COMETA - хубавите испанки.

Link

Потребител
koko112 написа:
Здравеите.Имам Комета 400 Компакт,която закупих от колега от форума.Пушката доиде с не работещ предпазител,просто колегата го е премахнал без причина.Искам да попитам как да поставя предпазителя,тои ми даде една сачма и една малка пружинка.Бих искал да подменя и пружината,та въпроса ми е пружините от по горния линк дали са истински,или да си карам с моята която прави 200м/с?Имам чисто нов маншет но бих искал да сменя и пружината.Моля за помощ от колегите които имат такава пушка да ми кажат с какви чашки стреля наи-добре на дистанция 30-35м.Благодаря предварително на отзовалите се. :cheers:
Здравей. Не си написал какъв калибър е. 200м/с за 5,5 е напълно нормално и не си струва да се пипа. За 4,5 скоростта е около 255м/с. И в двата случая чашките са JSB exact heavy (съответно 1,17гр и 0,67гр). За да сложиш пружинката и съчмата на предпазителя, трябва да я разглобиш. Най-добре това става на стенд. Може и "на ръка", защото пружината на Кометата, не е от най-твърдите, но мисля, че ще се измъчиш.
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Ей това ми пратиха от комета - Dear Sir
The airstripper is assembled with Medium fixation loctite. Probably you can remove it just introduccing a screw driver into the holes. If not, it will be necessary to heat the thread part.
Inside you will find aluminiun washers. Best Regards Infocometa

Превод ( ако има грешка нека някой ме поправи) -
Airstripper-a е сглобен с лепило със средна сила на залепване (според мен loctite е лепило, освен марка лепила). Вероятно може да го махнете (Airstripper-a) като вкарате отвертка в дупките. Ако не, ще трябва да нагреете thread part - предполагам че е част с резба някаква. Вътре ше намерите алуминиевите шайби

Yes. The airstripper is threated. Best Regards Infocometa - това ми отговориха, като попитах дали е на резба, за всеки случай :)

Нагрявах цевта-стрипера няколко пъти, последния не издържах и я нагрявах близо 6 минути - стрипера пожълтя, не чаках много да изстине и с парче кожа около стрипера натиснах с гаргите ( не много силно) и се отви без проблем! Само дето вътре ми я нямаше карантията от схемите (предишния собственик малко е забра`йл да спомене)..., но това не е за тая тема !
Имам проблем с качването на снимки - големи са, ако някой иска ще пращам на лични и поща ! Благодаря на отзовалите се колеги и :cheers: на всички !
 

Attachments

  • DSCF0340.JPG
    DSCF0340.JPG
    548.7 KB · Прегледи: 150
  • DSCF0347.JPG
    DSCF0347.JPG
    341.7 KB · Прегледи: 146
  • DSCF0348.JPG
    DSCF0348.JPG
    368.7 KB · Прегледи: 145
  • DSCF0350.JPG
    DSCF0350.JPG
    426.1 KB · Прегледи: 142
  • DSCF0351.JPG
    DSCF0351.JPG
    362.7 KB · Прегледи: 137
Последна промяна:

Rumpelstiltskin

Потребител
Нагрявах цевта-стрипера няколко пъти, последния не издържах и я нагрявах близо 6 минути - стрипера пожълтя, не чаках много да изстине и с парче кожа около стрипера натиснах с гаргите ( не много силно) и се отви без проблем! Само дето вътре ми я нямаше карантията от схемите (предишния собственик малко е забра`йл да спомене)..., но това не е за тая тема !
Имам проблем с качването на снимки - големи са, ако някой иска ще пращам на лични и поща ! Благодаря на отзовалите се колеги и :cheers: на всички !

Добре би било да изобличиш некоректния колега, ако е от форума.
 

