ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Ако имаш предвид недостатъците на по-старите партиди на JSB, за които той говори, мисля че става дума само за .30
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
7ff2b956192accb4d1751f3aa254e14d.jpg
 

ToHKa

Редовен Потребител
Не съм се ровил из тази тема,оказва се интересна :)
Питайте ме бе,стрелял съм със всъчки чашшки на бъллгарския пазар.

anibis горе си споменал за JSB Jumbo Monster 1.64 - тежка и прицизна чашка за големи дистанции и страхотен шоков ефект,както за шокови цеви така и без,но иска поне 270мс ,понее ! Моята дружка притежава Hatsan Galatian III,това е единствената чашка която харесва цевта с грозния шок.... с нищо друго не стреля.Така че немога да се съглася със заключението ти.

Baracuda Green - безоловна чашка,доста по лека със същата балистика ,за по слаби пушки става перфектно.Пружинните имат проблем с теглото на обикновенната,тук може да стреляте яко с нея,за износване незнам,нямам си и идея от какво е направена

Diablo Baracuda Power (помеднена) - ако все пак ловувате хищници,това ви е чашката,почти не се деформира при удар с каквато и да е плът,освен бетонен стълб.Пробива здраво,много добра балистика,НЕ износва цевта,това е мед все пак,и то тънко покритие.Нарязва се трудно в цевта,иска малко повече мощност от обикновенната баракуда.

Field target trophy - няма 1 грам,къса на размер което е зле, отвратителна балистика,такива парабули раздава на средни и големи дистанции,особенно на големи,трябва да си факир с изчисленията.Като излиза от цевта се чува един звънн,немога да остановя защо.Става за пружинни пушки и слаби пцп-та.
 

Attachments

  • PicsArt_1356046759204.jpg
    PicsArt_1356046759204.jpg
    474.5 KB · Прегледи: 61
Последна промяна:

dilom08

Редовен Потребител
Diablo Baracuda Power (помеднена) - ако все пак ловувате хищници,това ви е чашката,почти не се деформира при удар с каквато и да е плът,освен бетонен стълб.Пробива здраво,много добра балистика,НЕ износва цевта,това е мед все пак,и то тънко покритие.Нарязва се трудно в цевта,иска малко повече мощност от обикновенната баракуда,тъй като налягането зад нея става повече от 600 бара,не се препоръчва за тънки цеви.

Това с налягането и тънките цеви от къде го разбра?
 

Dominus

Редовен Потребител
При това налягане тънката цев се раздува като балон зад чашката, който се движи плътно зад нея. Така, след няколко хил. изстрела настъпва умора на метала и цевта се разпада на желязо и въглерод [emoji38]
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Diablo Baracuda Power (помеднена) - ако все пак ловувате хищници,това ви е чашката,почти не се деформира при удар с каквато и да е плът,освен бетонен стълб.Пробива здраво...
А пък аз досега съм бил в заблуда.. Дано не го прочетат хищниците щото ще спрат да умират от проектили които са меки... А и ако не е хищник трябва да го стрелям с другите чашки ли? Те сигурно са с друга структура на тялото... Съвсрм се обърках.. Я ни го обясни по-подробно.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Идеята на този форум е да пишем неща които са истина, за да могат новодошлите да черпят информация. Много пъти ми се е случвало да пиша дълъг пост с обяснения и после, прочитайки го преди да го пусна, да го трия, само заради това че за някой от нещата не съм сигурен и за да не подведа някого. Когато не съм сигурен в нещо а искам да го споделя, го пиша точно по този начин - "мисля, че е така, но не съм сигурен...."
А не "Питайте ме бе,стрелял съм със всъчки чашшки на бъллгарския пазар." И аз в момента имам сигурно 7-8 вида чашки в 6,35. Даже съм пробвал доста от тях в комбинация. Не мога обаче да кажа - това става, това не. Питайте ме аз да ви кажа.. Нямам нищо лично против теб или който и да било във форума. Но когато пишеш нещо го подкрепяй с примери. Стреляй с една и съща пушка с различни проектили в балистичен гел или глина на различни дистанции. Заснеми го и го пусни тук, като направиш изводи. Ще спестиш доста труд, време и пари на доста хора, и всички ще бъдем благодарни за труда, който си положил. Успех ! :cheers:
 

ToHKa

Редовен Потребител
Идеята на този форум е да пишем неща които са истина, за да могат новодошлите да черпят информация. Много пъти ми се е случвало да пиша дълъг пост с обяснения и после, прочитайки го преди да го пусна, да го трия, само заради това че за някой от нещата не съм сигурен и за да не подведа някого. Когато не съм сигурен в нещо а искам да го споделя, го пиша точно по този начин - "мисля, че е така, но не съм сигурен...."
А не "Питайте ме бе,стрелял съм със всъчки чашшки на бъллгарския пазар."

