Стрелба на далечни дистанции - 100+ метра.

dberov

Редовен Потребител
....стрелях от капака на колата на х 10 увеличение....

На 100 метра стрелям на увеличение х 10, на 150 метра на увеличение х 8 като се целя на последния дот а на 200 метра на увеличение х 6.5 и от 3 изстрела един винаги попада в целта - шишенце 500ml от минерална вода но се целя вече извън дотовете в прозорчето. Ще добавя че стрелбата на 200 метра няма нищо общо с тази на 150 метра, много по трудно е!
Кръста/нулата ми е на 50 метра.

CIMG3462.JPG

по-скоро ще си купя хлоберка

Кире, който вземе Хлоберка и помирише барута май го губим от пневматиката...
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Само се шегувам. Кило барут не струва колкото кило въздух :)
Моята оптика не покрива далечните дистанции, ако я зануля на 50 метра, 100 метра ми се падат на 4,5 дота. Милдота ми е "истински" при 8,8 кратно увеличение, докато минималното на оптиката е 10 :lol:
Както ти споменах много ми липсват дотовете. Следващата ми оптика ще има поне 8.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
а на 200 метра на увеличение х 6.5 и от 3 изстрела един винаги попада в целта - шишенце 500ml от минерална вода
Поне пояснявай условията при които е възможно това, и с какви джаули - пишете ги тия работи като се фукате поне да се знае с каква пушка, енергия (скорости) и чашки се случва ;)
Кире чудесна стрелба, ама и ти си пиши с каква пушка чашки и т.н. постигаш всичко да остава в Историята, че днеска сме с едни пушки в подписите утре кой знае :D
Извинявам се ако звуча критично радвам се за успехите на всички, и мисля че е важно да се знаят подробности за успехите на подобни дистанции ;)
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Повдигни оптиката от към задния монтаж и ще върши доста по-добра работа за далечни стрелби.
Най-добре става с регулируеми монтажи, но цената им е малко отблъскваща.
 

dberov

Редовен Потребител
Поне пояснявай условията при които е възможно това, и с какви джаули - пишете ги тия работи като се фукате поне да се знае с каква пушка, енергия (скорости) и чашки се случва ;)
Кире чудесна стрелба, ама и ти си пиши с каква пушка чашки и т.н. постигаш всичко да остава в Историята, че днеска сме с едни пушки в подписите утре кой знае :D
Извинявам се ако звуча критично радвам се за успехите на всички, и мисля че е важно да се знаят подробности за успехите на подобни дистанции ;)

На предната страница съм постнал клип, в заглавието е написана пушката, калибъра и с какви чашки се стреля а в клипа също казвам с какви чашки стрелям и на каква скорост. Не се фукам а споделям как с булпап и малка оптика с хубава скала като на Хоука могат да се постигнат резултати на големи дистанции. 200 метра не са пределните възможности на пушката с тази оптика но над тая дистанция е вече малко ТОТО ако уцелиш мишена с тия габарити.
Пушка: Kalibrgun Cricket 5.5/22кал.
Оптика: Hawke 6.5-20x42
JSB 1.175g - 5.52
285m/s
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес ми бяха първи стрелби на 100 м с "прапрадядо", завърнал се накрая от успешен "тестдрайв". Имаше вятър, който на 44 м въртеше малкия калибър на 2-3 см а на 100-те вече разсеяно покриваха поле от 15-на кв. см. Това за сравнение.
Получиха се две групички, едната 2-3 см от 4 изстрела, другата изместена на около 10см на 4часа, с големина 3-4 см. Предполагам заради промяната на вятъра, който идваше и леко насреща. На това разстояние и при този променлив вятър, кръг с диаметър 8-9см не беше проблем да се уцелва всеки път. Това само с една торбичка отдолу, с прикладване, 240-241м/с с 5,03грама JSB.
Обаче, топката за тенис не успях да я мелна от 2 опита, а с малкия Щурчо си я подмятах нагоре-надолу постоянно. Явно си иска повечко стрелба, за да се свикне на отката. Но засега на тези дистанции е добре, пропадането е с 4-5 см по-малко от .22(1,03 с 284 м/с).
Та така, довърших първата кутия, но споко- кашона пристигна и ще има още тестове.
ПП. Ицо пусна и тест в една греда на 40-на м, влезнала беше косо на 6-7см чашката. После уцелих и Х на 25 м в бенч мишена, интересна дупка беше.......
И всичко пробвахме, Благодарение на Пето, който се разходи да нащрака нови мишени от неговите на различните дистанции.
ППП. Моля, Модератор да премести поста в темата за Калибргън, защото не сме мерили дистанцията с рулетка, и може и да няма 100+ метра.
 
