SUMATRA by Eun Jin

rosento

Потребител
Колеги слагам снимки на чисто нова гайка на клапанното тяло за да видите състоянието на полиоретана там където се удря ударника .Гайката беше нова никога не използвана и след 3000 изстрела се повреди и започна пушката да ми прави трионо образни подскоци и ми влоши групата на 50 метра. (само да вметна че тази гайка е сложих за тест да разбера колко издържа оригиналния полиоретан) Сега сложих гайка на която челото е престъргано с 1 милиметър за да мога да сложа с един милиметър по дебел материал по качествен от оригиналния полиоретан и на практика вечен.Хубавия материал е зеления а другата снимка е гайка с престъргано чело.
 

Attachments

  • 20140923_165140.jpg
    20140923_165140.jpg
    250.5 KB · Прегледи: 164
  • 20140923_184005.jpg
    20140923_184005.jpg
    139.7 KB · Прегледи: 165
  • 20140923_184021.jpg
    20140923_184021.jpg
    124 KB · Прегледи: 157

rosento

Потребител
Днес постреляхме за кеф и като притъмня решихме да тръгваме .Случайно реших да пусна няколко изстрела по една ламарина.Ефекта беше поразителен ... Юлиян ми вика - какви са тези чашки дето стреляш да не са от гърмящите излизат искри.Аз не бе JSB - и ми вика дай сега аз да ти заредя барабана и проверява всяка една по отделно дали няма барут в полата .Голям смях падна :)
 
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, колеги.
Искам да ви демонстрирам чрез две фотографии състоянието на оригинален клапан за Суматра, който е на около 30-тина изстрела. От направените снимки става ясно, че материалът е изключително мек. Ясно си личи деформацията на полиамида, възникнала в следствие на притискането му към гърловината на клапанната камера. Така деформиралият се клапан влиза много плътно в клапанната камера и за да бъде изваден от там се изисква известно усилие.
 

Attachments

  • Picture 2221 (Medium).jpg
    Picture 2221 (Medium).jpg
    33.5 KB · Прегледи: 242
  • Picture 2222 (Medium).jpg
    Picture 2222 (Medium).jpg
    35.2 KB · Прегледи: 236

cilindura

Редовен Потребител
Станимире, това не е клапанът на твоята пушка, а е на Сумтра в калибър 6,35 мм, но на твоята пушка е абсолютно същият - пушка на малко изстрели, а с вече разбит клапан. Но направих това, което трябва и както казва колегата rosento няма да му личи и след 4000 изстрела, че е ползван.
 

lamer4o333

Потребител
Вчера тествахме пушката , мога да кажа е станала много добре, благодаря на Янко за перфектната работа.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
6.35 е калибъра. Мисля да я пълня с метан. Трябва да и измисля и подходящи проектили.
 

bili hlapeto

Потребител
честито! аз съм със 5,5 но съм много доволен за сега нямам проблеми дано да няма скоро още веднъж честито и много от това:rambo:
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Роска не съм стрелял още с хронограф заради лайняното време. На Нико-Сузуки я пробвахме - мята ги с 310 м/с. Но напомпена на 220 бара.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес се оказа, че на Нико пушката стреля точно като моята с 3.5 гр. проектил - 254 м/с. Мерено с рогат хронограф. Плато нямат и двете пушки и ще ходят на гости на Янко - Цилиндъра.
 

cilindura

Редовен Потребител
Здравейте, момчета!
Вашите пушки са цвете в сравнение с калибър 5,5 (фабрично състояние). Те например на максимум мятат JSB 1,645 гр със скорост от 320 - 325 метра в секунда и то само няколко изстрела като преразхода на въздух е идиотски голям. От там нататък всичко отива подяволите. Скоростите и джаулите посочени от пирамид еър с пушка изкарана от кашона са просто една химера, една огромна реклама, мухоловка за ловене на наивно вярващи клиенти. Но за всяко нещо си има цяр.
Поздрави!
 

ToHKa

Редовен Потребител
Не съм се похвалил ама...айде, и аз съм от отбора на Суматра,вече над месец в калибър 6.35.Отдавна ми беше мечтицаа.
Гадняр,обаждай ако ти попаднат някакъв вид проектили освен тия на снимката( добри са,просто искам разнообразие).Търся нещо холоу поинт а уу.
 

Attachments

  • 2014-09-26_11-43-36_IMAG2854~01~01.jpg
    2014-09-26_11-43-36_IMAG2854~01~01.jpg
    164 KB · Прегледи: 134
  • IMAG2938~01.jpg
    IMAG2938~01.jpg
    290.9 KB · Прегледи: 130
  • 2014-10-03_15-23-49_IMAG2911~01.jpg
    2014-10-03_15-23-49_IMAG2911~01.jpg
    614.3 KB · Прегледи: 129

bili hlapeto

Потребител
Колеги аз съм с 5,5 и моето мнение е че не са чак толкова лоши колкото ги описва колегата, е зависи за какво използваш пушката ,а другото е ясно нямали пипане няма резултати.
 

dwado

Потребител
за кухите проектили - формата за леене е със сърцевина, с бормашина не може да се постигне еднаквост и центриране на отвора
потърсете в google images "casting hollowpoint bullets"
 

cilindura

Редовен Потребител
Колега, bili hlapeto, че не са лоши чак толкова може би си прав. Не са чак толкова много лоши, ама са малко лоши :D
Никъде в документацията на пушката не са посочени данни около скоростта и мощността. Така че ние нямаме отправна точка, нямаме база върху която да правим сравнения. Пушката е такава каквато е. Фирмата я продава в този вид и това е всичко. Аз не казвам, че пушката е ЛОША, а че тя може да бъде докарана до някакви стойности желани от нейния собственик. Имал съм до сега две мои Суматри в калибър 5,5 и една в 6,35. В момента разполагам със Суматра в калибър 5,5, която съм пипнал, така че да отговаря на моите изисквания: мощност, малък разход на въздух и точност. за жалост във фабричния си вид Суматрата в 5,5 не предлага това. През ръцете ми до сега (от появата на Суматрите на българския пазар) са преминали над 20 Суматри в калибър 5,5, като между тях не може да се прави сравнение по простата причина, че пристигат с различно качество на изработката, но детайлите са с еднакви параметри и именно поради тази причина характеристиките на пушките са много занижени, за разлика от това, което се пише в пирамид еър. За да постигнеш това, което е написано в пирамид ейр или една малка част от него то е необходимо следното: изработка на нов клапан, изработка на нова капачка на клапанното тяло, смяна на конфигурацията на клапанната камера, направата на нов трансферпорт с друга геометрия, барване на дотиквача и не на последно място входът на цевта. Чак след направата на този тунинг разбираш на какво е способна пушката - много по-малък разход на въздух, по-голяма мощност и не на последно място точност.
Поздрави!
 

bili hlapeto

Потребител
Здрасти! Прав си за преработката на пушката, но почти всички пушки идват в някакъв фабричен вид и много ясно че без да се по трудиш няма щастие:wall:,така че запрятайте ръкавите момчета:bravo:
 
Нагоре