Моят автомобил.

lynx

Редовен Потребител
Имай в превид че нощно време през тях нищо не се вижда, и за пътниците от зад е доста некомфортно.:cheers:

Това се отнася само за най-скапаните и евтини модели фолио.
С хубавите модели нещата са коренно различни.
 

Propar

Потребител
Приятелю вземи си на 3М. Тези които визираш след 2-3 години стават светли и след още 5-6 години все едно нямаш.
Дай конкретен модел , че то има 68 продукта от които 41 са все тъмни , а на мен всичко ми е тъмно за тази материя :). Да беше ПДЧ или алк. градус съм на ТИ :D. Приемам съвети от всекиго . Идеята е за задни странични стъкла евентуално и задно централно . Благодаря Ви , предварително ;).
 

lynx

Редовен Потребител
За съжаление марка и модел не мога да ти посоча, но по цената ще го познаеш! :D
Допитай се до фирми, които се занимават с поставяне на фолиа.
Те са доста "в час" с различните модели и качеството.
Жалко че не си от София, щях да те заведа там където са ми поставяли фолио на няколко коли и резултата винаги е бил перфектен.
Даже на един Мерч ми бяха облепили и стъклата на предните врати с много светло фолио, 2 години го карах така и са ме спирали много КАТ-аджии но никой не се усети че имам фолио отпред и съответно после акт и "спрян от движение" :D
Така го и продадох Мерджо, вероятно новия собственик още си го кара с фолио на всички стъкларии :p
 

poacher

Потребител
Дидо, и аз мислих за затъмняване, че да не им пече на децата отзад.
Ходих при тези момчета.
http://www.polir-tuning.com/
Дадоха ми цена около 200-250 кинта за двете задни врати и задно стъкло.
Намира се с/у поделението в Ялта.
За качество не мога да кажа нищо.
Работят с фолио GLOBUL (американско) с процент на затъмняване– 30%; 50%; 65%; 85%, като максималната ширина на фолиото е 1.52м.
Най-добре се обади и се виж с хората.
 

stelibg

Потребител
Аз бих сложил щори - хем затъмняват, могат да се махат, може да се отвори прозореца, като щората ще пречи на досадните комари да влязат в колата.
Имам щори и съм много доволен.
 

pitbula74

Потребител
На задното стъкло не слагайте фолио-преди 1 седмица ме спряха куките като ходих към Пловдив и ме накараха да го свалям на задното стъкло или ще ми пишат акт.Е свалих го.Сложих си щора отзад.
 

Niki

Редовен Потребител
В София всички караме с фолио на задни и странични,къде пише ,че е забранено на задното??????????
 

lynx

Редовен Потребител
Ако имаш странични огледала задния джам може и с блажна боя да го овапцаш, не е незаконно.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
За твоята Бора 260лв. за задното стъкло и задните врати с CS серията на 3М. Доживотна гаранция. Тук в В.Търново.
 

Dominus

Редовен Потребител
ee3439bf1a899c104979dc39dbaf358e.jpg

Ако ги видите на друг автомобил различен от моя да знаете, че някой ми е откраднал капачките на вентилите [emoji3]
 

petkof

Редовен Потребител
С тоя цвят, не вярвам да се заседят на колата ти, но очаквай бой в махалата, ако изчезнат!:D:D:D
 

barbaron

Редовен Потребител
тия където крадат такива неща, нямат още книжки за автомобил... и не можеш да ги бутнеш с пръст.... за жалост...
 

angelmr

Редовен Потребител
Тези, които смятате да си затъмнявате задното стъкло, моля замислете се малко, че има и други хора на пътя освен вас! Една огромна част от пътната безопасност се състои в информацията за това какво има около теб. Препятствията, които затрудняват видимостта пряко водят до риск от катастрофи. И докато с микробусите и камионите няма какво да направим, те са естествени препятствия за видимостта, тези които си затъмняват стъклата го правят по избор. И тези хора, поради личния си егоизъм поставят околните в рискови ситуации. Така че замислете се дали искате заради една модна прищявка, да рискувате нечий чужд живот.
 

lynx

Редовен Потребител
Ще си купя Тико, за да им е угодно на колите зад мен и да имат по-добра видимост напред.
Ангеле, май прекаляваш ;)......"рискуваме нечий чужд жУвот" - айде нема начин.... ;)
Джигитите зад мен да си правят добре сметката, преди да се впускат в рискови изпреварвания.
Кьорав карти не играе!
Ако тъмните задни стъкла са доказано опасни, отдавна щяха да са изрично забранени, а не са!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ангеле, ако караш зад бус или баничарка без остъкление, кълнеш ли шофьора или собственика че не си го е купил остъклен, за да "гледаш" през него? Много несериозна от техническа гледна точка забележка. В ЗДП ясно си е казано всичко.
Всички сме попадали в критични ситуации, но почти винаги те са предизвикани от нечие "неблагоразумие" и опасно поведение на пътя. Неуверен, не изпреварвай! Този призив ако се спазва, на всички ни ще е по-лек пътя. Ама колко често като сме в колона зад някой камион, псуваме водача непосредствено зад него - "тоя/тая кво чака та не го издуха?".
 
Нагоре