Feinwerkbau

lynx

Редовен Потребител
Тоя железен резервоар за СО2 е временно явление и е естествено, че ще излети в коша в най-близко бъдеще.
Пушката ще се сдобие с хубав алуминиев фирмен резервоар с редуктор, както си му е реда.
Ще стане екстра пушчица, а и с шарения приклад гледката е много приятна!
 

azzaro

Потребител
Васко честито за пушката,изглежда чудесно!Много хиксове и само радостни моменти да ти носи!
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Днес пробвах дали всичко по новата пушка работи както трябва на CO2
Открих че да се стреля с диоптричен уред в 7,5 J дори на 14 метра е много трудно, особенно ако не направиш по тъмна и забележима мишена. Не става като с оптиката - пускам съчма и стрелям по нея като прицелна точка :)
Та с Фанито на 14 метра, открито,без оптика, подпрян на маса от ръце по 7-8 броя Екзакт в мишена:
 

Attachments

  • test1.jpg
    test1.jpg
    197.8 KB · Прегледи: 132
  • test2.jpg
    test2.jpg
    188.7 KB · Прегледи: 123

azzaro

Потребител
Май си намерил нова любов ;) ,гледай само другите да не прашасват под леглото!Аз нещо се замислям да сваля оптиката и зимата да си пукам на диоптрици на къса дистанция!
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Oт вчера (благодарение на azzaro - Киро) моята FWB C62 (CO2) вече е P62 (PCP). С резервоар от Аншутц+куик фил +редуктор за сега настроен на 95 бара (производство Румбата -Scandalo).
Вчера вечерта е напълнена с въздух за пръв път, днес се тества дали държи налягане и дали всичко е ОК. Киро още не е тествал скорости-заради късния час. Ако желае и има време може да постне повече инфо и снимки за развитието на проекта.(нямам нищо против) Чакаме още детайла за който се захващат монтажи за оптика отпред (защото фабрично пушката няма лястовича опашка)
 

lynx

Редовен Потребител
Честито Васко, още малко доизкусуряване и ще имаш идеално пушле!
Сега като я пробваш на мишени с оптика и Щаера ще замине безславно в Купува/Продава :D
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
А, не...Щаера си е моята ФТ пушка B-) Фани ще е за бенч и като резервна за фт
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Абе така е, ама не можах да се сдържа и исках да имам fwb


П.П. Добавка от преди малко, пушката вече стреля в 16 джаула на въздух.
 
Последна промяна:

azzaro

Потребител
Пушката стреля чудесно на хроното, максималната скорост за сега е 250м/с с 0.547,а с 0.67 е 235м/с. Не мога да я видя на мишена но и това ще стане,то се знае предварително как ще е,все пак е FWB.
По- интересно ми стана че моята Фанка както беше на метан на 75 бара редуктора сега с малка корекция на пружината на ударника си докара 240м/с на въздух.Вече няма да мирише на колегите в групата :p ! Честито на Васко вече има още една класна пушка!
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ще си позволя да кача едни снимки публикувани от Джон Харис. Да поизплакнете окото...
c8e52171c68fcebf28c8a5db9acdbd23.jpg
d3e147f3ed2aa861ccd7316cfc63de0b.jpg
6cb34507210c307f3c063289805c87ab.jpg
8427f7f53e4dab4a4487d20ad3fadae6.jpg
bb24625cbe689ce106fdc4cecafafc64.jpg
c866140c38752eded3b4c773d27f0332.jpg
d62a13945e0988d9a140ce2b01436b92.jpg
2ea252e9485b8da6469dc36a0d56228d.jpg
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Красота B-) Искам и аз такава шина за оптиката на моята Фани
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Моята Фани най-после е готова. Искам да блaгодаря спецялно на Киро (Azzaro) за положените усилия по преправянето на пушката от CO2 -7,5 дж, до PCP 16 джаула. (Киро ме посъветва за тази пушка и направи конверсията)

