултата беше сразяващ.
Съчми GAMO long distance, 0,68g, купени от туземски магазин за 8$ кутийката (200бр)
се оказаха пълна скръб...
От 200 - 44 парчета (точно 22%) - съвсем зле.
Леко криви или с огънати полички не се брояха.
Тези на снимките имат не полички, а престилки (пещемалчета...Дебращица, Пазарджишко).

Извод... никога вече GAMO.

Лека вечер и ръка да не трепне!
Гого
 

Attachments

  • DSC02805.JPG
    DSC02805.JPG
    134.9 KB · Прегледи: 95
  • DSC02806.JPG
    DSC02806.JPG
    127 KB · Прегледи: 98
  • DSC02807.JPG
    DSC02807.JPG
    123.2 KB · Прегледи: 96

Plamenf26

Потребител
Нищо ново под слънцето. Приеми го спокойно, поне кутиите им са хубави и се затварят с винт. За мен и сръбските чашки са по-добри от Гамо.
 

Dominus

Редовен Потребител
Извода е направен преди много лета.
Гамо правят само хубави кутийки.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Извода не го правете така с лека ръка, понеже пребивавах известно време в Мадрид - Испания , чашките там нямат нищооо общо с тези китайски пратки за "българско-европейския" пазар ,дори кутиййките са с различни цветове.

А сега за тях : сигурно 90 процента от чашките Gamo в 5.5 тук в България са пълна скръб, за плъхове стрелям с Expander , единствено те и Gamo Magnum имат най-малък брак в изработката.
В калибър 4.5 са малко по-добре нещата.

И като опънем чертата - стават само за безцелно стреляне и плъхове :)

(мое мнение от опит)
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Абе то хубаво,ясно че гамо чашките в БГ не стават но чак пък отделна тема да им оделяме.Почти съм сигурен че 90 процента от форума стрелят с различни чашки от гамо.Плюс това си има тема за чашки и тнн.:cheers:
А и да не съм съвсем ОФФФ ще кажа че с пушка Гамо Уиспър с телена пружина си стреляше еднаково както с ЖСБ така и с Про хънтър и с Полимаг,групите бяха почти еднакви,но с другите им чашки беше кошмар да не говоря тея златните и тези с съчмата в ТИКВАТА на чашката.В началото и аз подведен от нашите търговци се мъчих да стрелям с Гамо чашки ама това беше докато не се срешнах с групата от града и не ми отвориха очите.
 

ininia

Потребител
ФТКС
Явно от година на година Гамо влошава качеството на чашките. Поне тези,които се продават на българския пазар.
Преди повече от 10 години си купих CFX 5,5 и заедно с нея доста много Гамо прохънтър и магнум.Все още имам някоя и друга кутия от тях.Определено мога да кажа,че на ЦФХса и на АТ-44,тези чашки се държат не по зле от чехските! И от FTT!
 
Нагоре