InovAirTech - революционната пушка

Lamercho

Потребител
Също казаха, че подготвят нови по-интересни продукти в най-скоро време и ми е любопитно да видя какви ще бъдат. Много се надявам да добавят пълнител примерно от 5 - 6 заряда

@rado_tsonev
Ще има вариант с пълнител и 5 заряда както и револвер и пистолет според сайта им. За револвера мога и аз да се замисля :)




Sent from my SM-P605 using Tapatalk
 

plamar

Новодошъл
На мен ми направи силно впечатление идеята и концепцията. В един от коментарите в чуждите форуми споменават, че идеята е стара на Brocock - мисля Uk фирма, но ги забранили там, но в US и Испания се продават - револверите около 300 евро. Имат и помпа за ръчно пълнене на патроните, но не видях някой с голяма мощност както тези тук.
http://www.armasonline.es/b-me-sportwaffen-cuno-melcher-armas-de-aire-comprimido-armas-de-fogueo-y-decorativas/armas-de-aire-comprimido-sistema-brocock-ó-bacs/armas-de-cal-5-5-mm-22/
Цените на "патрончетата" и помпата са доста по скъпи от тези в US но няма разправий с митници и т.н. Освен револвери има и пушки с тази система но сега не се сещам за линк
 

Lamercho

Потребител
То проблема с Brocock системата е, че след стрелба трябва буквално да сглобиш гилзата отново, също често трябва да сменяш уплътнения. Американците уж са подобрили това. Времето ще покаже.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Аз имах такъв пищак на Брокок. Със сигурност е най-реалистичната реплика на револвер!
Невероятно усещане и реализъм. Всичко от стомана, 5,5 нарезна цев, перфектен механизъм - не беше никак зле.
3 недостатъка - 1.трябва да помпиш всеки патрон, 2.не си сигурен след ден два или седмица, месец колко въздух имаш в гилзата-резервуар, 3.скъпа играчка просто да си стои в шкафа.
За тези с повече финансови възможности или луди фенове - задължителна играчка.
Имал съм много пищаци но 2 са за които съжалявам че продадох. Един Дан Уесън 8" и този Брокок.
Все пак просто да си стои - не си струва. С хобито трябва да върви поне малко разум :)
 

Lamercho

Потребител
Аз имах такъв пищак на Брокок. Със сигурност е най-реалистичната реплика на револвер!
Невероятно усещане и реализъм. Всичко от стомана, 5,5 нарезна цев, перфектен механизъм - не беше никак зле.
3 недостатъка - 1.трябва да помпиш всеки патрон, 2.не си сигурен след ден два или седмица, месец колко въздух имаш в гилзата-резервуар, 3.скъпа играчка просто да си стои в шкафа.
За тези с повече финансови възможности или луди фенове - задължителна играчка.
Имал съм много пищаци но 2 са за които съжалявам че продадох. Един Дан Уесън 8" и този Брокок.
Все пак просто да си стои - не си струва. С хобито трябва да върви поне малко разум :)

След изстрел трябва ли да сглобяваш гилзата или можеш да помпиш директно?
 

FreeMan

Редовен Потребител
Вадиш гилзите, развърташ капачето, завиваш накрайника към помпата помпиш по 1 до 5 пъти, развиваш, слагаш проектил, завиваш капачето.
Можеш да си подготвиш повечко гилзи, ако имаш. Аз имах над 23 до колкото си спомням, но проблема е че може някои да зипуснат с времето и не можеш да разчиташ да стоят напомпени за дълго време.
Мислех да правя система за пълнене с метан, но не ми се занимаваше.
В един цилиндър от хатсан се пълни с гилзите, затваряш и пълниш, изпускаш и ето ти ги заредени... но какво налягане държат - не се знае. Иначе не е проблем до такова да ги пълниш - просто толкова пускаш от бутилката.
Нямах време да се заигравам а и пушките ми бяха по-актуални. Напоследък и за тях няма време :wall:
 

Lamercho

Потребител
Вадиш гилзите, развърташ капачето, завиваш накрайника към помпата помпиш по 1 до 5 пъти, развиваш, слагаш проектил, завиваш капачето.

Да ясно, както си беше преди. Аз от постовете се бях заблудил, че са измислили нещо ново без развиване, завиване и т.н.т.. Имах приятел с такъв револвер (подобен) и му беше писнало от занимавката по снарядяването на гилзите. Той го продаде поради тази причина.

Ще видим тия от InovAirTech какви револвери и пистолети ще пуснат.
 
D

Deleted member 4669

Гост
Радо, поръча ли я?
Още нищо не съм поръчвал... Изчаквам да видя новите им модели, особено много ме влече този с пълнителят и 25-cal.
На скоро ме поканиха да ходя на представянето им в Лас Вегас, ама нямам такава възможност. Обаче човекът каза цитирам :
"I will try to get over to Bulgaria adn other parts of Europe in 2015 to meet with a few interested groups."
Това кога ще се случи, още не се знае, но веднага ще пиша, когато имам повече информация. Надявам се че ако наистина дойде до България или до някоя от близките страни
да се съберем достатъчно хора от форума и да го разпитаме на воля. Ще е хубаво да не съм само аз, защото не съм разбиращите хора, а съм просто ентусиаст все още.

Относно brocock системата, ми отговори само това :
"Although obviously the MAC is 10 times more powerful than a brocock it is still a cartridge system."

Tова знам за сега, ако науча още ще пиша :)

Весели Празници!
 
D

Deleted member 4669

Гост
Ето какво се очаква да направят скоро :


Нещо, което ми харесва много :rambo:
 
D

Deleted member 4669

Гост
Ето малко снимки на новият им модел с пълнител:
885646_1006007566106654_2068190412050037769_o.jpg
11212680_1006007626106648_4421602466487398705_o.jpg
10704415_1006007702773307_9198118174161412794_o.jpg
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Малко да изтупам от прахта тази тема. Гледам, че револвери с тези системи продължават да се продават. Ето например един германски сайт, който пише, че доставя и извън Германия - https://www.versandhaus-schneider.de/index.php/cPath/40_89_924_338
Доколкото разбирам тук са се продавали от oragie.com и вероятно има хора, които са ги изпробвали. Може ли малко повече информация дали си заслужават? Револверите изглеждат доста реалистични, масивни, с по-голяма скорост и сила от въглеродния двуокис, има ги в 5,5. Да, четох, че е неприятно пълненето на гилзите и че са по-скъпи револверите и аксесоарите. Но ако оставим настрана това, има ли други негативи? И как точно става пълненето на гилзите от бутилка/компресор, кога се спира въздухът като не се знае на какво налягане издържат? В едно клипче видях, че са на 230 бара.

ЕДИТ: Тук намерих обобщена информация за системата на руски (освен представянето на револвера), ако някой не е запознат, включително за начините на пълнене на гилзите, как да се поддържат и т.н. И тук казват макс 230 бара.

Тука пък един германец също показва вече нагледно как става пълненето. Минава и през хронограф след трите вида пълнения и ги сравнява: 5,5 с двата вида помпи му дава 110 м/с, от бутилката заредени на 230 бара му дава 120 м/с.
 
Последна промяна:
Нагоре