Малко подробности за конверсията:
Цилиндъра е Аншутц
Редуктура е от Рубмата (scandalo) - настроен на 95 бара
Редуктура е монтиран във външно тяло, на това външно тяло както се вижда от снимките има куйк фил. Цилиндъра и тялото може да се развъртят и веднага да завъртя оригиналния цилиндър CO2 и пушката да се върне в оригиналния вид.
Външното тяло е от Киро (Azzaro)
Днес стрелях за пръв път с пушката от както е на 16 джаула. От 195 бара до 85 бара - 176 изстрела (последните 15 изстрела са на подредуктурно налягане от 95 до 85 бара - вижда се на мишената групата с 15 изстрела)
На сниманата мишена са общо 150 изстрела на 26 метра дистанция (27 групи Х 5 броя и 1Х15 броя ) Преди това направих точно 20 изстрела да настроя оптиката и загрявка на бял лист + 6 изстреляни тампона VFG. Общо 176 истрела. Скороста на пушката е 241-243 мс JSB Eкзакт 0,547 гр. Не съм бутал настройка на скорост, може да я сваля с малко да тествам на други скорости.
Пушката явно не е много капризна. На мишената са тествани Eкзакт 4,51, две партиди Екзакт 4,52, Екзакт 4,53, Хеви 0,67 гр. - 4,52, Експрес 0,510 гр - 4,52 и H&N FTT 4.50. Най - зле са H&N FTT.

Все пак днес беше първата ми стрелба с пушката и проба за да видя колко изстрела прави, да видя как се държи и да посвикна малко, ще тествам и на 50 метра да видим там какво ще хареса.
1.jpg 2.jpg 4.jpg m2.jpg m1.jpg
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Васко, сега ще си намразиш скъпарския Щаер :D
Постреляй малко с Експрес 0.510 , за бенч май ще са най-добри ако не дуфа ветъро.
А и вероятноста да попаднеш на кьопава партида при ЖСБ 0.51 е много малка, имам чувството че при тоя грамаж качеството е по-добро спрямо 0,547.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
И с хеви се представя добре на тази дистанция, а те по-слабо се отклоняват от вятъра.
 
Последна промяна:

azzaro

Потребител
Е сега вече стана интересно! Браво Васко за групите,като за запознаване с пушката са чудесни!Ще видиш че с времето и стрелбата с нея ще стане така че
като пуснеш 10 чашки в една група,вече ще е въпрос на твое желание колко чашки да изхабиш без групата да се развали.
Честито за чудесната пушка,жив и здрав и вече не стреляш за десятки ,на следващия Бенч можеш доста шапки да скриеш!
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Пушката за 5 минути става в ФТ конфигурация - задтилъка с куката пасва на оригиналната железария на задтилъка в приклада с настройките за ъгъл и т.н.т - две шестограмчета развивам и навивам и е готова за ФТ, а хамстера на Щаера (както се вижда от снимките) си пасва чудесно.
Остава да помисля за една хубава шина за оптиката.
И аз съм много доволен от днешния резултат, като за първа стрелба с пушката. Тия дни ще и направя и подробни замервания с хроното.
Надявам се да е ОК и на дистанции 45-50 метра.По нататък ще пробваме.
Иначе и с Щаера са ми такива групите, ама е по капризен на чашки, а тази днес вземах чашки от 6 кутии различни партиди и субкалибри и пак е ОК. А и другото е че между смяната на чашките не е имало чистене и напасване на новия вид, а направо стрелба по мишената. При щаера, като сменя чашка трябва да почистя с няколко тампончета, да направя наколко изстрела с новата партида и тогава за група.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Ами честита да ти е.Много да те радва и само успехи ти пожелавам.Много ми хареса точно този модел.За първи път когато я видях на живо тази пушка дори не подозирах какво може да постигне но на нац.среща на копринка имах удоволствието да пусна някоя друга чашка с на Киро С62-ката и бях удивен от това колко е точна и колко тихо стреля.Общо взето май не трябва да ми давате да стрелям с пушките ви че само разходи след това.Още един път ти пожелавам само хубави моменти и успехи с новата пушка.:cheers:
 

azzaro

Потребител
Милко,когато пожелаеш винаги можеш да постреляш с моята пушка,а ако някой ден решиш ,вече пътеката и начина са ни добре известни да те оборудваме и теб.
 
Нагоре