Rumpelstiltskin

Потребител
Баннат ли е, защото не го намирам с търсачката? Аз поне не виждам опция за изтриване на акаунта и в новия софт за сега.
Както и да е - важното е че си извадил парцала от цевта :bravo:
 
Последна промяна:

mitaka101

Потребител
Още един надран цилиндър на испанска пушка - този път Комета. Този път е надрано и буталото, за разлика от Норика. Според мен е надрано от острия ръб на буталото. За уточнение - надрано е с телена пружина, преди да сложа газовата.
033966639.jpg
 

ECTOMORPH

Потребител
Още един надран цилиндър на испанска пушка - този път Комета. Този път е надрано и буталото, за разлика от Норика. Според мен е надрано от острия ръб на буталото. За уточнение - надрано е с телена пружина, преди да сложа газовата.
033966639.jpg

Да това е ТЯ! Моята Комета!
Разликата преди и след операциите на Митака е от земята до небето! Засега времето е много лошо и още не съм пуцал сериозно, но от балкона по локвите пуснах 10-12 сачми.
Звука е плътен - почти като удар юмрук в юмрук, няма звънтене, няма усукващ откат. Въобще съвсем друга пушка получих и ме тресе ЕУФОРИЯТА здраво!

Митак, ти направи от въздушната ми пушка оръжието, което винаги съм искал! Благодаря!
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Сега тъкмо приключих със смяната на пружината и маншета.Новата беше с около 2,5см по-дълга от старата и веднага се усеща разлика в зареждането.Маншона имаше съвсем малки дефекти,но все пак го смених.Предпазителя ми не работи,но след някой ден ще я отворя с аверче предполагам не съм го зацепил правилно понеже ми беше трудно сам да държа всичко.Цилиндъра ми беше огледален,приятна пушка за стрелба обслужване.Остава да вида дали мога да си оправя хроното и да замерим какво се е получило.
 

vladi_g_

Новодошъл
Здравеѝте на всички.Предстои ми покупка на нова пушка.Спрял съм се на комета феникс 400 5.5 кал.
Попаднах на една от по-старото производство чисто нова де и на последният модел,цената е една и съща.Та въпроса ми е дали по-старото е с по-добро качество или няма значение.
Предварително се извинявам ако съм пропуснал отговора на въпросът ми.
 
Последна промяна:

ECTOMORPH

Потребител
Здравеѝте на всички.Предстои ми покупка на нова пушка.Спрял съм се на комета феникс 400 5.5 кал.
Попаднах на една от по-старото производство чисто нова де и на последният модел,цената е една и съща.Та въпроса ми е дали по-старото е с по-добро качество или няма значение.
Предварително се извинявам ако съм пропуснал отговора на въпросът ми.

Здравей колега, добре си се ориентирал. Не мога да ти кажа със сигурност за производството, кое е по-добро или не е. Но във всеки случай, преди да стреляш с новата си пушка я отваряш и я почистваш. На страница 4 в тази тема колегата Дидарай е направил страхотно ревю на пушката.
Взимай я и не се чуди, ако имаш избор вземи я в 4,5 мм. Това е само личен съвет.
 

FastLearner

Новодошъл
При мен има малък проблем с Комета Феникс 4.5 , счупи се плъзгача на мерника и сега се чудя дали хатсанския ще пасне, ако не някаква евтина оптика или бързомерец. Какво ще ме посъветвате ?
 

vladi_g_

Новодошъл
Благодаря,колега ЕСТОМОRРН таман отшумя дилемата каква да бъде пушката и ето ново шест па размисли.
Но нищо така удоволствието после ще бъде по-голямо.
 

mitaka101

Потребител
Благодаря,колега ЕСТОМОRРН таман отшумя дилемата каква да бъде пушката и ето ново шест па размисли.
Но нищо така удоволствието после ще бъде по-голямо.
За тези мощности (под 25 джаула) кал 4,5 е за предпочитане. Писано е многократно, доводите са дъвкани по кажи-речи всички теми в раздел "пружинки".
При мен има малък проблем с Комета Феникс 4.5 , счупи се плъзгача на мерника и сега се чудя дали хатсанския ще пасне, ако не някаква евтина оптика или бързомерец. Какво ще ме посъветвате ?
За тази пушка е престъпление да не ползваш оптика.
 

sts1969

Редовен Потребител
Няма невъзможни неща, Кометата оригинално с 11мм. ли е? Има по интернет магазините повдигащи монтажи 11мм от 2 части на който има дупки с резби...в тези тезби може да се захване Пикатини-то.Ако не намериш такива повдигащи, може сам да си направиш (като мен) като използваш моноблок или 2 пръстена-монтажа и отрежеш горната им част на фреза. Ето как съм я закрепил моята релса, може да ти хрумне някаква нова идея :)
http://s25.postimg.org/fpq4hkasf/DSC_0638.jpg
 
Нагоре