METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

didarai

Редовен Потребител
"Кубето" май трудно се намира вече.Не гледай картинките , а звъни за наличност.
Добра е за цената си , но и трябва задължително оптика.Спусъкът и е тип ГАМО...демек кофти. Метеора е с по-добър спусък , по-качествен , по-мощен . Може да стреляш с него и на механични.За него бих казал , че получаваш повече от колкото плащаш.Мощен е обаче и трудно се приучаваш на точна стрелба с такава пружинна пушка.
 

lynx

Редовен Потребител
В момента има за 120 лева Бам-21, той май ще е по-добър избор от кубето.
Може да му се сложат по-натам маншет от Диана и някаква по-читава пружина.
Ще стане добра пружинка за малко пари, ще остане някой лев и за оптика.
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=9
В същата обява има и Метеор, за който се казва че е читава бройка.
 

Marin

Новодошъл
Ами не им разбирам, че да знам дали тези втора ръка си струват.
И модификациите за които споменава дали са наложителни, или просто са за подобряването на пушката.
Този маншет на Диана колко пари излиза?
 

didk0

Потребител
здравейте колеги,вчера пострелях с метеора на 20-тина метра с гамо мач.На това разстояние групата е приказна,но забелязах че има проблем.Когато стрелям примерно 3 изстрела са точно дупка в дупка,а другите 3 са 1см над тях и пак дупка в дупка.Не мога да разбера защо става по този начин,ако някои знае от какво може да е,да сподели :cheers:
Забравих да кажа, че отпред и от зад на цевта с абразив съм взел по 0.5 см дерюгите.Аз си мисля че е точно от това.
 

lynx

Редовен Потребител
Пробвай с чашки JSB, но да не са плоскоглави.
Гамо мач не са много удачни за стрелба на вън да правиш групи.
 

mitaka101

Потребител
didk0 написа:
здравейте колеги,вчера пострелях с метеора на 20-тина метра с гамо мач.На това разстояние групата е приказна,но забелязах че има проблем.Когато стрелям примерно 3 изстрела са точно дупка в дупка,а другите 3 са 1см над тях и пак дупка в дупка.Не мога да разбера защо става по този начин,ако някои знае от какво може да е,да сподели :cheers:
Забравих да кажа, че отпред и от зад на цевта с абразив съм взел по 0.5 см дерюгите.Аз си мисля че е точно от това.
От чашките е - те са два размера, ако ги претеглиш. Много от нас си купихме навремето електронни везни за да сортираме Гамото, после излязоха JSB и спряхме да се занимаваме с Гамо...
 

didk0

Потребител
да, и от това може да е но интересното е ,че примерно правя 3 изстрела и след това другите три последователни изстрела ми са близо 0.5 см по нагоре или на доло ..,но може и да е от съчмите
 

markup

Новодошъл
Здравейте :) ако не се лъжа от BAFT сте преместили домейна тук :) (ако ли не, извинявайте).
Та по въпроса с метеорите, не мога да разбера АР1000 какво се води mk4-5-6-1-2...s или какво и е обозначението, защото намерих резервни части колкото искате (в случая важното е пружината) https://www.gunspares.co.uk/categories/24305/Meteor/
Ако може малко помощ в определяне на типа по номенклатурата на BSA :/ :eek:
Иначе не ми е проблем да поръчам 10тина пружини (в момента нямам този модел пушка, но като остане време ще отида да я купя от един магазин в Пловдив) - хем за мен една резервна, хем за колеги в нужда :cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Сред тези модели не виждам нито един да прилича на 1000 АР . Има наподобяващи китайските(или обратното) варианти тип В2 (+спусъка на В3) и такива на Гамо .
 
