Самоделни PCP-та

anibis

Редовен Потребител
Здравейте колеги!
Въртят ми се едни мисли,пак самоделски истории...
Та мисля да взема едно Зораки и да му сложа бутилка с редуктор.Нали клапана е системата пуф-паф нещо като на бат Ники марсианките.
Вярно че ще има доста работа, но това не ме плаши важно е крайния продукт.:cheers:
 

Niki

Редовен Потребител
Това е добро!Има даже пълна анатомия на една от снимката!Инженерите могат да запретват ръкави.............
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте колеги!
Въртят ми се едни мисли,пак самоделски истории...
Та мисля да взема едно Зораки и да му сложа бутилка с редуктор.Нали клапана е системата пуф-паф нещо като на бат Ники марсианките.
Вярно че ще има доста работа, но това не ме плаши важно е крайния продукт.:cheers:
Какво ще рече "пуф-паф" ?
 

falcon88

Потребител
Скоро сложих по-силна пружина на мойта самоделка и си мисля , че когато стрелям, ударникът отскача и пак удря по клапана . Според вас добро решение ли е да сложа о-пръстен както съм показал на схемата (с хасански цилиндър съм) , и има ли друг вариант. А и дали е по - добре пружината да е дълга и в незаредено състояние да натиска ударника в клапана , или да е малко по - къса и да не натиска ударника в клапана.
ORDlpuv.jpg

Също така, за да премахна ехтенето в цилиндъра при изстрел , кое е по - добре - кутийка от хАспирин или парче дунапрен (например онези черни изолации за тръби).
 

rashko

Редовен Потребител
Аз бих направил ударника със свободен ход 3-5 мм или само да допре иглата на клапана.
Трябва да си подбереш толкова зла пружина, хем да спазиш горните условия, хем да получиш желаната от теб скорост.
 

sts1969

Редовен Потребител
Гуменият пръстен е добро решение ако нямаш противоотскокна вилка, руснаците го ползват много успешно. Ако оставиш ударника да хлопа в незаредено състояние има вероятно да стане както при мен да разваля групите. Моята е малко обрана за да може ударника да подпира леко иглата.
 
Последна промяна:

falcon88

Потребител
Мерси за отговорите, сложих една гумичка (не о - пръстен , ами плоска) и сега сякаш не се чува звънене от отскачане и изстрела е по-отсечен и кратък , така че май работи (а може и само в моята глава да звучи така :D). Ще си поиграя и с дължината на пружината.

Имам и още един въпрос по следната схема
my8Aj9u.jpg

това светлото е цевта , а тъмното цевната кутия. В момента имам осмица в другия край, но ми се ще да я махна , според вас дали е добра идея при тази форма и захващане, или ще е много слаба и огъваема цевта .
 

sts1969

Редовен Потребител
А оснаталото от пред 71мм. какво е? Ако цевта ти влиза само 25мм. в кутията...е малко и ти трябва осмица. На Хатсан АТ цевта влиза около 70мм. и съм махнал осмицата.
 

falcon88

Потребител
Ами там където цевта е изтънена няма нищо, виси си във въздуха. Просто съм показал колко е дълъг този участък. Май ще си правя нова цевна кутия , в която да влиза и това изтънение (предполагам, че с такава цел е било направено от предния собственик)
 

павле

Потребител
Направи си една втулка която да нанижеш на изтънения участък и ще стегнеш цевтна през нея . Това ще я заздрави много .
 

bateelmo

Потребител
Особено се съмнявам в успеха на това начинание. Ще вкараш такова напрежение в цевта че за група няма и да си помислиш. Поне моите наблюдения са такива, но нищо не те бърка да опиташ ако не се получи просто мхаш втулката и все едно нищо не си правил.
 

geracite83

Потребител
Колеги дайте идея как да си регистрирам сомоделката в КОС,че не искам да се крия като талибан.
 

sts1969

Редовен Потребител
По-лесно е да си набавиш документ че е под 24 джаула и няма да има нужда от уведомление в КОС...но и в двата случая трябва да има сериен номер някъде по пушката.
 

sts1969

Редовен Потребител
Порови се малко в крайните мнения в темата за документи и уведомления (закони и стандарти за притежание на оръжие)...мисля че някой колега може да ти удари рамо най-малкото със съвет :cheers:
 
Нагоре