Последна промяна:

methaa

Редовен Потребител
Една мишена от днес на 122 метра.
Еир Рейнджър; JSB 1,17 изстреляни с около 290 м/с.
Най-голямата група се дължи на неудобната поза, зачертаното е прострелка.
IMG_20141126_180701.jpg
 

Emp

Редовен Потребител
Колеги мисля че е редно да споменавате и на какъв газ са постигнати резултатите ви на тези далечни дистанции , аз Кирчо ми е приятел и го знам че е на метан , ама не всеки ги знае тия подробности .:cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Да, пушката е на метан :cheers:
Днес стрелях при 0 градуса. Не знам каква ми беше скоростта, обаче звука на пушката се е променил съществено. Това е единствения недостатък на метана - при ниски температури скоростта пада и може да се наложи да се пренастройва.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Със сигурност си с поне 10м/с надолу.
Завчера замервах Крикета на около 10градуса. Не бях стрелял от около 2 месеца тогава беше топло и разликата бе 20м/с надолу.
Не ми се мисли как ще е зимата като падне под нулата. Сигурно ще стреля с 230м/с.
Метана се влияе отвратително много. Чак ми се прииска да се върна на въздух :D
 

lynx

Редовен Потребител
Как беше стихотворението?.........."Дизелът е за топлене, а газта за готвене" и т.н. :D
Тато, монтирай му една подгревателна свещ в резервоара на Крикета :-[:lol:
 

FreeMan

Редовен Потребител
Да не искаш да стане от PCP на базука, като ракетата да съм аз :D
С доработки със сигурност може да стане огнехвъргачка ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Клас водолаз, ама на въздух, около 200 бара в на Пето шишето. Вятър лек, до среден ама променлив, като си ги откланяше по половин до един дот на стотака.
Проектили 5,25 грамчета, скорост 238-240м/с.
На 80 и на стоте проблеми да уцелват всеки път ,нямаха всички присъстващи (престрашили се да усетят "страшния откат") , даже деца и начинаещи.
На 130 и отгоре(колко точно бяха забравих) по кутийките от кола обаче, по-големия настрел и главно опит с поместването на "виртуални дотове" по дебелата черта на кръста, ми позволиха да се запише и тази дистанция на сметката на Прапрадед. Това още докато презареждахме на всеки 15-на изстрела резервоара и не ни беше писнало честото тъпчене. Учудващо 2-3 подредукторни влезнаха пак добре на 100-те.
С този "къс" кръст, трябва да въртя евентуално вертикалната корекция, че и да пренастроя и изместя нулата, за да се хващат и далечните дистанции без проблем.
Или да я сменя......
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Учудващо 2-3 подредукторни влезнаха пак добре на 100-те.
Или да я сменя......

Нормално е. Всяка редукторна пушка прави N на брой добри изстрели след като мине в правоток. Добра стрелба! Какъв ти е пада в см. горе долу на 130-те метра ? Нулата на колко е ?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Още не съм прострелял всички дистанции, то и безветрено време не съм хванал досега де.
На 13 и 56 м е нула, на 25м - 2 черти отгоре, на 44 м е пак 2 отгоре (къде и колко е пика не съм пробвал). На 70 м е 2 черти вече долу, на 80 -3, на 100-те 4,5-5(27-30 см а вятъра си ги въртеше малко, по половин до цял дот настрани или надолу според посоката.). На 130 и нещо, или колкото там бяха вчера, падаха кутийките на 8-9 (вече виртуални). Това са засега дистанциите, на които е стреляно. Иска си полеви тестове за различните дистанции, щото чеъргъна не може да изкара подобна траектория по това какво показва на тези метри. Явно има доста параметри, които не отговарят.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Пеко , където ходя е 160м , сравнително завет . На стрелбището е 150м , още по завет е , ама ако има колега с карабина не е удобно .
 

methaa

Редовен Потребител
Някой сравнявал ли е данните на Чеиргън спрямо реалните резултати за повече от 100 метра под ъгъл?
 
Нагоре