Национална среща яз. Копринка - 27-28.9.2014 г.

lynx

Редовен Потребител
При нас на Бонсови като утихне е такъв ветреца, като на клипа :lol:
С ФАК пушка на 50 метра даваш корекция по 4-5 пръста в страни :D
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вятъра беше приличен.
7 мишена ме "узори". Изхабих на нея 22 чашки. Свалих я след зачетните 30 изстрела. Корекцията се оказа почти 4 дота на 85 м???(при мен толкова е пропадането на 95 м а това са си 45 см) А предната падна с 1 и 2/3 корекция. Явно е била"на завет" зад някоя топола. 15 мин след като свърших(бях последен) всичко утихна.
При прострелката на моменти не улучвах една топола на 100-на метра, ама си виках е до там да стигнем в тоя вятър, а той взе че ни "издуха" после и по-ранко.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Рачо на състезанието вятъра беше почти ураганен :rolleyes:, а някои колеги хванаха и дъжд.
На бонса ако е носило 4-5 пръста, на Копринка беше над педя, а следващия беше в обратната посока o_O
На всичко отгоре беше студено и метана плю по различно :D
При мен пропуските бяха когато намля духането и дори смени посоката - идея си нямах къде съм.
На Бонса ако има хоризонтална дистанция 150м без треви нищо не пречи и там да направим едно.
 

lynx

Редовен Потребител
На Бонсови има и 500 метра на голямата поляна, стига да има кой да метне до там :D
Ще стреляме от високото към ниското! :lol:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Наистина е малко трудно да се обясни точно какво правеше вятъра и как се променяше, аз не съм от търпеливите стрелци но щом аз се задържах да стрелям с големи изчаквания че реално не можеше да се вземе решение отляво или от дясно да е корекцията и колко разбира се, пък като уцелиш и някой много здрав порив пак отказ, аз даже се изнервих на 5 или 4 мишена и взех буквално на посоки да праскам корекциите заминаха минимум 10 чашки там чак като аз се успокоих я уцелих :D а пък с последния изстрел ударих 10 мишена на 80 метра.
По принцип тука все така си духа и аз не идвам да стрелям на това място, правя го само като правя подготовката за НС или на самата нея ;)
Да опиша ли коя мишена на колко метра е в двата класа за да е по-ясно или се ориентирате всички ?
 

lynx

Редовен Потребител
А аз съм разочарован от незачетния резултат на Петко с гаубицата. :D
Уж неговите гюлета вятъра не ги дуфал, а то май друго станало...почти наравно с плякалките :rolleyes::cheers:
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Мислих си дали е правилно или неправилно да го зачетем но се сетих че в правилата ясно си пише колко е максималния калибър и затова участва но незачетено.Ако бяхме направили изключение щеше да стане кофти и щеше да има сърдити.Иначе не знам доколко му е влияел вятъра по скоро имаше проблем с корекциите за горе и долу поне аз така разбрах(ако бъркам да ме извините).:cheers:
 

methaa

Редовен Потребител
Хубаво е да изчистим всичките неясноти (ако има следващо състезание) за да няма сърдити както каза Милко. Тъй като вятъра както и времето са променливи според мен би било добре да се хвърля жребий преди самото състезание за да се знае кой кога да участва.
За големите калибри трябва да има отделна категория(и) в зависимост от броя на участващите. По този начин ще има по-голяма посещаемост на мероприятието.
Това са просто предложения които по никакъв начин не искам да бъдат приети като обида.
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Лошото на това състезание е че всичко стана в последния момент и малко нямаше време да се изчистят някой подробности.Като цяло трябваше всички да са по двойки и докато единият стреля другия да гледа за попаденията(дали мишената изпушва),дали ги кара подред и да засича времето и после да попълни протокола.Естествено трябва да се знае и реда под който ще се стреля а на на кои когато му е удобно.Калибрите си ги пише в правилата и ако се съберат много хора над допустимия калибър (което ме съмнява) просто ще се направи коридор с други дистанции за тях като примерно от 75-120м.Има и още други неща които забелязах и си направих изводите за по нататък.
Със сигурност ще направим едно такова състезание просто няма да съвпада с нац.среща че голямо търчане падна и малко не можах да се насладя на 100 процента както аз си знам а трябваше да се съобразявам и с състезателната част но все пак съм много доволен че ви е харесало:cheers:
Живи и здрави и не забравяте че състезанията и мероприятията са предпоставка да се виждаме по често така че организирайте.Найстина трудоемко е но пък си заслужава :cheers:
Както казах готов съм да дам дори и безвазвратно инвентара си на първия който каже че поне един път в годината ще организира такова състезание,а аз ще съм редовен посетител :cheers:
 

petkof

Редовен Потребител
А аз съм разочарован от незачетния резултат на Петко с гаубицата. :D
Уж неговите гюлета вятъра не ги дуфал, а то май друго станало...почти наравно с плякалките :rolleyes::cheers:
Мислих си дали е правилно или неправилно да го зачетем но се сетих че в правилата ясно си пише колко е максималния калибър и затова участва но незачетено.Ако бяхме направили изключение щеше да стане кофти и щеше да има сърдити.Иначе не знам доколко му е влияел вятъра по скоро имаше проблем с корекциите за горе и долу поне аз така разбрах(ако бъркам да ме извините).:cheers:
Поради регламента на състезанието, не съм се подготвял по никакъв начин за него предварително.Ясно си пишеше,че е до 6,35 кал..Съвсем в реда нещата е да не съм в класацията,защото нямаше да е честно иначе.Поради ограниченото място в колата трябваше да взема една пушка, и реших тя да е Боса, защото много колеги искаха да я видят и стрелят с нея.Стрелях на трасето, защото то се освободи заради дъжда, който заваля и силния вятър.Тогава питах Милко дали може да се пробвам с Боса и той ми разреши.Понеже вече нямах достатъчно от тежките чашки, с които беше простреляна стрелях с леките, които обаче имат малко по-различна корекция по вертикала на дистанции над 80м..Отклонение в този вятър по хоризонтала имаше само при мишените над 80 м.в порядъка на половин дот и то при най-силните пориви.При предварителна прострелка със съответните чашки не би било въобще трудно да се поразят десетте мишени при тези условия.Всъщност стрелях по приблизителна корекция и наблюдавах не мишената а полето около нея.Като не се пръсне се вижда къде "коси" тревата зад нея и вземах корекция.:)
Така стана всъщност.Поздравления за победителите,особено за тези с 16 джаула!:cheers:
Честно казано,не ми се вярваше в тези условия да поразят най-далечните мишени,но явно има големи майстори!:cheers:
 

Sisi

Потребител
Здравейте! Включвам се в тази тема, за да Благодаря на организаторите за Благотворителното мероприятие в наша полза.
Днес Анди ми донесе изпратените от вас парИ (75 лв.).
Благодаря на всички, които все още се сещат за нас и продължават да ни помагат.
БЛАГОДАРЯ ВИ!
 
Нагоре