Последна промяна:

Grifcom

Потребител
Тук някъде четох че Метеора е с по дълъг цилиндър от нориката и други коментари ...
Дали не беше в работилница-газови пружини ...
 

didarai

Редовен Потребител
Не е точно така.Диаметъра на маншета на Гамо е 25 мм,а на Нориката е 26 мм при един и същ ход.От там и разликата в обемите.Разликата в пружините също е осезаема(но често е така и за един и същ модел пушка независимо от марката). Нориката(за Голд говоря) е с по-дълга с ~ 2 см. пружина от тази на ЦФХ-са ми ,а метеорската е на свой ред с толкова по-дълга от тази на Норика.Има и разлики(дължина на цилиндър и бутало) с около толкова между Метеора и Голд-а.Хода на Нориката ,Гамо и Комета 400 е един и същ(кометата е с маншет 26,5 мм,пружината е и като гамовската на дължина ,но с 3 навивки повече,а метеорската е с 10 при еднакъв d. на тела и с 6 см. по-дълга.),но според колеги правили метеорска ГП хода на китаеца е също по-голям(аз не съм го мерил...пропуснах,но е поправимо щото имам достъп до такъв).Гамо и Норика в 5,5 мм не съм сравнявал(но ги имам/х в 4,5 мм и като събера ЦФХ-са ще ги сравня),но Комета в 5,5 мм е осезаемо по-слаба/комфортна като скорост,откат, сила на зареждане и пробиване от Метеора.Или ако въпреки разликите приемем Гамо,Норика и Комета 400 на един кантар,то Метеора е отличимо по-мощна от тях пушка.Горните изводи са направени на база мерени от мен размери и скорости на мои пушки.
Ето тук една таблица на братушките,но от към пружините за Гамо,Норика и Комета споменатите от тях пружини са с ~ 2 см по-дълги от моите(нови).Сигурно има и някои други малки разлики.
http://talks.guns.ru/forum/96/398909.html
Пластмасовите части от моите пушки винаги ги заменям с метални такива(дори да е безсмислено като функция).

Бях постнал и снимки. Мисля в темата за норика , но нито гугъл нито нашата търсачка ги намира . На другият ми комп са. Ако ти е важно ще ги постна пак , че не са качвани в сайт освен тук. Дължината обаче на целият цилиндър и пружина . На компресора и хода не съм мерил , но в темата за ГП има такава за метеор1000 на 10 стр мисля беше и там може да го видиш .
 

didk0

Потребител
аз си мисля че ако е до 1 см няма да има никакви проблеми ,защото когато слагаш гп-то трябва да натиснеш и леко пружината да се свие, ако има 1 см разстояние това не би дало никакъв проблем да се сглоби и стреля с нея.Лично мнение.
 

The_Incredible

Потребител
Преди време като си продавах метеора и частите, които имах към него с мен се свърза едно момче, което ми каза че има такава пушка с ГП от норика и "подложка" от 9мм. Толкова била разликата в буталната група между метеора и нориката. В случая неговата подложка била направена от конусен болт с гайка, говоря по спомен.
 

didarai

Редовен Потребител
didarai, ще съм ти благодарен да качиш снимки.

Meteor1000AR----------- Norika Gold
маншет
D= 26 mm. ------------------- 26 mm.
L= 7 mm. ------------------- 7 mm.
бутало
L 1.= 152 mm.-------------------- 143 mm.
L 2= 171 mm.-------------------- 162 mm.
D= 25 mm.----------------------25 mm.
d= 18,8 mm.--------------------18,8 mm.
пружина
L= 32 mm.-----------------------29,5 mm.
цилиндър
L1= 332 mm.---------------------321 mm.
L2= 400 mm.---------------------384 mm.
D= 30 mm.-----------------------30 mm.
d= 26 mm.-----------------------26 mm.
приклад
L=335 mm.-----------------------320 mm.
 

Attachments

  • 212 023.jpg
    212 023.jpg
    426.8 KB · Прегледи: 572
  • 212 026.jpg
    212 026.jpg
    1.1 MB · Прегледи: 144
  • 212 028.jpg
    212 028.jpg
    303.1 KB · Прегледи: 566
  • 212 029.jpg
    212 029.jpg
    739.6 KB · Прегледи: 576
  • 212 033.jpg
    212 033.jpg
    696.6 KB · Прегледи: 142

inikivanov

Потребител
Значи е най добре като позамине пружината да се свържа с Митака и да му заръчам направа на ГП.
Сърдечни благодарности колега!!!
 
Нагоре