ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

methaa

Редовен Потребител
Има опция "Loudness equalization" но не виждам никаква разлика с нея и без нея.
Гледам най-различни - както двуканални, многоканални така и онлайн. Не вярвам във вибокса филмите да са многоканални.
 

big_dragon

Редовен Потребител
Някой ще ме светне ли, къде преди време гледахме една екзотична оптика с прерязана (бъбрековидна) предна леща, за да може да се монтира максимално близо до цевта, въпреки големия диаметър?
 

andi

Редовен Потребител
Леуполд имаха такава серия . Водеше им се най-скъпия клас . Идея имаше , но според мен не се наложи .
 

DimitarBT

Новодошъл
Някой има ли идея от къде мога да си закупя ремък за носене на рамо.Нещо търся в нета без успех.Става въпрос за АТ44
 

angelmr

Редовен Потребител
Бях останал с впечатление че хатсан произвеждат такъв аксесоар. Виждал съм снимки на ремък с тяхното лого. Но ако не ти трябва задължително ремък с перфектен външен вид, виж на каква обява попаднах:
http://olx.bg/brezentov-remk-za-pushka-i52583116
 

dberov

Редовен Потребител
Колеги имам нужда от съвет. Искам да набия двете шпилки водачи от неръждавейка в отворите на желязната основа за на рест правен от Коцето/savete, трябва да стане много здраво та въпроса ми е какъв фиксатор или лепило да използвам че нещо се клатят и присукват по хоризонтала.

2014-10-01_001741.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Не си написал дали се предвижда някога във времето да ги вадиш тия шпилки от там?
А иначе ти сам си намерил отговора, че смяташ да ги набиеш.
Ако е добре направено ще е достатъчно здраво за целите си.
Но ако ги искаш завинаги там, конусни фаски отдолу и заварка.
В 21-ви век разнородни метали поят под път и над път.
 

dberov

Редовен Потребител
Не съм имал намерение да ги пипам но не ми хареса че се клатят и усукват затова реших да разглобя реста. Когато махнах горната част едната шпилка падна а другата излезе без усилие като я дръпнах а в отворите на основата имаше някакво засъхнало лепило което бе образувало ръб там до където са били набити шпилките. Не зная дали може да се заваря неръждавейка за желязо затова и питам за фиксатор. Отворите в основата са с диаметъра на шпилките така че няма как да стане конусовиден.
 

lynx

Редовен Потребител
Всичко с почти всичко може да се заварява, нямаш проблем.
Ако са зле изработени шпилките или резбите долу в основата, фиксаторите са малко несериозно и временно решение.
Аз бих преминал на по-голям диаметър шпилки и резби.
Но шпилките ще са кухи, че като го гледам тоя кютук, сигурно е 10 кила и бих го поизрязал тук/там.
 

dberov

Редовен Потребител
В отворите където влизат шпилките няма резба, бутнати са вътре и са били залепени, гайките които са по него са декоративни и също са БИЛИ лепени но и те се кандилкаха, резбата вървеше трудно, имаше един луфт но съм поправил всичко и остана само да измисля тия шпилки.
Рачо как изтегли реста по снимката, взех че го сложих на везната - точно 10 кила и 15 грама е :lol:
 

sts1969

Редовен Потребител
Има едно двукомпонентно лепило "Бизонит" кутийка с две рзлични по големина тубички (лепило и втвърдител) по спомен струваше около 8-10лв. Имам го от 3-4 г. и миналата седмица пак го ползвах успешно. При мен стяга напълно за няколко дена...но става вечно...с чук не можаха да го разлепя, само с нагряване над 100 С. Моят стана 7.5 кг.
 

lynx

Редовен Потребител
Митко, ако имаш фрезист наблизо може да го накараш да ти направи 2 отвора с резби за стопорни винтове, които да се забият в шпилките:2014-10-01_001741.jpg
 

lynx

Редовен Потребител
Забравих да добавя, че е желателно стопорните винтове да са максимално голям диаметър, доколкото позволява дебелината на плочата.
С тънки винтове отново ще е паянтова работата.
Плочата не знам от какъв метал е направена, но вероятно ще държи резби и известно натягане, особено ако резбата не е ситна.
 

dberov

Редовен Потребител
Основата е 20мм и държи резба така че спокойно може да се навият стопорни болтове с по голям диаметър, също мисля на шпилките да направя каналчета като за О-пръстен в които да зацепват болтовете. :cheers:
 

rifle

Потребител
Доколкото разбрах в основата нямаш резба.Ако е така има> гайки< които са с външна и вътрешна резба.Така,че първо правиш резба в основата,след това завиваш >гайката< в основата и тогава си завиваш спокойно шпилката в тази >гайка<.Ако трябва да я залепиш слагай червено лепило на локтайт и няма разлепване
 
Нагоре