Силно си прав, направих си някои изводи за себе си, благодаря за корекцията! Да, не съм сложил емот-иконки което променя нещата, това беше по скоро шеговит старт на поста, кой съм аз ,че да ме питате или пък да знаете с какво съм стрелял, но никаде не убозначих закачката .
ИЗВИНЯВАМ се на аудиторията !!!!!

Горе посочените модели са за 5.5 ,метнах много пари за чашки (всички модели на H&N , Gamo , JSB ) , другите марки са с подобни форми и тегло,тях не ги коментирам. В 6.35 нещата стоят по различно, понеже и пушката не е с особенно фин спусък, и имам вече наличие на откат и на големи дистанции немога да говоря за група, камули с определена амуниция (разбирането МИ за голяма дистанция с ВО е над 120 метра).

ВИНАГИ ИМА КАКВО ДА НАУЧИ ЧОВЕК :)
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
@ToHKa
Извинявай, че се намесвам, ама поне половината ти писаници са за темата "Приказки и простотии в Хайд парк"!

Нищо лично иначе.
 

petkof

Редовен Потребител
Относно наляганията зад чашките при изстрел,бях чел в руските форуми,че при мощната пружинно-бутална пневматика може да се достигне моментно налягане до над 200 атм..При ПЦП-тата няма как налягането зад чашката да е по-високо от това в резервоара.
Другото,което искам за пореден път да поясня е,че трябва да се прави разлика между "муниции" и "амуниции".
 

ivan_v

Потребител
Може. Явлението се нарича хидравличен удар и е възможен при всеки флуид притежаващ маса и намиращ се в движение .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Достатъчно е който е учил, да си припомни уравнението на Бернули, което си важи и за въздушен поток, особено при до звукови скорости. :"Принципът на Бернули се извежда от Закона за запазване на енергията, който гласи, че във всяка точка от дадена токова линия пълната механична енергия е една и съща, т.е. сборът от всички енергии е константа. Оттам, увеличение на скоростта на флуида води до увеличаване на кинетичната енергия, следователно до намаляване на налягането или потенциалната енергия."
Смятайте си сами какво се случва като отвори клапана.......
А относно флуидите, там вече уравненията стават диференциални и действат и други сили, които добавят и отнемат енергия, и според съотношенията им може и да се получи по-високо налягане, след като е нараснала енергията.
Хората отдавна са ги сметнали тези сметки, дето сега им се чудите.....
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Diablo Baracuda Power (помеднена) - ако все пак ловувате хищници,това ви е чашката,почти не се деформира при удар с каквато и да е плът,освен бетонен стълб.Пробива здраво,много добра балистика,НЕ износва цевта,това е мед все пак,и то тънко покритие.Нарязва се трудно в цевта,иска малко повече мощност от обикновенната баракуда,тъй като налягането зад нея става повече от 600 бара,не се препоръчва за тънки цеви.

Аз съм обикновен юзър на ВО. Счетоводител с основни понятия и знания по науките...
Би ли ми разкрил как налягането в цилиндъра на ПЦП-то ми ~200 бара, в цевта на пушката ще стигне до заветните 600 бара :wall:
 

lynx

Редовен Потребител
Аз съм обикновен юзър на ВО. Счетоводител с основни понятия и знания по науките...
Би ли ми разкрил как налягането в цилиндъра на ПЦП-то ми ~200 бара, в цевта на пушката ще стигне до заветните 600 бара :wall:

Слави, по-горе го пише.... с "хидравличен удар"!
А може и със слънчев удар! :)
 

Dominus

Редовен Потребител
Аз пък да попитам, кой го измери това налягане, че се появиха конкретни стойности?
Или само теоритизирате?
 

ToHKa

Редовен Потребител
ДОминус , украсих и преувеличих - да (стига с тия 600 бара...). Не ми се спори обаче , живи и здрави , напускам сцената, приех критиките ви. Мисля да подражавам на Peko ,четеш, гледаж, питаш , тестваш ,учиш се :)

За чашките пък, са си чисти тестове и наблюдения.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
За чашките пък, са си чисти тестове и наблюдения.

Я кажи сега, как разбра това "Baracuda Green - безоловна чашка,доста по лека със същата балистика"?
Същата балистика и форма, ама по-лека! Прави ли замервания на това твърдение или просто така пишеш?
 
Нагоре