БУЛПАП

оги-пз

Редовен Потребител
peko написа:
Виж подписа на Оги и ще се сетиш ;) Малкия топ вече "порасна".
Малко ще е неудобничко амааа. :cheers:

Напротив няма да е неудобно ,ако говориш за зареждането.
Просто целта ще е на мушка докато зареждам.
 

lynx

Редовен Потребител
Много добре е станало! Браво Миро! :bravo: :cheers:
Докарахте ли му някаква прилична скорост, като на истински булпап?
Предполагам, че с метан ще се храни, което улеснява малко задачата със мощностите....
 

оги-пз

Редовен Потребител
lynx написа:
Много добре е станало! Браво Миро! :bravo: :cheers:
Докарахте ли му някаква прилична скорост, като на истински булпап?
Предполагам, че с метан ще се храни, което улеснява малко задачата със мощностите....

Ще стреля с 265-270мс.
 

anibis

Редовен Потребител
lynx написа:
Много добре е станало! Браво Миро! :bravo: :cheers:
Докарахте ли му някаква прилична скорост, като на истински булпап?
Предполагам, че с метан ще се храни, което улеснява малко задачата със мощностите....
Благодаря Рачо!
Булпапчето е на метан,Оги когато сложи голямата бутилка и по дългата цев 40см заглушена,правеше без проблем 280м/с.
Но тогава стреляше с пистолетната ръкохватка и не беше удобен,но в интерес на истината,тоя приклад стана малко по
къс,компактен,отколкото моя.Все пак моята железария е стандартна 74см при Огнян мисля 68-69см целия булпап.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Най малкия проблем са чашчиците.. Като гледам релсата как е закваната в/у кожуха ме втриса... Дано не ми се налага да монтирам и настройвам оптика на тая пушка.. Явно там дето я правят дизайнерите са по-големи приятели с шефа отколкото технолозите... ако въобще не е някой самоделен прототип..
 

le_corbeau

Потребител
Привет колеги!
Много ми допадна това руско творение.
И размер, и тегло, и удобното зареждане, и различните калибри и цеви..... направо в 10-ката.
Но нещо не ми е ясно по принцип. Става въпрос за дулната енергия - 3 джаула. Как става така, че пушка под калибър .25 изстрелва JSB Exact с тегло 1.645 гр. със скорост 218-220 м.с. и дулната енергия е ...само 3 J.
То че е така е, ама как го правят. И разбира се главното питане е: Има ли обратен път, т.е. тези 3J да останат в миналото.
Иначе говорих с руснаците от сайта 9х18.ru относно евентуална покупка. Няма проблем да ми изпратят пушката като резервни части. Просто ще направят две пратки в разстояние на една седмица.
Благодаря за отговорите.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Поради действуващите там ограничения, Руснаците пишат обикновено в официалното пространство само ПЪРВАТА цифра на джаулите. :lol: Щом пише 3, значи е между 30 и 39 джаула. ;)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
39000рубли = 1450 лв +банкови+шипинг(несигурен)+ ДДС за пластмасовия вариант ???
Прозвънено, проиграни варианти, прошнуровано и затворено досие от моя страна още отдавна.
Който му стиска, да се натиска....
ПП. За джаулите : заради ограничението там, се продава и една регулираща тапа за б.пружина, която има 2 положения - "законни" 3Дж като изкараш винта с едно движение и си го прибереш в джоба и регулируеми 25-40Дж когато е навит в нея.
 
Последна промяна:

le_corbeau

Потребител
Благодаря за отговорите.
Не е задължително да купувам, защото не мога да си позволя риска с евентуалното прецакване по доставката. Направи ми впечатление начина на взвеждането на затвора, както и дългата цевна кутия. Въобще като идея е много добре. Мога да постигна почти същото изпълнение с материали от тук и с помоща на майстора с когото говорих. Единствения проблем за сега е многозарядноста. Но има варианти - схемите на Crosman или CZ-200 са достатъчно елементарни за направа.
 
Последна промяна:

st_beer

Редовен Потребител
Но нещо не ми е ясно по принцип. Става въпрос за дулната енергия - 3 джаула. Как става така, че пушка под калибър .25 изстрелва JSB Exact с тегло 1.645 гр. със скорост 218-220 м.с. и дулната енергия е ...само 3 J.

Ето за тая тапичка става въпрос има и два клипа да нагледно как се получава 3 дж


В руския форум попаднах на много интересна тапа за регулиране на скоростта. Направих извадки от доста теми на снимки,схеми,размери и направих една схема с размери. Някои размери не са нанесени понеже нямаше от къде да ги извадя ама не мисля че са проблем за майстор стругар да импровизира.


А-БМ 3Дж
АБ-м 3дж
 

anibis

Редовен Потребител
Направих си невероятен тих СМ за булпапа.
СМ и в тоя си вид,заглушава мнооого добре.
Смятам да му сложа,три камери като на Вайраух,и да замлъкне още,но повече от това няма на къде.

CIMG3010_zpsca918339.jpg


CIMG3002_zpsc1d8e83c.jpg
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И аз вече съм в отбора на булпапите. Еваникс АР-6 облечен в приклад на Локи. Нямаше да се случи без специалното участие на Стефко Романов - Луфтвафе. Сега остана само спусковия механизъм да измисля.
 

Attachments

  • 20141120_155138-1.jpg
    20141120_155138-1.jpg
    227.5 KB · Прегледи: 147
  • 20141120_155154-1.jpg
    20141120_155154-1.jpg
    191.4 KB · Прегледи: 145

Gadnqra

Редовен Потребител
Почти готов.
 

Attachments

  • 20141123_121742-1-1.jpg
    20141123_121742-1-1.jpg
    181.7 KB · Прегледи: 219
  • 20141123_121607-1.jpg
    20141123_121607-1.jpg
    115.3 KB · Прегледи: 209
  • 20141123_110403-1.jpg
    20141123_110403-1.jpg
    121.8 KB · Прегледи: 202

Gadnqra

Редовен Потребител
На ударника :) Знаех си, че някой ще попита :D. Но всъщност е малко по-напред и е ок.
 

sts1969

Редовен Потребител
На мойта и изрязах и лепнах черно дунапренче където ми опира бузата...че както е студено е доста неприятно усещането :D
 
Нагоре